Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 134 total)
  • Author
    Posts
  • Irfan-tekija
    Participant
      Post count: 681

      Nekad dok je Kemo igrao za Mladost znalo se zapjevati.

      Svaki grad uz nase more ima svoga lera,

      Mi imamo naseg Kemu pravog golgetera.

      A znao ga je i zabiti, a i profuliti zicera.

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        Nove generacije rogatickih fudbalera

        Semir Kerla

        fudbaler Zeljeznicara

        Teva
        Participant
          Post count: 8872

          Od naseg Kasima Dobrace dobih jos jednu jako vrijednu staru sliku. Postavih je cijelu i povecanu podijeljenu u dva dijela radi lakseg prepoznavanja. Na slici su nekadasnji juniori FK Mladosti. Po mojoj procjeni slika je nastala u drugoj polovini sedamdesetih godina a to zakljucujem jer se na njoj nalaze momci rodjeni 1961 i godinu, dvije prije ili poslije. Trener u to vrijeme je bio Meho Kerla koji stoji na slici sa lijeve strane. Pored juniora na slici sa desne strane stoji jos rahmetli Vule, najveca legenda FK Mladosti. Pisati o Mladosti a ne spomenuti njega cinimi se da bi bio haram.

          Dobro se sjecam tog vremena. Na slici je i moj najbolji jaran rahmerli Dzevad Sejtarija, Dzed o kom sam piso u nekoliko navrata. U to vrijeme nas dvojica smo uvijek bili skupa. U skolu isli skupa, mastali cak da pokusamo nekako srediti da i u vojsku idemo skupa, pa kad nam nije uspjelo u isto mjesto onda nam je bilo vazno makar u isto vrijeme. Medjutim sudbina ce nas kasnije odnijeti na razlicite strane. Tako je i tada bilo nezamislivo da on trenira fudbal a ja ne. On igro dobro a ja totalni antitalent.
          I obznanio trener Meho Kerla da mu treba juniora. Doslo dosta djecakcica i medju njima ja i Dzed. Bome nas dosta, odabirace se i ostaju samo najbolji. Kako god dobijem loptu, jal nanogu jal naglavu, ja je puknem a ona u suprotnom smjeru od zeljenog. Hele odpadoh ja, ako ne prvi, onda medju prvima. Dzed je igro dugo u Mladosti, kako u juniorima tako kasnije i u prvom timu, i postizo zapazene rezultate. Onako ko buldozder niko mu nije mogo proci…
          A ja i Meho i danas se sretnemo u “nasim” Hadzicima.
          Prilikom susreta nasmijemo se obadvojica i Meho zapocinje o mom fudbalskom antitalentu…:)


          Juniori FK Mladosti, nekada


          Stoje sa lijeva:
          1. Meho Kerla, trener
          2. ?
          3. Karisik, Kasa
          4. Sejo Masic
          5. ?

          Cuce sa lijeva:
          1. Ramiz Pleco, Husho
          2. ? (ko da je onaj momak sa Pasic Kule)
          3. Nedjad Kustura
          4. ?
          5. ? (golman)


          Stoje sa lijeva:
          1. Sutko Dziko
          2. Zulfo Hadzihasanovic (mescin)
          3. Adil Nalbantic
          4. Dzevad Sejtarija, Dzed
          5. 6. ?
          6. Legenda Vule

          Cuce sa lijeva:
          1. Boban
          2. Ibrahim Vukaz (mescin)
          3. Haris Salan
          4. Karic iz Bjelogoraca (mescin)
          5. ? (Ibrin brat sa Pasic Kule, mescin)
          6. Branko Kovacevic (golman)

          Irfan-tekija
          Participant
            Post count: 681

            Iz ove generacije izrasli su dobri fudbaleri koji su kasnije nosili dres prvotimaca Mladosti. Medju naj boljim bili su: Kasa, Sule, Adil, Haris, Jesic i naravno Djed.

            Kaza
            Keymaster
              Post count: 6138

              Zambi nam je poslao nekoliko slika FK Mladosti pa cu ih redom narednih dana postaviti. Evo prve:

              Kaza
              Keymaster
                Post count: 6138

                Zambi nam je poslao nekoliko slika FK Mladosti pa cu ih redom narednih dana postaviti. Evo prve:

                Kaza
                Keymaster
                  Post count: 6138

                  Evo jos jedne slike koju nam je poslao Zambi. Nadam se da ce na ovu sliku Kemo imati komentar.:)

                  Mustafa
                  Participant
                    Post count: 8282

                    Sto se tice zadnje slike prije nego sto Kemo da komentar i vjerovatno dopuni ili ispravi spisak da ja probam…

                    1.Veljko
                    2.S.Dzananovic
                    3.
                    4.Bajkic
                    5.Karahmet
                    6.???
                    7.Mirso
                    8 Kemo

                    Cuce

                    1.Karisik ??
                    2.Bozic (??)
                    3.Stanisic
                    4.Muhic
                    5.!!

                    Kemo
                    Participant
                      Post count: 52

                      Pod br. 6 Motika Nebojsa

                      Cuce br.1 Karisik Zeljko-Kasa
                      br.2 Zizovic Milomir
                      br.4 Muhic Senad
                      br.5 Muhic Ramo

                      Fotografija: FK Mladost pred prijateljsku utakmicu protiv FK Sarajevo.Rezultata se ne sjecam , ali se dobro sjecam detalja u toku igre, kad je Zizovic napravio treci jal cetvrti ostriji start na Bobanu Bozovicu ,da je iz publike IZLETIO Omer postar i da je sav zajapuren dotrcao do klupe i zapjenivsi NAREDIO da zamijenim pod hitno “tog neznalicu Ziska” inace ce ga on za usi sam izbaciti.Omer je , inace , bio jedan od najvrucih navijaca FK Sarajevo.Veli Omer …”zar hi tako ucis da mi djeci noge polome”.
                      Na kraju je sve bilo po starom obicaju.Zajednicki teferic u hotelu i lijepa uspomena.Posebno lijepa uspomena na Omera.

                      Zambi
                      Participant
                        Post count: 898

                        Do 79 minute Mladost je vodila protiv Sarajeva sa 1:0,prije izjednačenja došlo je do izmjena u timu Mladosti,ušli su mlađi u igru,tako da je Sarajevo na kraju pobijedilo rezultatom 3:1,a scene koju je opisao naš legendarni:) :laugh: :laugh: Moke se dobro sjećam,i baš je tako bilo,svaka čast legendo još te dobro služi pamćenje.

                        Kaza
                        Keymaster
                          Post count: 6138

                          Evo jos jedna Zambijeva slika.
                          Ako neko da primjedbu da se ne radi o fudbalerima ja imam opravdanje. Ima tu i fudbalera. Ovo su radnici TPR-a ali ne znam o kojoj vrsti takmicenja se radi.
                          Bezbeli ce se Kemo sjetiti pa nam reci o kakvoj se ekipi radi i o kom takmicenju, naravno.

                          Kemo
                          Participant
                            Post count: 52

                            Fotografija je nastala na Gucevu,gdje su radnici TPR-a proslavljali sveukupno prvo mjesto na FAMOS-ovim igrama odrzanim u Rogatici.Godine se ne sjecam,al znam da sam bio “Miljan Miljanic” te da smo na jedvite jade uspjeli taj cilj ostvariti pobjedom u malom fudbalu na finalnoj utakmici protiv MOTOR-a iz Hrasnice:Gol je postigao Kasa u prvom dijelu igre sto je konacni rezultat.Sjecam se da mi je na poluvremenu prisao Hamid Smajlovic i pitao hocemo li biti prvi na sta sam mu odgovorio da ide pitati /za svaki slucaj/ sudiju Muju Selimbegovica.Ne znam je li ga pitao, ali znam da je meni Mujo rekao da smo mi prvaci.
                            PS. Ipak da kazem da nije bilo potrebe za Mujinom pomoci.Bili smo ipak najbolja ekipa te godine.

                            Mustafa
                            Participant
                              Post count: 8282

                              Da se prisjetimo i znacke

                              FK MLADOST ROGATICA

                              Mustafa
                              Participant
                                Post count: 8282

                                Da se prisjetimo i znacke

                                FK MLADOST ROGATICA

                                Teva
                                Participant
                                  Post count: 8872

                                  Nisu FUDBALERI al su zato Rogaticani.:woohoo:


                                  Dedo i Teva

                                  P.S. Al imamo mi i fudbalera…;)

                                  :)

                                Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 134 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.