Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 134 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      Evo teme koja je slicna vec otvorenim o rukometu i kosarci.

      Svi koji poznajete nase fudbalere one starije ali i one malde upisujte u ovu rubriku – njihova imena ako je moguce kracu biopgrafiju, kada su igrali , pozicija, karijera.

      Ako su zivi gdje se sada nalaze itd. Ako imate fotografiju tim jos bolje postavite je ili posaljite nama pa cemo je mi postaviti.

      A ROGATICA JE IMALA NIZ VRHUNSKIH FUDBALERA…

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        KASIM KOKOT

        Moj komsija iz ulice. Veliki fudbaler i covjek. Igrao u tada VELIKOM ZELJI, a poslije Zelje presao u FK Olimpiju za koji je s uspjehom igrao nekoliko sezona.

        Prije rata radio u Rogatici u Srednjoskolskom centru u Rogatici kao profesor fizickog vaspitanja.

        Pred agresiju izbjegao u Sloveniju (Ljubljna) gdje i danas zivi.
        Trenirao Olimpiju jedno vrijeme, a poslije financiskih problema u tom klubu i izbacivanja istog iz Prve lige, presao u FK Maribor, gdje i danas radi kao trener omladinskog pogona.

        Mustafa
        Participant
          Post count: 8282

          SEAD JASENKOVIC

          Jedan od rogatickih fudbalera koji je napravio sjajnu fudbalski karijeru.
          Stariji ljubitelji fudbala sigurno se sjecaju Seada Jasenkovica, covjeka koji je dao svoj doprinos prilikom osvajanja prve titule kosevskog prvoligasa.
          Jesenkovicev doprinos je bio neizmjeran, ali naravno bila je to generacija u kojoj je svako dao svoj puni angazman. Pouzdani half, koji se nicim drugim osim dobrom igrom nije isticao.

          Evo i standardnog sastava iz 1966.godine, kada su najviše nastupa imali: Jasenković, Fazlagić, Muftić, Milenko Bajić, Biogradlić i Ferhatović, a u donjem redu su Blažević, Prljača, Vujović i “dva Boška u dva ćoška” Prodanović i Antić

          O svojoj sampionskoj generaciji, Jasenkovic kaze:

          Najveca odlika te nase generacije je bilo veliko drugarstvo. Bilo nas je malo, ali smo disali jednom dusom. Treba naglasiti da je ta ekipa bila vec dvije godine u istom sastavu u omladinskom pogonu FK Sarajevo. Istovremeno smo svi presli u najbolju ekipu i rezultat nije izostao. Velike zasluge idu i na racun dobrih strucnjaka, koji su nas vodili. Prilikom osvajanja titule, na klupi je sjedio Brozovic, a pogotovo nas prethodni trener Atanaskovic. Bila su to nezaboravna vremena. Voljeli smo nas klub i srcem igrali za njega – rekao je Jasenkovic.

          Sead Jesenkovic se i poslije aktivnog igranja fudbalom, posvetio trenerskom pozivu. Nekoliko godina je uspjesno vodio prvi tim FK Sarajevo. I dan danas je u uzem strucnom stabu i svojim igrackim i trenerskim iskustvom pomaze bordo timu.-

          Anonymous
            Post count: 2088

            Seda,u Rogatici poznatiji kao Manga,a u Sarajevu kao Lav,igracku karijeru poceo je u “Mladosti” zatim u “Igmanu” na Ilidzi gdje je pohadjao sumarsku skolu,pa “Radnik” Hadzici,a potom “Sarajevo” i pri kraju karijere “Jedinstvo” Brcko.Pored navedenog bio je i trener u “Mladosti”,a danas vodi pionire “Sarajeva” zajedno sa Muhidinom Didom Teskeredzicem.

            Anonymous
              Post count: 2088

              I ima privatnu školu fudbala

              Anonymous
                Post count: 2088

                U tu skolu ide jedan moj mali rodjak.Pitam Seju kakav je,ma odlican,veli Sejo.A da sam za bilo koga jos upitao opet bi bilo:odlican.Nego Pitare,ti si malo vjestiji,de ti nama postavi jos jednog-dvojicu Rogaticana koji su se okusali u Zelji:Asim Aksamija i Muhamed Hapa Behlulovic

                Enver Sehic
                Participant
                  Post count: 4

                  Mustafa napisao:
                  [quote]KASIM KOKOT

                  Moj komsija iz ulice. Veliki fudbaler i covjek. Igrao u tada VELIKOM ZELJI, a poslije Zelje presao u FK Olimpiju za koji je s uspjehom igrao nekoliko sezona.

                  Prije rata radio u Rogatici u Srednjoskolskom centru u Rogatici kao profesor fizickog vaspitanja.

                  Pred agresiju izbjegao u Sloveniju (Ljubljna) gdje i danas zivi.
                  Trenirao Olimpiju jedno vrijeme, a poslije financiskih problema u tom klubu i izbacivanja istog iz Prve lige, presao u FK Maribor, gdje i danas radi kao trener omladinskog pogona.

                  I ako sam dosta mladja generacija i ne sjecam se njegovih igara moram napomenuti da je jos igrao u Elektobosni iz Jajca a kasnije bio i trener i vazi za jednog od najboljih igraca i trenera tog kluba i vrlo je poznat medju jajcanima on i Ciga rahmetli

                  Mustafa
                  Participant
                    Post count: 8282

                    Sele je na ovom forumu (ostalo na strani 2)lijepo opisao rogaticke fudbalere sa “velikim nadimcima” ja prenosim jednog takvog a Seletu ostavljam ako ima vremena da prebacuje postepeno i ostale postove.. iako nemamo slike za sve fudbalere vazno je sto vise ih spomenuti i napisati par rijeci o svakom……..

                    Muharem Busatlija – PUSKAS

                    Kad su igrali Bobek i Vukas tada je Evropom harao madjarski “vunder tim” predvodjen Ferencom Puskasom,u kome su igrali i legendarni Grosic,Kocis,Hidekuti,Lantos,Bozik…Svi fudbalski strucnjaci smatraju da je to jedna od najboljih reprezentacija koja se ikad pojavila u svijetu.U Rogatici smo tada slusali bajke o njima iz usta legendarnih Radivoja Markovica i Hrvoja Macanovica,i onako,provincijski, odmjerili da nadimak Puskas treba dati Muharemu Busatliji.Harki je bio srcan igrac,borac,a mi nismo znali da je Puskas iznad svega bio velemajstor.Harkan je dugo igrao u “Mladosti”,a nadimak Puskas je zaboravljen kada je Harkan “okacio kopacke o klin”.Ferernc Puskas je nakona rata u Madjarskoj(sovjetske intervencije 1956.) emigrirao u Spaniju gdje je sa “Realom” osvojio sve sto se osvojiti moze,i zasigurno je najveca legenda kraljevskog madridskog kluba.

                    Mustafa
                    Participant
                      Post count: 8282

                      JOS jedan rogaticki fudbalski as:

                      Alkovic (Redze) Redzep

                      ZAERZINJO-ZAIR

                      Ubitacno lijevo krilo Rogaticke Mladosti. Odvaljivo precke svojom ljevicom. Sjecam ga se kad se osiso na nulu, onako crn a prodoran bio je strah i trepet za protivnicke odbrane. Na vrhuncu presao u Elektrobosnu Jajce i igrao u drugoj ligi. Tamo upoznao i ozenio suprugu Fikretu. Kad sam 1993 god dosao u Gorazde Ciga je bio dobro bolestan. Zadnje njegove rijeci u razgovoru samnom bile su:”Samo da mi je komsija da dodjem u Rogaticu i tamo umrem”. Zelja mu se nije ostvarila. Umro je u Gorazdu gdje je i ukopan. (Galib)

                      Galib me preduhitri s postom o Redzepu.Ja sam to cuvao kao “slag”.Bio je sjajan,i imao je sve nadimke brazilskih asova kako se koji pojavljivao:Rivelinjo,Silva.A htio sam reci da je za igranja u Jajcu trener mu bio Kasim Kokot,jos jedan iz plejade sjajnih Rogaticana.Redzep je mogao biti Tuce(dribling u mjestu),Dzajic(dribling u trku),Bora Kostic(sut ljevicom)pozrtvovanost za klupske boje(nesto izmedju Edhema Sljive i Velije Becirspahica).Ali je on bio i ostao nas CIGA. (Sele)

                      Mustafa
                      Participant
                        Post count: 8282

                        Mehmedalija Jusic – SEPERKA

                        Jedan od velikana rogatickog fudbala. Dovoljno je reci Seperka. Fudbaler kakav se rijetko rada. Dribling, sut sa distance, golovi glavom i sve ostalo sto krasi ovu glavnu sporednu stvar na svijetu, krasilo je i Seperku.
                        Seperka je bio istinski voda ekipe i njegovo mjesto u timu se znalo..

                        Sjecam se kao djete kada me je babo vodio na utakmice Mladosti na staro fudbalsko igraliste kod pilane. Nedeljom popodne mislim da je cijela Rogatica tada dolazila da gleda utakmice Mladosti. Velika vecina je dolazila da gleda Seperku i njegovo driblinge, slusa njegova dobacivanja suigracima, sudiji itd.

                        Znam samo to kada god bi Seperka primi loptu mogle su se desiti samo slijedece situacije:
                        Ili je pao go
                        Ili je sansa za go
                        Ili je faul nad Seperkom oko sesnesterca
                        Ili je penal nad njim

                        Seperka je bio veliki fudbaler mozda i najveci fudbaler Rogatice svih vremena, a to sto nije igrao u nekoj vecoj ligi Drugoj ili cak Prvoj te je pitanje na koje vjerovatno samo Seperka zna odgovor.

                        A treba spomenuti i Vuleta koji je cucne kod svlacionice sa objema rukama na glavi i samo gleda sta ce Seperka uraditi. Kada Seperka primi loptu, napravi dribling ili da go – Vule se samo prodere TO CARE….. A Seperka i jeste bio car. Car fudbala….

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Vecaras sam dobio 25 zaista vrijednih slika.
                          Slike su vecinom posvecene FK Mladosti iz Rogatice
                          Zahvaljujem se nasem clanu mirsad_d koji mi je poslao ove slike, a zahvaljujem se i Galibu Kukavici koje je te slike urucio nasem Mirsadu..

                          Evo prve slike, pa da polusamo odgonetnuti fudbalere na slici

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282

                            Ja bih pokusao

                            1. Causevic Beca, 2. Muharem Busatlija 3. Himzo Hodzic 4 ?? nisam siguran Mustafa Suvalija? 5. Kukavica Salko 6. ? 7 ?

                            cuce: 1. ? 2. Agan Pesto 3. Nisam siguran ali lici mi na Jesenkovica 4. Pere 5. Salan Cicak…

                            Mozda sam negdje i pogrijesio…???

                            Kaza
                            Keymaster
                              Post count: 6138

                              Nisi Muta nigdje pogrijesio. Uptnik kod Mustafe Suvalije ti ne treba jer je to Mustafa.
                              Jesenkovic je tacno ali to je Fuad -Kreso rahmetli.Do Salkice je Hajraga Tantula.

                              Mislim da su ostala jos dvojica na slici a ciji idntitet nismo napisali. Do Hajrage stoji insan koga znam u glavu ali u momentu ne mogu da mu se sjetim imena.

                              Samo ovaj mladic koji cuci, prvi sa lijeve strane mi je nepoznat.

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Muta ko je Pere ???

                                Kemo
                                Participant
                                  Post count: 52

                                  Kaza,taj mladic sto cuci ,prvi s lijeva je Mitar Neric,stariji brat Nerica Zuce koji je takodje igro za Mladost,a radio je u auto dijelovima.
                                  Mitar je davno odselio u Kanadu.

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 134 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.