Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
  • Author
    Posts
  • Mare
    Participant
      Post count: 1546

      Eto zavrsismo sa PARADOM.Hoce neki tamo da nas nauce sta znaci demokratija.Demokratija je,Sloboda izrazavanja,Jednakost izmedju svih,crnih,bijelih,zutih ili crvenih.Sloboda da javno kritikujes i da ne zavrsis u zatvoru.Da slobodno glasas na izborima,bez ikakvih pritiska.Da demokratski zatvoris u zatvor sve one koji su,silovali,pljackali,ubijali…Ako neki misle da Demokratija daje pravo da pljujemo i da vrijedjamo one koji ne misle kao oni,onda ispred nas imamo primjer Balkanske Demokratije.

      Mare
      Participant
        Post count: 1546

        Mogo bi vam pricati o Iraku.Skoro svi isti.Muslimani.Ali razliciti muslimani.Podjelili se na Site i Sunite pa se ubijaju izmedju sebe.Mogo bi vam pricati o Africi gdje Muslimani kolju Muslimane,samo zato sto misle da su bolji Muslimani.Ili ovi iz Bosne sto misle da su veci bosanci nego oni sto su pobjegli od noza,jer nisu imali nikoga ko ih stiti.Mogu biti bilo gdje na svijetu,ali u mojoj licnoj karti i u pasosu vazda ce na rublici:Mjesto rodjenja:pisati ROGATICA.

        Aida
        Participant
          Post count: 25

          Mare napisao:

          Ili ovi iz Bosne sto misle da su veci bosanci nego oni sto su pobjegli od noza,jer nisu imali nikoga ko ih stiti.

          Niko nema pogovora na to sto su pobjegli od noza… Ali ima drugih nesuglasica; kao tipicna recenica dijasporca “Kod nas u Njemackoj je bolje…” Ili gdje god se odnosilo to “kod nas”.
          Pa covjeku pukne film, i zapita se zasto si uopste i dolazio kad ti je tamo toliko bolje… :blink:

          Svi mi znamo da nam situacija nije bajna u “drzavi”, ali da li nas neko mora podsjecati na to?! Uvijek ima i izuzetaka, sto se podrazumjeva.

          Anonymous
            Post count: 2088

            Sta dijasporac,sta pukne film,koga ,od koga ,od cega,dativ,akuzativ,sta tipicno,Agic,Colic,Misic…Zavrsite sa tim,ko je ko…Twin Peaks-Palmer

            Anonymous
              Post count: 2088

              Ova mi tema lici na ono predratno Rogaticko stanje kada smo se podijelili na seljake i gradjane pa cak ni na dzenaze jedni drugima nismo isli. Sto se tice tvojih postova Mareja ne kontam. Ti ili neces ili nemozes da shvatis sta neko hoce da kaze ili se zajebavas. Pravo da ti kazem, zaboli me neka stvar zbog frustracija drugih koji nisu dijaspora ili onih koji nisu u drzavi. Ja ih nemam ni prema kome. Imam one koji su mi manje i vise dragi ali ih nikako ne dijeiim na dijacporce i one u drzavi ko sto ne dijelim seljake od gradjana. mislim da ovo nemanikakvog smisla vise i ako drzite do digniteta stranice kao sto pricate onda postavite pravila. Podjele su nas dovele u 1992 i onda smo debelo platili. Ne dozvolite da ova stranica bude saucesnik ili nedaj boze ucesnik u podjelama, barem ne medju Bosnjacima iz Rogaticke opstine.

              Mare
              Participant
                Post count: 1546

                Pa ti nas djelis Pitare.Ti ne prestajes napadati one na Zapadu.Kao da je grijrh ziviti u Njemackoj,Francuskoj,Americi…Ti neznas reci JA.Stalno govoris MI.Znam ja da svi nemisle kao ti a isto tako namisle kao ja.Ali ja kad pricam,izrazavam MOJE misljenje i pustim ostalima da se slazu ili ne slazu samnom.Nisam izabranik,ni predsjednik opstine.Ja sam ti mali bosanac iz Rogatice.Zamisli samo na trenutak.Dva momka se zaljubila u istu curu.Ona se zove Rogatica.Koji je vise voli ?

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Nikad ja nikog nisam dijelio. Nije to u mojoj prirodi jer nikad nisam imao kompleksa niti nize niti vise vrijednosti. napiso sam ti gore da ili neces ili nemozes da shvatis sta pisem. Ova tema ne treba ovoj stranici zato necu niti sa tobom niti sa bilo kim o ovom diskutovati. Misli ti sta hoces ja te ne namjeravam u suprotno ubjedjivati. Ja sam sretan ovdje, ti tamo i mirna Bosna. Lijepo i tebi i meni i to je najvaznije. Jos jednom ti ponavljam. nadji gdje sam ja i kada dijelio ljude na ove i one. Ma ne znam u stvari sto ovo vise i pisem. Definitivno, ova tema me ne interesuje uopste. Sretna vam bila diskusija. Samnom neces vise imati dijaloga.

                  Amra68
                  Participant
                    Post count: 82

                    Kakve to Allaha vam izraze koristite u sred Ramazana! PiTaRIsToK, izvini, ali ja se nisam od tebe tome nadala! Iznenadjujes me svojim izrazima! Ne dolikuje to tebi!
                    Molim te, nemoj se naci uvredjen ovim mojim postom, ali ja sam morala da ti skrenem paznju!

                    M.S.

                    Mare
                    Participant
                      Post count: 1546

                      Bili su skoro isti.Rodjeni u ISTOM gradu.Imali skoro isto djetinjstvo.Ali eto jedan bijo beg a onaj drugi aga.Begovo je bilo begovo i mahale i carsija i cjela Rogatica.Za agu ostade kuca,basta i sokacic.I jednog dana ode aga daleko,nadje se kod kulturnih ljudi.Nauci da kaze,izvini,molim,hvala.A beg ostade tamo.Pa ko svi begovi,prepotentni,jos uvijek misli da mahale,carsije i ljubav za rodni grad,beg misli da mu to prpada.Zbog toga nastavi da prica ljudima odozgo,sa begovskog polozaja.Ali beg nije ukapiro,nema vise begova i aga,nema vise drugova i drugarica.Danas smo svi gospodje i gospodini.

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        :woohoo:

                        Mare
                        Participant
                          Post count: 1546

                          Bila dva covjeka.Skoro isti.Samo jedan je mislijo sta govori a drugi govorijo sta misli.Jedan je sanjao da postane poznat,a drugi bijo poznat, pa trazi anonimu.Jedan misli da je najpametniji,drugi misli da ima jos puno toga nauciti.Eto bili slicni a postali razlicni.

                          Mare
                          Participant
                            Post count: 1546

                            Aida Agić – Čolić napisao:

                            Niko nema pogovora na to sto su pobjegli od noza… Ali ima drugih nesuglasica; kao tipicna recenica dijasporca “Kod nas u Njemackoj je bolje…” Ili gdje god se odnosilo to “kod nas”.
                            Pa covjeku pukne film, i zapita se zasto si uopste i dolazio kad ti je tamo toliko bolje… :blink:

                            Svi mi znamo da nam situacija nije bajna u “drzavi”, ali da li nas neko mora podsjecati na to?! Uvijek ima i izuzetaka, sto se podrazumjeva.[/quote] Treba Aida,treba jer covjek je takav da ne zna biti objektivan.I sama kazes da situacija”nije bajna u drzavi”.Vi koji ste tamo,kod vas i kod “nas”.Vi koji ste imali hrabrost i ostali,zasto vi ne podignete glas,da jednog dana Bosna postane bajna.Zasto korupcija i mito su postali kralj i kraljica Bosanska.Zasto ljudi iz visokih socijalnih slojeva bivse Juge su jos uvijek gore a fukare ostade fukare.Nisam cuo nikada da je sin Poslanika,gradonacelnika,ministra ili direktora jednog velikog preduzeca postao narodni heroj.Oni sto su se borili bili seljaci,radnici,studenti,intelektualci ljudi koji nisu imali para ali koji su imali srce.Pa da zavrsim.Kad neki iz dijaspore kazu da je bolje kod njih,neznaci to”bolje u Americi,Njemackoj,Francuskoj”.To znaci jednostavno da “kod njih” u njihovim kucama,sa njihovom zenom i djecom.Pa kad se vrate u Bosnu i vide situaciju,htjeli bi da je u Bosni isto tako lijepo ziviti kao kod NJIH

                            Mare
                            Participant
                              Post count: 1546

                              Vidis li Aida na neki nacin mi smo slicni.ali dok se god vi zatvarate u te vase Bosansko ideoloske skoljke mi mali mornari sa dijaspore nacemo vas moci “otvoriti”

                              Mare
                              Participant
                                Post count: 1546

                                Pa bila dva brata.Blizanci.Ista majka isti otac.A oni razliciti.Jedan zivahan,vragolan,sejtan.A njegov brat blizanac miran, stidljiv.Pa se ozenise.Jedan sa muslimankom a drugi sa srpkinjom.I volili se do pocetka rata.Pa kad rat poce nadzose se na dvije strane.Jedan kod svojih a drugi kod zeninih.Sta ces kazu ljubav je slijepa.Pa za vrijeme rata pucali jedan na drugoga.A nisu znali.Danas zive obadvojica sa njihovim zenama i djecom.Jedan u Bosni,a drugi u Americi,Njemackoj ili sta ja znam gdje.Ali eto ISTI otac,ISTA majka a postali toliko RAZLICITI.ZASTO?

                                purak
                                Participant
                                  Post count: 484

                                  :huh: Pa oni su ustvari od samog pocetka razliciti,jedan je zivahan,vragolan,sejtan dok je ovaj drugi miran i stidljiv…ne??:)

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.