Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • Author
    Posts
  • Mare
    Participant
      Post count: 1546

      Ali u pocetku su bili isti:(

      purak
      Participant
        Post count: 484

        :) I do kraja ce nekom biti isti….Ja imam dvojicu ito bas ovakvih kosto ti napisa.Jedan,stariji,miran,stidan,povucen,ljubazan,..a ovaj drugi,Allahu dragi,nista od ovog prvog nema,zivahan,sejtan,samo se smije i zeza,i nista ga zivo ne interesuje sto se ne moze pokvariti.Ovaj stariji me nikad nigdje nije obruko,mi u gostima a ovaj mladji kaze:Hej,ova mi neda kolaca,laze mi da nema,a eno onde joj stoje.Pa da mi makar prisapta,nego jok,da svi cuju,a nas makar desetak sjedi.Ovaj stariji me mozda tri puta nasikiro u zivotu i odbolovali i ja i on,a ovaj mladji me makar pet puta dnevno nasikira,i odbolujem samo ja,a njemu svejedno.Al sto mi je drago,sto su se njih dvojica iznasli,prihvatili jedan drugog onako kakvi su,i netraze da se dotjeruju u svoje sure.Ovaj mladji kad uprska osloni se na starijeg,zna da je mudriji i vidjeniji nama u ocima i samo mu se prisloni da ga cupa.Opet ovaj stariji,ne trazi jarane,zanimljivijeg nece naci od malog.Jos je dosta takvih razlika izmedju njih dvojice,a jedina slicnost je sto su mi obadvojica,moja dva oka,jedan jedno,drugi drugo,sa svim njihovim i vrlinama i manama.:)

        Mare
        Participant
          Post count: 1546

          A bili su isti.U istom gradu su rodzeni,u istu skolu isli.U istom razredu,i za istom klupom.Pa postali jarani.Ista generacija.I zajedno rasli.I zajedno sanjali o boducnosti.Ali svaki put kad se vracase kuci babo i tata,razliciti,pricase im price iz proslosti.Jedan,tata,o Kraljevicu Marku.Drugi babo o Muratu.Pa se zbog toga, pocese se gledati drugacije.Ko bajagi otvorili im oci a nisu bili svjesni da su otvaranjem ociju,zatvorili razum.Danas puno tih tata i baba ide na isto mjesto.Groblje.Idu da vide grobnice one dvojice sto su upocetku bili skoro isti,a njihovom zaslugom postali razliciti.I placu obadvojica,zbog istog razloga.Izgubili svoje sinove.A nisu svijesni da su ih izgubili njihovom krivicom.A ona dvojica bila skoro isti,postali razliciti,a sad isti.Mrtvi.

          Teva
          Participant
            Post count: 8872

            Davno si otiso Mare.
            Tata prico a babo nije prico nista.
            A da je i babo prico tek bi onda ona dvojica bila isti,
            a ovako su razliciti i te kako.;)

            Mare
            Participant
              Post count: 1546

              Nije moj Teva.Babe pricale ali mi nismo slusali.Vise mi vjerovali nasim “jaranima”,nego nasim nenama,dzedima,babima i majkama.Skoro svi smo bili isti.NAIVNI.

              Mare
              Participant
                Post count: 1546

                A ja.Dali sam isti,kao onaj mali rodzen 61 u Rogatici ili sam se prmjenijo,posto razlicit.Ako sam isti,znaci da nisam porasto,ostarijo da nista za sve ove godine nisam naucijo.A kazu da je zivot najveca skola.Jedina skola kroz koju svi moramo proci.Pa ako vam ovo pisem danas,to znaci da nisam propao u toj skoli.Nisam vise isti.Posto sam razlicit.Svi smo mi jos uvijek u toj zivotnoj skoli.I ste strane smo isti.Razliciti smo jer ne idemo u isti razred.

              Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
              • You must be logged in to reply to this topic.