Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 579 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Šele napisao:

      Galibe,a Skembo je mogo fino i popiti.Posvadjali se Skembo i Belegija(solista i bubnjar)oko neceg bezveznog i Belegija opsuje Skembi sestru.Skembo,ljut,pojuri ga preko kosarke,a za Skembom trci Nasko rahm.i veli Skembi:”Hajvanu,nemas ti sestre!”.Skembo zastade,pogleda Nasku i okrenu na drugu stranu.

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Irfan-tekija napisao:

        Sele, evo su me suze zalile. Svaka ti cast.

        behar
        Participant
          Post count: 514

          Slika No:2 – Midho Pasic, vozio direktora (TPR ili Sjemec???)

          Zambi
          Participant
            Post count: 898

            Galibe svaka čast za ove fotografije nama dragih Rogatičkih legendi

            Anonymous
              Post count: 2088

              Behare,jeste Midho,ali nije Pasic,vec Muftic.Citav radni vijek proveo u “Sjemecu”.Zvali ga i Parfic.

              behar
              Participant
                Post count: 514

                Joojjj mene budale, ja skroz pohlupo loncice – u pravu si Sele.

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Onaj sto ga Pitar nazva IZDAVAC je Ibro Hodzic,vlasnik izdavacke kuce HOD.Zivjeli su u Podhridu.Ima brata Suada,igrali fudbal u “Mladosti” ,mladi otisli iz Rogatice pa ih se ovi mladji ne sjecaju.Morao sam ovo reci jer se olako predje preko pitanja,a valja ostati zapisano.

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    EVO JOS JEDNOG JAKO JAKO DOBROG MOMKA. IZ GRACANICE JE I SA BURAZEROM JE BIO NAJBOLJI AUTOLIMAR U ROGATICI

                    behar
                    Participant
                      Post count: 514

                      Ovo bi mogao biti Muhidin Delija.

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        Nije Muhidin nego Elvedin Delija – Dino, moj skolski, ahbab i komsija.
                        Mladji Muhidin – Muha zivi u Gorazdu.
                        A Elvedin – Dino pravi kucu i ima i sad auto limarsku radionicu u Doglodima, ako se tako zove.
                        A dolazi mu se iz Rajlovca, prodjes pored Robota prema mostu.
                        Cim predjes most na rijeci Bosni prva kuca sa lijeve strane je Dinina.
                        Pa evo za one kojima trba nesto uraditi na autu nek se jave nasem Dini.
                        Pogotovo mi sa zapada koristimo priliku zato sto znamo kako su ubitacne cijene opravki pa i svega ostalog u nasim novim drzavama.
                        A nas Dino nije ni skup kakav je vrhunski majstor.:)

                        Spominjo sam da uvijek kad sam u Bosni mahsuz navratim da vidim Dinu i njegove roditelje Halila i Fatimu.:)

                        Kaza
                        Keymaster
                          Post count: 6138

                          Ne sumnjam da je Dino dobar majstor, autolimar.Dovodim u sumnju Galibovu tvrdnju da je bio najbolji majstor u Rogatici. U toj oblasti je Rogatica imala izvanrednih majstora. Rahmetli Hazim Colic je bio majstor takvog formata da se njegov autolimarski rad granicio sa umjetnoscu a bilo je jos dobrih majstora.Autolimarija je popularna u Bosni a na zapadu nema puno mudrovanja. Sve osteceno se skida i baca a ugradjuje novo. To je logika zapada i rijetkost je da se limarija ispravlja. Jedino tamo gdje nije moguca zamjena.
                          Ovo je samo moja kratka upadica da se ne bi zaboravilo.

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            E pa vidis Kaza ja se bas u nekim stvarima nebih slozio sa tobom.
                            Sve vece radove na autima ja radim u Bosni.
                            Evo ti primjera:
                            Auto treba godisnje dobro pregledati i zamijeniti mu dijelove koji se habaju a to se u Holandiji zove “grote i klijne beurt”.
                            Mislim da se i na Njemackom slicno kaze i to se radi mimo tehnickog jer ako cekas tehnicki da ti oni to urade oderu te.
                            E meni moj Dino to uradi za 20 % cijene u Holandiji.
                            Dobro meni, dobro njemu.
                            A sta mislis za ovo:
                            Kupis dobro ali malo udareno auto u voznom stanju.
                            Vlasnik Holandez ga prodaje jeftino jer je naplatio od osiguranja i ne isplati mu se popravljati.
                            Ti ga kupis, odvezes u Bosnu kod Dine napravis pojeftino, i onda imas makinu ili ga prodas i dobar si 5-6 milja, naravno eura…….

                            Kaza
                            Keymaster
                              Post count: 6138

                              Ja sam samo napisao kako se o tome razmislja na zapadu ali zaboravih da mi nismo ni blizu zapada nego sasvim drugacije razmisljamo.
                              Sa naseg Bosanskog pogleda ti si Teva potpuno u pravu. To sto sam napisao bilo je onako usputno. Ono prioritetno sto sam htio reci je to da se ne smiju zaboraviti ljudi kojih vise nema a i oni koji su jos medju zivima a vazili su kao vrsni majstori.
                              Kad ja nekoga zelim pomenuti onda svakako vodim racuna da budem sto objektivniji i da uvazavam cinjenice.

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Ma normalno je Kaza da se majstorluk ko i sve ostalo uci dok je covjek ziv.
                                Nego ja dajem raji ideje ne bi li i nas Dino sta zaradio.;)

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  RUKOMETNI GOLMAN

                                Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 579 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.