Viewing 8 posts - 61 through 68 (of 68 total)
  • Author
    Posts
  • Kaza
    Keymaster
      Post count: 6138

      Ka sto vam je poznato nasa akcija pomoci Zekiji Pezo je zavrsena. Nazalost nasa zelja da joj pomognemo dok je jos bila ziva se nije ostvarila jer je rahmetli Zekija preselila na Ahiret u toku nase akcije.
      Okolnosti su se potpuno promijenile i mi smo zamolili Bracu Prasu da stupi u kontakt sa porodicom i vidi na koji nacin mi mozemo pomoci obzirom da smo kroz akciju sakupili novcana sredtva za pomoc.
      Braco je stupio u kontakt sa Ahmedom Sijercicem – Sigetom i njegovom suprugom Majdom koja je u rodbinskoj vezi sa rahmetli Zekijom ( Zekija je Majdina tetka, sestra od rahmetli Ragiba Majdinog oca). Kroz razgovor su dobivene informacije da su svi troskovi dzenaze i tevhida placeni jer je rahmetli Zekija ostavila nesto novca za te svrhe.

      Posto smo imali namjeru ucestvovati u troskovima dzenaze sada nam je preostalo jos jedino da na nas preuzmemo postavljanje nisana rahmetli Zekiji. Kroz razgovor sa porodicom smo se dogovorili da mi te troskove preuzmemo tako sto cemo novac predati Sigetu koji ce kasnije voditi racuna kada bude vrijeme da odradi taj dio posla.
      Braco je danas kontaktirao sa Sutkom Ajanovicem iz Gorazda koji radi nisane. Cijena izrade , transporta i postavljanja nisana je 1100 KM.
      Dogovorili smo sa Bracom da u ova dan-dva preda novac za nisane a vi cete , kada se to desi biti obavjesteni jer ce nam Braco poslati izvjestaj sa slikama i potpisom primaoca novca.

      Ja cu sada prezentirati rezultate nase akcije:

      Spisak iz amerike smo vec objavili i ovdje i na naslovnoj strani a ovdje se vodi kao jedna uplata na ime Huso Mrkulic

      Ukupna skupljena svota je 2669,85 KM.

      Posto je vec odluceno da se finansiraju nisani rahmetli Zekiji u vrijednosti od 1100KM, od ukupne cifre ostaje 1569.85 KM.

      Molim vas da sada obratite paznju jer je vrlo vazno!!!

      Predlazemo da od ostatka novca pripremimo bajramske pakete za nase povratnike u Rogaticu. Spisak povratnika vec imamo.
      Dakle Braco bi pripremio bajramske pakete naravno nastojeci da kroz ovu transakciju dobije na popustu jer se radi o 37 paketa koliko imamo povratnickih porodica i pojedinaca odnosno domacinstava na spisku.

      Oko podjele paketa u Rogatici Braco bi imao pomoc od nasih clanova sa stranice, takodjer povratnika.
      Posto je ova akcija jako zahtjevna i iziskuje dobru organizaciju i mnogo vremena, molim sve ucesnike akcije da se izjasne da li se slazu sa ovim prijedlogom.
      Ukoliko se neko ne javi , smatracemo da se slaze sa nasim prijedlogom a trebali bi se izjasniti do 24.11.2008. godine kako bi ostavili sto vise vremena nasem Braci da odradi ovaj dio posla.

      O svim eventualnim informacijama koje dodju u medjuvremenu cete biti na vrijeme obavjesteni.

      purak
      Participant
        Post count: 484

        Ja se slazem,pravo lijep prijedlog.Da vas dragi Allah nagradi,prvo Bracu a i ostale koji se odazovu da pomognu u pripremi tih paketa nasim povratnicima.

        Ida
        Participant
          Post count: 105

          Slažem se, mislim da je to najbolji način da se iskoristi preostali novac.

          Irfan-tekija
          Participant
            Post count: 681

            Danas sam bio na Dzumi u Rogatici. Primjetio sam da u Djamiji nema ni jedna grijalica da bi se malo moglo ugrijati.

            Mozda bi trebalo i o tom razmisliti. To nije skupa investicija.

            Kaza
            Keymaster
              Post count: 6138

              Konstatujemo i objavljujemo da nije bilo primjedbi na nas prijedlog od strane ucesnika akcije da se ostatak novca u akciji pomoci Zekiji Pezo preusmjeri i da se organizuje podjela bajramskih paketa za nase povratnike u Rogatici.

              Ovim dajemo ovlastenje nasem Braci Prasi da moze poceti sa pripremom bajramskih paketa za nase povratnike.

              O toku priprema cete biti redovno obavjestavani a pripremicemo i posebnu reportazu podjele bajramskih paketa.

              Kaza
              Keymaster
                Post count: 6138

                Ovim postom zelim jos jednom da konstatujem da je nasa akcija koju smo proveli u potpunosti uspjela. Svakako je vazno ovdje navesti i par konstatacija koje nam mogu pomoci u nasim buducim akcijama.
                Iako skupljeni novac nije potrosen onako kako smo na pocetku akcije zamisljali, zbog okolnosti koje su se u toku akcije desile, mozemo biti veoma zadovoljni sa onim sto smo ucinili pogotovu u ove mubarek dane.

                U akciji je sakupljeno ukupno 2669,85 KM.
                Od toga je 1100 KM namijenjeno za podizanje nisana rahmetli Zekiji Pezo, predato porodici (Ahmedu Sijercicu) kako bi se nisani podigli kada to bude vrijeme.
                Ostatak od 1569,85 KM je utrosen za bajramske pakete za nase povratnike u Rogatici. Ovaj drugi dio akcije je bio zaista pun pogodak i nema rijeci da se opisu proizvedena osjecanja kod povratnika ovim cinom. Danas sam citao e-mail od Brace u kome mi je kratko opisao sta se desavalo prilikom podjele. Bilo je tu i suza i blagosiljanja i zahvalnosti koje se ne mogu rijecima napisati. Sam Braco se vrlo tesko suzdrzavao da i sam ne pusti suzu, pa bi sto prije razgulio, kako to on kaze, koliko mu je i samom bilo tesko poslije takvih susreta.
                Podijeljeno je 37 paketa nasim povratnicima u Rogatici. Braco je pokusao da cak sadrzaj paketa prilagodi povratnicima pa je u pakete gdje ima i djece stavljao malo vise slatkisa. Inace vrijednost svih paketa je bila ista i ona se kretala izmedju 42 i 43 KM.

                Ja moram jos jedanput da se zahvalim Braci koji je prakticno citav teret ove akcije ponio na svojim ledjima. Od sakupljanja novca na konto pa onda predaja novca, porodici rahmetli Zekije Pezo, nabavka bajramskih paketa, zatim transport i podjela u Rogatici sve je to Braco organizovao i odradio. Nase je bilo samo da damo novac i zazelimo sta treba od njega uraditi.

                Ovim putem se zahvaljujem i nasem Zambiju koji je zajedno sa Bracom ucestvovao u podjeli paketa u Rogatici.

                Na kraju se zahvaljujem svim ucesnicima ove akcije u nadi da cemo i ubuduce nastojati da cinimo dobra djela i pomazemo onima kojima je pomoc potrebna.

                Nema tog novca kojim se moze platiti nase zadovoljstvo proizvedeno osmjehom ili suzom radosnicom onih kojima smo ucinili samo jedan mali znak paznje.

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  Zelim i ja jos jednom da se zahvalim svim ucesnicima ove kao i svih dosadasnjih humanih akcija koje smo odradili na ovoj nasoj lijepoj Rogatickoj stranici.
                  Lijepo je gledati slike nasih sugradjana povratnika kao i citati kako su prijatno iznenadjeni i radosni zbog same pomisli da nisu zaboravljeni i da mislimo na njih i nas grad.

                  Nadam se da ce nam ovo preci u tradiciju i da ce mo, ako Bog da, svakog, ramazanskog, bajrama ciniti isto.

                  A za kurban bajram iduce godine se vec rodila ideja.
                  Zambi napomenu juce u porukama kako su braca Arapi podijelili kurbane u Rogatici i nije bilo bravece nego govedje meso.
                  Tacno je to da moze tako a ja znam iz primjera mojih radnih kolega i jarana Turaka.
                  Jedan zajednicki kurban moze biti i vo ili junac s tim da u klanju zajednickog kurbana moze ucestvovati najvise 7 osoba, sto samim tim znaci moze biti i manji broj osoba.
                  Pa ako Bog da poradicemo na tome iduce godine…..:)

                  rogatica.com
                  Keymaster
                    Post count: 15

                    Dobili smo slike sa kojih se moze vidjeti da su podignuti nisani rahmetli Zekiji Pezo. Ovim se zaokruzuje akcija u kojoj smo mi dijelom ucestvovali na podizanju nisana rahmetli Zekiji Pezo.O tome se mozete podsjetiti sa izvjestajem akcije ispod slika nisana.

                    [color=#825900][quote=Kaza(citat)”] Ka sto vam je poznato nasa akcija pomoci Zekiji Pezo je zavrsena. Nazalost nasa zelja da joj pomognemo dok je jos bila ziva se nije ostvarila jer je rahmetli Zekija preselila na Ahiret u toku nase akcije.
                    Okolnosti su se potpuno promijenile i mi smo zamolili Bracu Prasu da stupi u kontakt sa porodicom i vidi na koji nacin mi mozemo pomoci obzirom da smo kroz akciju sakupili novcana sredtva za pomoc.
                    Braco je stupio u kontakt sa Ahmedom Sijercicem – Sigetom i njegovom suprugom Majdom koja je u rodbinskoj vezi sa rahmetli Zekijom ( Zekija je Majdina tetka, sestra od rahmetli Ragiba Majdinog oca). Kroz razgovor su dobivene informacije da su svi troskovi dzenaze i tevhida placeni jer je rahmetli Zekija ostavila nesto novca za te svrhe.

                    Posto smo imali namjeru ucestvovati u troskovima dzenaze sada nam je preostalo jos jedino da na nas preuzmemo postavljanje nisana rahmetli Zekiji. Kroz razgovor sa porodicom smo se dogovorili da mi te troskove preuzmemo tako sto cemo novac predati Sigetu koji ce kasnije voditi racuna kada bude vrijeme da odradi taj dio posla.
                    Braco je danas kontaktirao sa Sutkom Ajanovicem iz Gorazda koji radi nisane. Cijena izrade , transporta i postavljanja nisana je 1100 KM.
                    Dogovorili smo sa Bracom da u ova dan-dva preda novac za nisane a vi cete , kada se to desi biti obavjesteni jer ce nam Braco poslati izvjestaj sa slikama i potpisom primaoca novca.

                    Ja cu sada prezentirati rezultate nase akcije:

                    Spisak iz amerike smo vec objavili i ovdje i na naslovnoj strani a ovdje se vodi kao jedna uplata na ime Huso Mrkulic

                    Ukupna skupljena svota je 2669,85 KM.

                    Posto je vec odluceno da se finansiraju nisani rahmetli Zekiji u vrijednosti od 1100KM, od ukupne cifre ostaje 1569.85 KM.

                    Molim vas da sada obratite paznju jer je vrlo vazno!!!

                    Predlazemo da od ostatka novca pripremimo bajramske pakete za nase povratnike u Rogaticu. Spisak povratnika vec imamo.
                    Dakle Braco bi pripremio bajramske pakete naravno nastojeci da kroz ovu transakciju dobije na popustu jer se radi o 37 paketa koliko imamo povratnickih porodica i pojedinaca odnosno domacinstava na spisku.

                    Oko podjele paketa u Rogatici Braco bi imao pomoc od nasih clanova sa stranice, takodjer povratnika.
                    Posto je ova akcija jako zahtjevna i iziskuje dobru organizaciju i mnogo vremena, molim sve ucesnike akcije da se izjasne da li se slazu sa ovim prijedlogom.
                    Ukoliko se neko ne javi , smatracemo da se slaze sa nasim prijedlogom a trebali bi se izjasniti do 24.11.2008. godine kako bi ostavili sto vise vremena nasem Braci da odradi ovaj dio posla.

                    O svim eventualnim informacijama koje dodju u medjuvremenu cete biti na vrijeme obavjesteni.
                    .[/quote][/color]

                  Viewing 8 posts - 61 through 68 (of 68 total)
                  • You must be logged in to reply to this topic.