Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 68 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      Pomozimo nasoj sugradjanki ZEKIJI PEZO

      Vec duze vremena se bavimo mislju kako pomoci nasoj tesko oboljeloj sugradjanki Pezo Zekiji. Kako i na koji nacin joj pomoci u ovim teskim trenutcima? Dirljiva i potresna prica koju je napisao nas clan LLAMA, kao i veliko interesovanje naseg clana Sanele za Zekijino zdravlje, su bili dodatni podsticaj da se nesto napravi i da se nadje najbolji nacin kako pomoci nasoj sugradjanki.

      Pomozimo nasoj sugradjanki ZEKIJI PEZO

      Vec duze vremena se bavimo mislju kako pomoci nasoj tesko oboljeloj sugradjanki Pezo Zekiji.

      Kako i na koji nacin joj pomoci u ovim teskim trenutcima?

      Dirljiva i potresna prica koju je napisao nas clan LLAMA, kao i veliko interesovanje naseg clana Sanele za Zekijino zdravlje, su bili dodatni podsticaj da se nesto napravi i da se nadje najbolji nacin kako pomoci nasoj sugradjanki.

      U samom startu svoju zelju za akcijom i konkretnom pomoci iskazali su i neki clanovi nase stranice.
      Kao sto nas clan LLAMA u svom tekstu rece, nisu toliko vazne pare koliko je bitan taj ljudski faktor, da se pokaze solidarnost i ljudska paznja, te da damo do znanja Zekiji da nije zaboravljena od svojih sugradjana, poznanika i prijatelja rahmetli Zopa…

      I zato na osnovu svega gore recenog organizujemo akciju:

      POMOZIMO NASOJ SUGRADJANKI ZEKIJI PEZO

      Sanela je ovih dana u kontaktu sa svojim najblizim saznala da je Zekija tesko bolesna (tumor mozga) od najcesce bolesti danasnjice koja ne bira ni koga ce, ni kad ce uzeti maha, i da ce iz bolnice Kosevo u kojoj se trenutno nalazi biti skoro otpustena. Stoga bi se trebali odazvati ovom apelu kako bi joj sredstva koja priberemo bila dovoljna za lijekove i kucnu njegu, na jedno odredjeno vrijeme.

      Akcija prikupljanja novcanih sredstava za lijekove i kucnu njegu ( u svom stanu u Rogatici) nasoj sugradjanki Zekiji Pezo trajece od 30.10. 2008 – 8.11.2008 godine

      Svi oni koji zele pomoci mogu uplatiti svoj prilog na nas racun u BiH, a Braco ce odraditi svoj uobicajni dio posla kao i u predhodnim akcijama…

      PROCEDURA za uplatu/priliv iz innostranstva

      b) Za uplate u Bosni i Hercegovini

      [b]UniCredit Bank na ime Praso Selimir , Adija Mulabegovica br.3 Sarajevo

      broj racuna: 129-107-94011928-59[/b]

      Molimo sve one koji zele ucestvovati u ovoj akciji da koriste samo gore navedene ziro racune kako bi nasem Braci u Sarajevu olaksali pracenje uplata i podizanje novca.

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        Svoje ucesce su vec potvrdili

        1.LLAMA
        2. Mare
        3. Purak
        4. Sanela
        5. Teva
        6. Kaza
        7. Abdulah
        8. Mustafa

        UZMITE UCESCE I VI I SVOJIM PRILOGOM POMOZITE NASOJ SUGRADJANKI U OVIM TESKIM TRENUTCIMA

        Anonymous
          Post count: 2088

          Učestvujem

          Irfan-tekija
          Participant
            Post count: 681

            Kao sto sam i ranije napisao, podrzavam akciju i ucestvujem.

            Kaza
            Keymaster
              Post count: 6138

              Sanela, hvala na informaciji na naslovnoj strani. Svakako cemo provjeriti ovo sto si nam sugerisala i sutra cemo imati povratnu informaciju. Molimo sve zainteresovane iz BiH da ne vrse uplate do sutra, kada cemo imati rijesenu dilemu za uplatu u Bosni.
              U ovoj akciji mogu ucestvovati i nasi gosti a mogu se prijaviti putem e-maila na nasoj
              stranici.

              E-mail adrese za prijavu nasih gostiju na stranici za ucesce u akciji su:

              webmaster@rogatica.com

              fejzic@stofanet.dk

              MKazic@aol.com

              n.cengic@versatel.nl

              Mustafa
              Participant
                Post count: 8282

                Svoje ucesce su vec potvrdili

                1.LLAMA
                2. Mare
                3. Purak
                4. Sanela
                5. Teva
                6. Kaza
                7. Abdulah
                8. Mustafa
                9. PiTaRIsToK
                10. Irfan-tekija

                UZMITE UCESCE I VI I SVOJIM PRILOGOM POMOZITE NASOJ SUGRADJANKI U OVIM TESKIM TRENUTCIMA

                Irfan-tekija
                Participant
                  Post count: 681

                  Meho, trebas se cuti sa Sigetom on ima sve informacije sto se tice Zekije. Znam da je on isao i sredjivao da je prime u bolnicu, i kasnije je Majda isla u posjetu i brinula o njoj.

                  Ako je tebi to problem zbog udaljenosti, evo mogu ja doci do nekih informacija i ovdje napisati.

                  Kaza
                  Keymaster
                    Post count: 6138

                    Irfo prikupi sve informacije jer je vrlo bitno da znamo sta se desava i sta je potrebno kao najneophodnije u pocetku. Ti si tamo pa ti je lakse doci do informacija.

                    Svakako si svaki dan na stranici pa nam sve to mozes prenijeti.

                    webmaster
                    Keymaster
                      Post count: 3712

                      Pismo/mail od Huse koji sam dobio jutros…

                      [color=#0000FF]Puno selama Mustafa i Abdulahu.Kao svi mi koji smo vec duze vremena u inozemstvu neko svojom voljom a vecina prokletstvom, odlucih da vam se javim uz obecanje koje sam dao Mustafi ljetos na odmoru u Sarajevu.

                      Velika hvala Mustafi i web pagu Rogatica.com na obavijesti i biografiji prerano preminulog brata Sefera Mrkulica.

                      Hvala Abdulahu,Kazi,Tevi,Zambiju i svim drugima dase ne naljute ako ih ne spomenem koji trose svoje vrijeme da bi nama ukazali na zbivanja i desavanja, a da ne govorim o humanitarnim akcijama koje su od najveceg znacaja.

                      [b]Obecavam da cu se ukljuciti u svaku slijedecu i da cu obavijestiti druge Rogaticane na podrucju New Yorka o znacaju
                      ukljucivanju i ucesca.

                      Mislim da bi trebalo malo vise vremena za pomoc Jasminovoj majki Zekiji.[/b]

                      Velika hvala mom ahbabu Samiru bratu Fikretu,Bibi i Safetu. Velika hvala svima Rogaticanima koji su u velikom broju bili sa nama Mrkulicima i podijelili zalost od ALAHA molim da ih nagradi a mom Bratu da podari djenet.

                      Moju E-mail adresu Mustafa mozes da dadnes ko god hoce,ali kao sto rekoh prvo da se ukljucim i da pocnem sa javljanjima iz New Yorka.Alah dragi samo zna koliko sam akcija ucestvovo
                      ali nikad akciju za nasu Rogaticu nisam organizovao.

                      Posalji mi Mustafa i E-mail adresu od efendije iz ROGATICE a ja cu se pobrinuti za sljedece.

                      Ja cu se registrovati uskoro, a tebe Mustafa i Abdulahu molim da ustrajete i mene uputite, kako bi bio od koristi za cijelu zajednicu iz Rogatice. Umalo da zaboravim Galiba Lihica, Prasu, Hitku, Cigu..

                      Selam mojoj generaciji koju vidjam kad god odem na odmor,molim i njih da sta napisu o nasim skolskim danima, posebno ti Profesorice Irma trebala bi striktno o skolskim danima.

                      Mustafa objavi ovo pismo ako mozes tako da moji jarani vide sta mi je namjera ciniti. Mozda neko od njih mi se pridruzi pa zajednicki uradimo veliku stvar za Rogaticu sramota je barem ne ucestvovati.

                      SELAM webmaster@rogatica.com, Abdulahu i Mustafi od Huse Mrkulica iz Amerike. Posebno se javljam vama slijedeci put…[/color]

                      Mustafa
                      Participant
                        Post count: 8282

                        Svoje ucesce su vec potvrdili

                        1.LLAMA
                        2. Mare
                        3. Purak
                        4. Sanela
                        5. Teva
                        6. Kaza
                        7. Abdulah
                        8. Mustafa
                        9. PiTaRIsToK
                        10. Irfan-tekija
                        11. Huso

                        UZMITE UCESCE I VI I SVOJIM PRILOGOM POMOZITE NASOJ SUGRADJANKI U OVIM TESKIM TRENUTCIMA

                        [color=#FF0000][b]Huso citat – Mislim da bi trebalo malo vise vremena za pomoc Jasminovoj majki Zekiji.

                        AKO SMATRATE DA JE ROK AKCIJE KRATAK (30.10 – 8.11) MOZE SE I PRODUZITI AKO STE ZA TO, NIJE PROBLEM AKO VECINA ODLUCI…..[/b][/color]

                        Kaza
                        Keymaster
                          Post count: 6138

                          Prvi Mustafin post sam azurirao sa novom informacijom o nacinu uplate iz inostranstva.
                          Za uplatu iz BiH cu se ponovo raspitati jer je nisam dobio a kad je dobijemo objavicemo je odmah na naslovnoj strani i ovdje u forumu.

                          Irfan-tekija
                          Participant
                            Post count: 681

                            Evo upravo sam se cuo sa Ahmedom (Sige), i kako mi on rece bolest Zekije je vrlo teska. Zekija ima tumor na mozgu, a koji je vec daleko otisao. Na Kosevu su konstatovali dijagnozu i posto je tako kako vec jeste, nisu ni pokusavali da joj sta rade te su je otpustili iz bolnice.
                            Danas su Sige i njegova supruga Majda u Gorazdu i uspjeli su Zekiju smjestiti u staracki dom na Kolijevkama. Dali ce njena penzija moci to platiti jos Sige nezna. Zekija je u besvjesnom stanju i najvecu brigu o njoj vodi Majda, obzirom da joj je Zekija tetka.
                            Vi koji vodite ovu akciju trbali bi se dogovoriti ali vrlo brzo, da pare koje se prikupe budu urucene Sigetu obzirom da ce oni znati sta je naj potrebnije kupiti i odnijeti bolesnoj Zekiji.

                            Veceras cu se ponovo cuti sa Sigetom po njegovom povratku ovamo u Sarajevo, pa mozda bude novih informacija.

                            Haris
                            Participant
                              Post count: 78

                              I ja se pridruzujem akciji

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                Direktor tog doma je moj prijatelj Vahid Kanlic. Nazvacu ga i zamoliti da je pripazi, a ima i obavezu prema meni jer sam ga “zaduzio”, da sad ne elaboriram. Bivšei predsjednik nadzornog odbora je moj dobar prijatelj Admir Pozderović (sada ministar za boračka pitanja u BP Kantonu koji tamo ima uticaja pa ću ga zamoliti da ode tamo i zamoli da pripaze Zekiju. Da li je za sve ovo sada kasno, neznam. Nadam se da se poslije ovog mog posta neće ponovo neko naći da protumači ovo kako mu odgovara. Što se mene tiče, ja mogu toliko uraditi. Ali bilo kako bilo ja ću otići u Goražde da je posjetim. Što se tiče akcije u ponedeljak ću kod Bekira uplatiti donaciju.

                                Mustafa
                                Participant
                                  Post count: 8282

                                  Svaka pomoc pa i usmena je itekako dobro dosla. Zasto ne iskoristiti poznansta ako ce to pomoci njenoj boljoj paznji…

                                  Dobro bi bilo uplatiti u sljedecoj sedmici a novac iskoristiti, kako rece Irfo u placanju doma, jer su pretpostavke da njena penzija nemoze pokriti troskove doma…

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 68 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.