Viewing 14 posts - 16 through 29 (of 29 total)
  • Author
    Posts
  • ermin pawa
    Participant
      Post count: 167

      E vala Efendum Halal ti Vjera da te Allah nagradi za ovaj post .

      VELIKI PEĆAT NA EFENDIJIN POST !!!!!!!!!

      Zambi
      Participant
        Post count: 898

        Ima dosta akcija koje je podržao i vodio baš predsjednik Kemo,ali nije htio da se o tome piše,ali kako vidim kakvo je raspoloženje ja ću napomenuti samo jednu njegovu akciju od mnogih,koje eto ostaše zaboravljene,ali nije bitno da sada neispadne da ja nešto veličam čovjeka koji je učinio dosta za svoga mandata,ali eto vama na razmišljanje i razmatranje,preko 800 obnovljenih kuća,kilometre puta,elektrifikacija sela,pa i vodovodi.Prije dvadesetak dana riješio je snadbijevanje vodom selo Šatoroviće zajedno sa Hašimom Šabanićem.I ova akcija u Vragolovima je isto njegova,nebih dalje.

        Zambi
        Participant
          Post count: 898

          Nisu ovdje pomiješane ni kruške ni jabuke,nego glas i razmišljanje jednog mladog čovjeka kojega neinteresuje laganini uz njemačko pivce

          Anonymous
            Post count: 2088

            E moj mali, trebaces ti jos dosta pure da pojedes dok budes do koljena tom sto pise uz Njemačko pivo.
            A veliko je pitanje, da li ćeš mu do koljena ikad i biti?

            Anonymous
              Post count: 2088

              Hajd,Galibe,bogati…nek djecurlija laprdaju,ja njega hocu na put,a on podput.I jos vrijedja i proziva.”Oprosti im,Boze,ne znaju sta rade”.I od mene mu je oprosteno.A mogao sam svasta reci gdje je ko bio aprila 1992.,u kojoj uniformi i na koju je stranu pusku okretao.A nisam htio,bas zbog te djecurlije,niti cu.A valjda je i administratoru po volji,pa se iz “ilegale” cereka,umjesto,kao sto se svugdje u svijetu radi,izbrise post uvredljivog sadrzaja,ovako,opici po Seletu pa makar i rukom polupismenih,tek stasalih pravovjernika.

              webmaster
              Keymaster
                Post count: 3712

                Ova diskusija je za plakanje a ne za cerekanje.

                De mi molim te reci u kom postu je tebe neko uvrijedio i koji post treba izbrisati?

                Ja sam ponovo citao ove postove ispocetka i nisam nasao ni jedan koji ima uvredljiv sadrzaj.

                Ako je uvreda misliti drugacije onda takvih sigurno ima…

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  nek ti je na čast blatiš jednog PRVOBORCA sram da te bude i ko ti je u opšte rekao da su SDA I SDS u koaliciji i šta ti imaš prićat o stanju u Rogatici kad pojma nemaš

                  Ovako se u rogatici starijem nikad nije govorilo. Ako se neslazes sa njim nisi mu nista ni govorio. To se nosilo iz kuće. Znalo se kome se kaze “dobar dan” a kome “merhaba”. Tvoj babo Alija Fejzic je za mene uvijek bio autoritet, pocev od KUD-a pa nadalje, a takav ce i ostati. Nikad mu nebih nešto, kao ovo gore napisano rekao. Ali to se nosi iz kuće. Tako je barem nekad bilo u Rogatici. Doduse, mnogi su davno iz nje otišli, pa se i ne sjećaju. Svašta bih mogao napisati, ali da završim.
                  Ova tema koju si postavio i patetino napisao uvodni post, odredila je put u kom smijeru će otići. Mislim da si ti tim postom sve ovo kumovo jer si se svrsto na jedno stranu, da li svjesno ili nesvjesno poturio Kemu. Objesni ako hoćeš onima koji misle kao ti, da ovdje niko nije bio protiv Keme vec protiv SDA i politike koja nas je dovela na ove grane. Kulminiralo je to sa pismom koji je u ime svoje partije napiso Kemo, a radi se o agitovanju da se na izborima da glas provjerenoj fašističkoj partiji, pod cijom je palicom u Rogatici nestalo 2500 Bošnjaka i da se da glas za načelnika njihovom jurišniku Tomi Batiniću. Još samo da mu pomognemo da mu od neke bošnjačke žrtve doniramo oko koje je Tomo izgubio na liniji boreći se protiv nas Bošnjaka.

                  Kaza
                  Keymaster
                    Post count: 6138

                    Galibe mislim da bi bio red da pogledas koga si citirao a kome se poslije tog citata obracas.
                    To sto si gore citirao nema veze sa Webmasterom nego si citirao Ermina Pawu.
                    Mislim da je uvijek red koga citiras da se njemu i obracas a ne tudje citate prislanjas drugima.

                    Ta vremena koja ti spominjes su davno prosla i sada kaze svako sta misli pa makar to bila i omladina. Tako je sada svudgje pa i kod nas, i neka je.

                    Mislim da se zaista ovdje krece u pravcu koji ne obecava jednu konstruktivnu raspravu i korektnu razmjenu misljenja. Ukoliko se i dalje nastavi na ovaj nacin ne preostaje mi nista drugo nego da temu zakljucam.

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      Apsolutno znam koga sam citirao. Citat je odgovor na Webovo pitanje, gdje je to ovaj mali uvrijedio Šeleta. Eto ja sam mu citirao, a usput rekao kako su mladi u Rogatici cijenili starije i da se to nosilo iz kuće. Pa ni tvog alarehmetile babu Šefika nikad nisam vidio, a da ga nisam pozdravio, kao i ti mog. I to se nosilo iz kuće. A sad jedan, slobodno mogu reći u odnosu na naše godine, a Šeletove pogotovo, balavac, govori to što govori.
                      Poenta u mom postu je patetika kojom je web ovo započeo sa svojim postom i postavljanje Keme u prvi plan, a ne nesposobne politike SDA stranke, koja nas je dovela tu gdje jesmo. Neznam je li ti sad jasnije i slažeš li se sa ovim.?

                      Kaza
                      Keymaster
                        Post count: 6138

                        Ovo tvoje dodatno objasnjenje je sada pojasnilo sve. Mislim da je bilo potrebno kako ne bi dolazilo do nesporazuma. Galibe dovoljno je da pogledas nasu djecu danas pa ce ti biti jasno da nista nije kao sto je bilo. Naravno mi svojim ocevima nismo smjeli ni zamisliti a kamo li reci ono sto nama danas nasa djeca kazu. Nije nista isto kao prije pa ni to i tesko da ce se nesto vratiti u prijasnja vremena. Sa tim nam valja ziviti.

                        Naravno meni se takodjer ne svidjaju neki tonovi u ovoj temi. Trebali bi imati vise postovanja jedni prema drugim. U misljenja necu da ulazim jer svako ima svoje a ja sam svoje vec iznio.

                        Apelujem da se pocnemo ljudski odnositi jedni prema drugim i da se drzimo teme.

                        Naravno ukoliko bude drugacije moracu je staviti pod kljuc. Odmah da kazem da mi to ne bi pricinjavalo zadovoljstvo. Jer sto vise zakllucanih tema to je manje mogucnosti za iskazivanje sopstvenih misljenja.

                        Ali ako to ne mozemo reci na jedan korektan i kulturan nacin onda jedino rijesenje je kljuc.

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Što se tiče ove teme,ja mislim da nijetrbela biti ni otvarana. U pravu si da nije ništa kao što je bilo. Od omladine do starijih. Ja svom sinu non stop telbizim da treba pomagati starije i nemoćne, ustajati u trmvaju starijim, činiti dobra djela kad god to može i gdje god može. Da li me sluša uvijek to neznam, ali znam da sluša i večini sličajeva. Takav odnos mu usađujem i u očuvanju familijarnih veza. Često pričamo o Rogatici, pa ga ispitujem, ko je ono stanovo na vrh mahale, kako se zovu Pejdina djeca i sl. Da ne izgubi vezu sa rodnim mjestom, makar duhovnu ako je fizičku izgubio.
                          Na kraju, ova tema, ako je nekom trebala, nama sigurno nije.

                          Kemo
                          Participant
                            Post count: 52

                            Kad bi stariji poruci da s kantama ,pred aksam , idemo pravti plazu na Biljinu Polju , mi mladjarija bi se obraduj golemo.Masta namah provri i sijaset slika proleti u nasim jetimskim glavicama.I cujemo zveket halki i lupu potkova od svedskog,ko bi ih imaj,celika po ledu , i cuj bi , malo-malo:”Camprez!” Pa bi cuj i dernjave.Neko sletio u jarak, neko se zabio u trnje pored puta ,neko razvalio kuleta jer je prebrzo i mahnitlih kuleto. I vazda su nam Amir i Tarik , Salko i Sulejman ,Raja i Juka govorili da ne smijemo prebrzo preko ceste jer more naici Jovan sa balvanima , da moremo kako malehno dijete na Supljoj Gromili satrti, jal nenu il djedu s nogu ukinuti dok bi idi na Jaciju il na sijelo.Dok bismo jos plazu pravi sjetovali bi : dje treba manje vode, dje ne treba nikako , a dje ,bome, treba dobro zaliti i dje treba podosta luga posuti da ne bi bilo kasnije pomaganja.I nismo nikad , niti smjeli, a bogami nismo ni htjeli stagod proturijeciti.Babo bi vazda govori da starji vise zna.Ako bi sta ko od nas telaca i stio kasti onda bi prvo razmisli,pa skontaj , pa dobro izvazi, pa ako si siguran da je tvoja pamet dorasla njegovoj , opet skontaj da more biti degenjek ako je to tvoje sta naopako,pa ako si u sve svoje bas siguran onda bi se tom starijem trebalo polahko prici i , kad ugrabis dobar dobarcas, kasti sta si naumio rijet.Kolko god smo bivali naruzeni,jal ugledali pljunku oko ustiju i razrogacene oci i jumruk vise glave navijek smo znali da nam ti staromudi zele dobro i da nas krisom vole.Ucili smo da pravimo plazu i ucili smo sta je to kuletarica.Bez njih, to ne bi bila ona , vec bi to bila prava kliza i dje bi svaki odnas klizo u hendek.Ucili smo se od njih zivotu.Brzo i djetinji napravljena “plaza”- kliza donese bukadar , sijaset,hipten nevolja, pa nam onda, svima skupa, valja “ispravljati Krivu Drinu” , a ispraviti se morala.Skupa smo zivjeli i hocemo skupa, opet, dalje.

                            webmaster
                            Keymaster
                              Post count: 3712

                              Ja isto predlazem da se ova tema zakljuca, diskusija je otisla u nekakvom potpuno pogresnom smijeru…

                              Nadam se da ce se i ostali ucesnici sloziti!

                              Kaza
                              Keymaster
                                Post count: 6138

                                Ma nadam se da se svi slazu da se u ovoj temi nema sta reci a sto nije receno.
                                Ovim lijepim Keminim tekstom mi se bas pruzila prilika da sa ovom temom zavrsimo.

                                Pogledajmo naprijed, sa vise postovanja i uvazavanja jednih prema drugim. To nam zaista od srca zelim i ne dozvolimo da nam se na nasoj neslozi nasi dusmani nasladjuju.

                                Zato sad i ovog momenta “mandal”.

                              Viewing 14 posts - 16 through 29 (of 29 total)
                              • You must be logged in to reply to this topic.