Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
  • Author
    Posts
  • webmaster
    Keymaster
      Post count: 3712

      Nema vise Keme…

      Izbori prodjose, novi ljudi dodjose, a ja ne mogu da ne prokomentarisem ovu nasu predizbornu euforiju. Kao uvod navescu jednu saljivu i poucnu pricu:

      [color=#0000FF]Naime radnja se odvija u džehenemu, ljudima je Bog presudio i jedan dio ljudi je zavrsio u džehenemskoj kazni, iznad vrelih dzehenemskih kazamata stoje meleki cuvari i nedaju ljudima da izadju. Iznad svih grupa stoje meleki osim jedne.
      Kada su to vidjeli ljudi upitase meleke, -“Zasto iznad one grupe ljudi ne stoji niko od cuvara, izacice iz dzehenema.” Meleki odgovorise: – “Nista se ne sikirajte, nece izaci, to su rogaticani, kod njih cim se jedan malo uspenje, svi ostali ga odmah svuku nazad u dzehenem, njima čuvari nisu potrebni.”[/color]

      Naime glavni krivac za sve nase neuspjehe u Rogatici, covjek koji je ucinio sve da oteza povratak, da ne sprovede planove, da zakomplikuje zivot Bosnjaka…. vjerovatno mislite da je ovo jedan od dugobradih četničkih kolovodja, srbin sa dna kace…. medjutim varate se…. to je Kemo Čamdžija, bivši predsjednik SO Rogatica, trn u oku Bošnjaka diljem svijeta i “Sarajeva”.

      Sada smo se “kutarisali” i ovog razbojnika i možemo mirne savjesti gledati kako je situacija u Rogatici svakim danom bolja i bolja… ruže cvjetaju povratnicima, izbjegli rogatičani sa osmjehom na licu se vraćaju na svoja ognjišta, “Romanijskog odreda” presretni sto je na čelo Rogatice stigao neko iz poštene partizanske porodice sada mogu ponovo naliti dec dva i zaigrati “Partizansko kolo”…

      Sjećanja radi za ove generacije koje odrastaju daleko od Rogatice, partizan je čiko sa velikom petokrakom na glavi, to su ljudi koji su 1992 jurišali na četničke zvijeri i oslobađali zatočene Bošnjake u rogatičkim logorima smrti, u tim ofanzivama nisu žalili ni svoj život. Tih ratnih godina (1992-1995) u Rogatici je bilo puno partizana, puno…. marširali su borili se, napadali četnike…. sve te borbe su ostale zabilježene na trakama, u mahmurnim patriotskim glavama poslije drugog deca ljute… preko vode do slobode.

      Kako Kemo da bude na državnim jaslama, da uživa, pa to su mjesta rezervisana za Milorada, Slobodana ili Miću… tek kada oni dođu na vlast tada Bošnjak dobije smiraj, tako je naučio, kako jedan Kemo da bude bolji od njega, svukao je jednog rogatičanina vise u ambis, sada nas je više u jami…

      Čestitam svim rogatičanima odlazak Keme, aferim….

      Opet mi pade na pamet onaj naslov u novinama “Bošnjak je Bošnjaku četnik”

      Kemo
      Participant
        Post count: 52

        Ugledah naslov:Nema vise Keme pa trkimice na citanje.Prije citanja zapalih.Da se ko malo poglenem u spiglu.Jesam li obrijan, pocesljan.Jesam li umiven!Dadoh mi zehru cajta pred mojim ogledalom da bih se vidio ko sam i kakav sam.Meni se ucini da je samnom sve potaman te srknuh iz fildzana i potegoh iz cibuka do u pete.Neda oko mira pa leti preko fermana.Cita.Dodjoh do kraja u sekundi.E da mi je bilo vidjeti me tad, pa posto.Beli sam bio zino i razdreljio oci.More biti.Stuknuh se malo od te carolije pa potegoh opet iz cibuka.Al jok.Utrnula se kurva.Kad mi je najvise trebala ona se ugasi.”A sta mi jevo samnom danas?”Pripalih je ugasenu nanovo i pogledah je.”Sad cu te drzati blizu da ta mogu vidjeti.”Srknuh drugu polovicu fildzana te ,sad sa oba oka,ponovo na naslov i ono sto je pod njim.Opet skuletah.Sleceh , vala u skundi.Pokupim mi moja kuleta pod pazuho i krenem navrh Biljina pola.Ja sto je kliza danas brza.A kako nebi i bila kad smo je dobro utrli i sahatima vodom poljevali na mjestima dje nam je bio najveci merak cuti potkova poj.Sjenem, posto dodjoh , ponovo , na vrh,podignem prednju stranu i kliznem se cizmama samo malicuk.Hocu sad s merakom i poistilahu da odsejrim.Sleceh.Uspnem se i sleceh ope.I opet.Slijetah jos nekolko puta.Al jazuk.Nidje meraka i ljepote.Skuletah se toliko puta , a da i neznam da sam se kuleto.Il sam zaboravio kuletati se.Eto, da mi je, da mi ko pokaze kako se to cini.Da mi poblize rastabiri sta je to i kako se to kuleta.Jal da plaza bude cisca i bez luga i da je ni ni hitra ni polahka, vec nako.Ko za nas.Rogaticane!Nismo mi jos za ono:Ma j..ti nas , taki smo!Nismo sigurno.Samo moramo plazu dobro uljuditi.Ova danasnja, dje ja skuletah tolko puta, nije dobra.Naka je i ostra i prebrza i naka sva izmijesana necim sto joj ne pase,cini je nakom ko bespameti pa samo slijece insan ,a i ne zna da se je kuleto.A bome, za dobru plazu treba pored snijega i vode,a i mraza , bezbeli,i vjestine i znanja i godina kuletanja.

        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          Vala Kemo nije samo tebe drmnulo. Evo ja i bio i proso. Kad ugledah naslov, prvo sto mi na um pade ti moj dobri Kemo, pa brze bolje stadoh citati sve brze i brze. Ma nikako da dodjem do onog sto me interesuje. Procitah dzehenem pa Rogaticani pa mi se sve vrti u glavi. Ma kakav Kemo i dzehenem??? Ma jest da nije nase da odlucujemo ko ce gdje, ali brate bar mogu da se nadam da ce dobri ljudi upraviti u lijepi dzenet. Ma sta ja to pricam, rano je jos i tamo i vamo ali eto nikad se ne zna. Nase je ,kad nam se kaze da krenemo, pa ko gdje prema zaslugama.

          Jedva ufrstuljih da se nas Web ovako slikovito izrazava pa mi bi malo lakse. Jos kad tebe ugledah kako srces kahvu i povlacis dubioko iz cibuka lahnu mi dobro. Pa kad vidjoh jos da se kuletas u ranu jesen, pa da se malo zalis na plazu, sve mi to nekako nije vala bitno. Bitno je da si ti meni ziv i zdrav i uz plazu brz. A jesi vidjoh to odmah.

          E sad ja to citam polagano sta nam to nas Web muhabeti. Ma sve ovo odozgo mi pase i istina je. Ne damo mi Rogaticani jedni drugima nikud daleko a ni visoko.

          A sto se tice ovog Keme o kome je prica u zbilji, samo da kazem da je to slucajno Kemo. Mogo je biti i Semiz, uharac. Nije on bitan u ovoj prici nego je bitna ta skupina u kojoj on provodi zamisli malo vecih insana. E sad Web da te citiram :

          [color=#825900] [quote=”Webmaster(citat)”] Naime glavni krivac za sve nase neuspjehe u Rogatici, covjek koji je ucinio sve da oteza povratak, da ne sprovede planove, da zakomplikuje zivot Bosnjaka…. vjerovatno mislite da je ovo jedan od dugobradih četničkih kolovodja, srbin sa dna kace…. medjutim varate se…. to je Kemo Čamdžija, bivši predsjednik SO Rogatica, trn u oku Bošnjaka diljem svijeta i “Sarajeva”.
          [/quote][/color]

          E ovo sto pripisa Kemi prituri ovima iz kompletnog SDA. Oni su sve to radili godinama da bi ostvarili postavljene ciljeve od samog pocetka djelovanja. Za to postoji hiljadu dokaza. E sad su uspjeli. Ko te pita za Rogaticu , Focu , Visegrad i jos mnoge gradove u kojima bijase vise od polovice Bosnjaka. Vazno je da je Sarajevo i bliza okolina njihova.
          Da je rahmetli dedo ziv bio bi ponosan na mentore koji revnosno obavljaju zacrtano. A Kemo je samo pijun koji je eto i pored glavnih zadataka koje je dobivao odozgo uspio da sta hajruje i za sebe. Nista cudno to rade svi politicari pa sto bi Kemo bio izuzetak

          A naroda nema nigdje niti ce ga zadugo biti.

          Jadni smo ti mi, ja i moj narod.

          Anonymous
            Post count: 2088

            Aferim,gosp.oficijelni administratoru.Nema vise Keme i kraj je dunjaluka.A zasto nema Keme?Pa zato sto je KONACNO propala politika licemjerja,lazi i obmana,zato sto je,voljom biraca,propala koalicija zlocinacke Srpske demokratske stranke i pobratimske SDA.Ili mozda zato sto je jedan pijani forumas do kosti razgolitio,nakon sto se otrijeznio,sav koncept,i ovog foruma i gore pomenute interesne skupine.I zato je kriv.
            Nema Keme i kraj je svijeta.A cvjetale su ruze dugi niz godina po zaraslim mezarlucima,u korov zabacenim ognjistima,po stratistima koje kriju kosti nevinih da ih demokrate ni nakon toliko godina ne pronadjose,cvjetale su ruze po ulicama Svetog Save,Srpske sloge,Srpskih junaka koje su se nekad zvale Toplici,Canovci,Tekije…Nema Keme na svojoj stolici,ali nema ni ratnog i poratnog greadonaclenika Tome Batinica za ciji je izbor bila do balcaka upregnuta citava svita forumskih specijalnih izvjestaca.I nek nema,fala Bogu, a fala i tebi,majstore urednice,kome je,kad nije po njegovom ili po kontu stranice koju uredjuje,sve dzehemem.Stoga onu PLAVU pricicu samo prekreni.

            Anonymous
              Post count: 2088

              I ja htjedoh odmah nesto da napisem kao odgovor na webov post, ali se u zadnji momenat sjetih Seleta, covjeka i Rogaticanina od pera i kista pa rekoh: pritejhiri Galibe, sad ce Sele. I docekah da i on napise post, ali mi ubi volju za pisanjem, jer sve sto on napisa, od rijeci do rijeci, napisao bih i ja.

              Dedo
              Participant
                Post count: 1243

                Cijenjene komsije:

                Jeli sada mislite da ce nam biti bolje,varate se a to ce vrijeme pokazati.Kad neko od nista napravi bar nesto ipak je uspijeh.
                Al sada ce mo vidjeti sta ce nam donijeti vrijeme partizansko.
                Neznam ko vam prodade Jovicica pod partizansko dijete,znateli vi gdje mu bi otac i stric za vrijeme 92-95ta.
                Bas bi me interesovalo da vidim koliko to poznajete tog kome ste se tako obradovali.
                Ali jednom prilikom dok malo sredim stanje sam sa sobom probacu vam ukazati da od dva zla Batinic,Jovicic odabrase gore.
                Al to je nama balijama mahal.

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Sta znace zidovi,kad nema nikog iza njih.Nema Keme,pa to je demokratski,ima jovicica.Nek ima vala i svetog petra,kad nema nas,generacija koja je samo trebala da sprovede ono sto su nama nasi stari ostavili,ali nismo uspjeli.Mi smo samo u Rogatici,preko ove stranice,pacijenti u komi,koji cekaju zeleno svijetlo da ih iskljuce sa aparata.
                  Postoji raja koja jos ide tamo,postoji raja koja zivi tamo,to ja cijenim,ljudi su ulozili dosta truda i rada,a Boga mi i novca.Ali kad je bilo najgore,svi smo otisli,mislili smo da ce mo se vratiti,izvinite na izrazu,svi smo mislili samo na svoje guzice,misleci da je rat,pljackanje onog sto je ostalo u radnjama,da je rat mirko i slavko,da je rat kompletnu imovinu preseliti na sigurnu teritoriju,da je rat zakopavanje pusaka,tek kupljenih,i pedeset metaka,kupljenih od ratnih huskaca,koji su prvi zdimili,da je rat ono,deder reci Alemu ,Sefu,Besimu rahmetli,Mustafi Krajini rahmetli,pomarisite se sa njima,osta mi ormar od mahagonije.Nije to rat,ljudi,rat je nesto drugo,a kad sve ovo bude juce,u krilo nece staviti unuce,jer nema ni tebe ni unuceta,kome cete reci,kad je bilo najteze,to je rat ljudi…Twin Peaks

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    A te sto ih jarane nabroja, i one koje cemo vidjeti i one koje nikada necemo, obezglavljene u rat u politickom, vojnom, materijalnom i svakom drugom smislu,nije uvuko Kemo , niti ko o Kemi misli nesto lose. Uvukla ga je politicka opcija kojoj je poslije rata pripadao i Kemo, a posao je odradila ona politicka opcija koju personalizira Tomo Batinic a za koga su na ovom forumu neki agitovali, a na preporuku CK SDA.
                    Hoce li sa Jovicicem biti bolje. Dabogda, ali gore nemoze biti. jer goreg nema. To ja mogu vidjeti svaki dan kad god odem u Rogaticu. I sad dok ovo pisem, sjetih se rijeci mog amidze, rahmetli Abdulaha Lihica. Kad pocnem srati tamo nesto na Srbe on mi kaze. Lahko je tebi pricati iz Sarajeva. Da si u mojoj kozi drugaciju bi pjesmu pjevo. Vjerovatno i bih. Mozda cesto idem u Rogaticu i pomazem koliko mogu i koliko ne mogu da bih ocistio svoju necistu savjest. Necistu sto sam otiso iz Rogatice, sto se nisam vratio, sto sam imovinu svoju zamjenio ili iz nekog jos petog ili sestog razloga, samo meni znanog.
                    Nasi Bosnjacki predstavnici, a SDA je u tome glavna uvije bila, svojom nesposobnoscu nas je dovela do ovog. Zamislite samo da se glasa po mjesti rodjenja i nista vise.
                    To bi bila prava pocetna brzina, (Vo u fizici) za povratak i preduslov za sve ostalo. Ovako, Nece biti potopa poslije Keme. Cunami u liku koalicionog partnera SDA u Rogatici davno je odradio svoje.

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      Ovaj prethodni post sam napisao prilicno trijezan,a sada,posto se uvazavaju samo oni postovi poslije dec_ -dva(ovaj izraz pamtim od starijeg Fejzukala),ili koji izazivaju najvise paznje nadobudnih cuvara bosnjackog interesa,evo da kazem,jos jednom:Nista,ama bas nista,licno nemam protiv Keme Camdzije,ali bas imam,i to kao BIVSI Rogaticanin protiv politike koaliranja sa DZEHENEMSKOM strankom kakva je SDS.I nikad,ama bas nikad,nisam rekao da ce Radomir Jovicic donijeti boljitak(i Rogatici i Bosnjacima-povratnicima),ali da ce na tome insistirati,u to sam,vise nego siguran.Hoce li u tome uspjeti,vrijeme ce pokazati,ali vrijeme je da se mijenja.U cetnicki “ofarbanoj” Rogatici koja je deset godina bila bastion i uporiste velikosrpske politike(u kojoj je major Kusic bio najomiljeniji lik Radovana Karadzica,i koji je,prljav i neugledan ,kakvim ga je bog stvorio ,bio godinama idolom vecine Srba rogatickih)kada sa scene odlazi jedna zlcinacka politika a dolaze likovi iz jednog drugog miljea,antifasistickog,a mi to ne podrzimo,e onda,jebi ga,rezemo granu na kojoj sjedimo.I,onda,u prastarom rogatickom maniru,svali teret na onog ko napisa,a bio bih sretan da je moja pila vode,i tamburaj dalje.No,ja js ovo moram reci,Bosne i Hercegovine nema bez Srba i Hrvata kao zajednicke nam domovine.Hocemo li mi u izgradnji zajednicke nam domovine podrzavati fasiste ili antifasiste(a partizani to jesu,i Jovicici to jesu)do vas je,nije do mene.Ja.laganini,ispijam njemacke pivice,ali me,jos uvijek boli,kad moji bivsi sugradjani ne prepoznaju svoje vlastite neprijatelje.I onda kazem,kad progutam sve ove bedastoce koje mi se imputiraju,nije do mene,trazili ste,pa,molim,i gledajte.

                      ermin pawa
                      Participant
                        Post count: 167

                        Šele napisao:

                        Aferim,gosp.oficijelni administratoru.Nema vise Keme i kraj je dunjaluka.A zasto nema Keme?Pa zato sto je KONACNO propala politika licemjerja,lazi i obmana,zato sto je,voljom biraca,propala koalicija zlocinacke Srpske demokratske stranke i pobratimske SDA.Ili mozda zato sto je jedan pijani forumas do kosti razgolitio,nakon sto se otrijeznio,sav koncept,i ovog foruma i gore pomenute interesne skupine.I zato je kriv.
                        Nema Keme i kraj je svijeta.A cvjetale su ruze dugi niz godina po zaraslim mezarlucima,u korov zabacenim ognjistima,po stratistima koje kriju kosti nevinih da ih demokrate ni nakon toliko godina ne pronadjose,cvjetale su ruze po ulicama Svetog Save,Srpske sloge,Srpskih junaka koje su se nekad zvale Toplici,Canovci,Tekije…Nema Keme na svojoj stolici,ali nema ni ratnog i poratnog greadonaclenika Tome Batinica za ciji je izbor bila do balcaka upregnuta citava svita forumskih specijalnih izvjestaca.I nek nema,fala Bogu, a fala i tebi,majstore urednice,kome je,kad nije po njegovom ili po kontu stranice koju uredjuje,sve dzehemem.Stoga onu PLAVU pricicu samo prekreni.

                        Potpisujem Webov post u kompletu ,a tebe Šele da pitam šta to ti uradi kao i mnogi tvoji istomišljenici da ne cvjetaju ruže po Svetom Savi i ostalim ulicama koje su bile muslimanske sto neodbrani Rogaticu sta je to taj Kemo loše uradio vama sa vana pa ga toliko blatite ,nek ti je na čast blatiš jednog PRVOBORCA sram da te bude i ko ti je u opšte rekao da su SDA I SDS u koaliciji i šta ti imaš prićat o stanju u Rogatici kad pojma nemaš .Nama povratnici ma je Kemo bio predobar ,a dok nisam zaboravio za ovo “A cvjetale su ruze dugi niz godina po zaraslim mezarlucima”pa to ste sami krivi za mezarja nece vam ih Kemo ćistiti ili ste možda oćekivali da hoće ,niste mogli da se dogovorite oko naj obićnije stvari kojom bi ste napravili 2 velika sevapa dali bi ste 2 ljudi hljeb u ruke i još bi naša mezarija bila ćista ali et…..nažalost niste.I još nemoj se još radovat još se nezna konačno možda na vašu žalost Kemo ostane presijednik .

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Ako mozes da razlucis sta je Šele htio reći onda mu odgovaraj. Ako pak nemožeš, nemoj da miješaš kruške i jabuke. Cijena im nije ista.

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282

                            Kemo je bio predsjednik, vise nije. A ko zna mozda i ponovo bude… Politika je cudna stvar i koliko god mislimo da nesta znamo o politici ispadne da neznamo dovoljno….

                            Ko je u pravu neka kaze vrijeme. Pustimo vremenu neka govori i sve ce nam se reci. Ako budemo zivi i zdravi vidjecemo sta ce se desiti u blizoj i daljoj buducnosti pa cemo znati ko je bio u ptavu od ova dva suprotna stava i misljenja…

                            Otvorimo ovu rubriku na forumu za godinu ili dvije, pa recimo sta se to desilo dobro a sta lose za Rogaticu i sta se to desilo dobro i lose za povratnike….

                            Do tada, pisimo o lijepim stavrima ako ih ima, a ima ih samo ih treba pronaci…

                            EVO DANAS CE SE DESITI AKO BOG DA NESTO LIJEPO U ROGATICI. JEDNA LIJEPA GESTA – PA SE NADAM DA CE GALLIB NAPISATI PAR RIJECI I NAPRAVITI PAR SNIMAKA…. SKROMAN GEST VRIJEDAN PAZNJE…

                            Braco
                            Participant
                              Post count: 216

                              Za ovu plazu mog Keme pored ovog sto je nabrojao trebace jos ovih i nekakvih drugih Kema podosta a do plaze ko ziv ko mrtav.
                              Nego recimo mene raduje to , a o tome niko nepise da je u toku akcija dovodjenja vode u selima na podrucju Vragolova ,a vode je
                              Muslimani sa tog podrucja pa su se pridruzili i Srbi uvidjevsi da i od njihovih `Kema ` nema nista.
                              Jos da dodam, ako ima okolo, bice i unutra, ko ziv ko mrtav, nemoramo ni mi sve dozivjeti.

                              Mustafa
                              Participant
                                Post count: 8282

                                Braco napisao:

                                Za ovu plazu mog Keme pored ovog sto je nabrojao trebace jos ovih i nekakvih drugih Kema podosta a do plaze ko ziv ko mrtav.
                                Nego recimo mene raduje to , a o tome niko nepise da je u toku akcija dovodjenja vode u selima na podrucju Vragolova ,a vode je
                                Muslimani sa tog podrucja pa su se pridruzili i Srbi uvidjevsi da i od njihovih `Kema ` nema nista.
                                Jos da dodam, ako ima okolo, bice i unutra, ko ziv ko mrtav, nemoramo ni mi sve dozivjeti.

                                Zar ima neko da ga neraduje ova vijest.. Moguce da u narednim danima dobijemo i prilog o ovom izuzetnom dogadaju.. Pozitivnih primjera svugdje samo ih treba naci i prikazati. Braco hvala za ovu informaciju…

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  Web, svaka cast na postu.
                                  Zalosno je da oko ovakvog krucijalnog pitanja, pitanja opstanka Bošnjaka u Rogatici, neki ne vide ili ne žele da vide neke stvari.
                                  Svi problemi Rogatičana su riješeni time što više nemamo predstavnika u općini Rogatica, još treba rasformirati Islamsku zajednicu u Rogatici, pa da se mirne duše, kapitulacijom, može oprati savjest zbog zaboravljanja Rogatice.

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.