Viewing 13 posts - 16 through 28 (of 28 total)
  • Author
    Posts
  • NANA
    Participant
      Post count: 57

      Nemoj mi zamjeriti, ali jesi li se ikad upitao kako je njoj? Bolovala je za tobom, budi siguran! Jesi li ikad sebe stavio u njen polozaj, bar kad si postao babo? Vjeruj mi napravio si veliku gresku! Nemas pojma kako je tesko kad ti tvoje rodjeno koje si gojio, okrene ledja iz kozna kojih razloga.Boli!
      Oprosti mi ali sam morala da ti ovo kazem.

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        Ovo je samo poucna prica koju je Ermin nasao na internetu i postavio na forum – kao neku poruku…
        I sam sam ovu pricu dobivao putem e-maila nekoliko puta…

        Prica nije iz Erminovog zivota, ali je poucna za sve nas …

        Irfan-tekija
        Participant
          Post count: 681

          Ovo sto je Ermin napisao, gledao sam na TV-u kao kratko metrazni film. Zaista poucno i trebamo svi ovo pogledati. Majka mu je zivila u naj vecoj bijedi, a on sa porodicom u izobilju.

          Nekad davno, u nekoj citanci ili nekoj knjizi, procitao sam slicno kazivanje o majci. ZASTIDIO SE MAJKE, mozda se i vi prisjetite toga.

          Teva
          Participant
            Post count: 8872

            Te price se i ja sjecam iz skole. Malog ucenika sa sela bilo stid majke…..

            emira-tekija
            Participant
              Post count: 327

              ermine svaka ti cast bolje i poucije nisam odavno procitala hvala ti jos jednam jer mi sci mozemo nesto iz nje nauciti

              Anonymous
                Post count: 2088

                DA SE MALO SJETIMO I NAŠEG ADMIRA DEDAJIĆA -ADE

                DA SE MALO PRISJETIMO NAŠEG ADMIRA DEDAJIĆA ADE….BIO JE
                JEDAN OD NAJBOLJI LJUDI KOJE SAM POZNAVALA.BOŽIJOM VOLJOM PRESELIO JE NA AHIRET PRIJE 7 GODINA,4.MARTA OD RAKA ŽELUDCA .BIO JE IZNIMNO POŠTEN ,PRIJATELJ ,SPREMAN POMOĆI .IZA NJEGA SU OSTALA DVA SINA ,ODLIČNI MOMCI ,DOBRI UČENICI.SUPRUGA AIDA ODANA I VJERNA ŽENA ,BAŠ ONO DOK NAS SMRT NE RASTAVI.ŽIVE U TUZLI .

                behar
                Participant
                  Post count: 514

                  To majka vise ne radja!

                  Eh kad bi pluca bila k’o Bosna golema, pa uzdahom da ih ispunim, da li bi mi lakse bilo? Eh kad bi oci bile rijeke ponornice, pa kad se isplacem da suza vise nema, da li bi mi lakse bilo? Eh kad bi srce bilo ugaseni vulkan sto je nekad davno izbacio sva osjecanja iz sebe pa sad sjedi u svom miru nicim ne taknuto, da li bi mi lakse bilo? Eh kad bi se proslost ugasiti mogla ko kad ljudi rasbjesnjali pozar utisaju, da li bi mi lakse bilo?
                  Ne bi!!!
                  Jer mala je Bosna spram uzdaha moga kad se sjetim ja Sakiba svoga i ni jedna rijeka presusila ne bi kad bi znala za kim oci moje placu i svi vulkani na ovome svijetu bljuvali bi vatru da pokazu mrznju ka dusmanu koji od mene ga ote i odvede putem kojim mrzim proci. Putem gdje tragovi ostavljeni nisu, putem sto ubija svaku nadu moju da cu jednog dana pored groba stati, proucit fatihu, za dusu covjeka sto ga Badzom zvase.
                  U pozaru ratnom, mnogo ljudi nesta, promjeni se lice meni dragog grada, izbrisa se osmjeh rukom nekog gada. Puno dobrih ljudi nestade u ratu, puno dobrih ljudi al’ je jedan Sakib Colic – Badza, i ponosno kazem “To majka vise ne radja”.
                  Neka ti je vjecni rahmet moj Sakibe i nek ti dusa nadje zasluzeni mir, gdje god da je.

                  BEHAR

                  Bulbul
                  Participant
                    Post count: 35

                    Moj Behare, moj pjesnice, moj veliki ponosu…..

                    Po ko zna koji put si mi pokvasio oci sa ovim tekstom..:(

                    webmaster
                    Keymaster
                      Post count: 3712

                      Behare masaAllah, vidi se da si pisao sa osjecajem i dozivio ovaj tekst… svaka cast!

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Na Otoci u Sarajevo postoji čevabdžinica kod EDE. Ništa interesantno da se ovdje poslije Džume namaza ne pije besplatno kahva. Ovo sam danas snimio kada sam poslije Džume navratio da kahvelenišem

                        [url=http://img242.imageshack.us/my.php?image=edor.jpg]

                        Sedina
                        Participant
                          Post count: 161

                          Vidjevsi sliku nane Dike na naslovnoj strani,naumpade mi i “ispit” zivotni koji sam prosla sa sad rahmetli Sajinom nanom,na kome sam naravno pala.Mislis neko vrijeme da svasta znas,al kad se nadjes u drustvu starije osobe koja ima veliko zivotno iskustvo iza sebe,brzo se nadjes u dvoumici,koliko ustvari znas o zivotu.Eh,tako i nana Eesma,starija zena,sa teskom prosloscu a iz svake izucen “fakultet”,otresita,stroga,iskrena a u isto vrijeme smjesna ko je htio da vidi i tu njenu drugu stranu.Dosta ih je bilo koji bi samo odmahni rukom kad se pomene,al su je svi cjenili i postovali.Mi smo se brzo iznasle,voljela mi je satima svasta pricati a i ja sam uzivala u njenim pricama i poukama iz svake price.
                          Tako jedno jutro sjedimo na avliji i pijemo kahvu,kad ustade i ode pod sljivu i nesto gleda.Ja trudna prvim djetetom,gledam za njom i kontam sta li ce?Kaze:-Hod’er snaho vamo i uberi mi jednu sljivu.
                          Ustanem a kontam,sta li mi sprema,moze ona i sama ubrati sljivu ako joj je do nje,i tamo i uberem joj jednu sljivu.Kako joj je pruzih a ona steze obrve na mene i okrenu se nazad stolu.:) Sutim i nako mislim u sebi,znala sam ja da ti nije do sljive,sjedem i cekam da ospe,a ona suti.-Sta je nano?- priupitah,ne mogu vise da cekam,a ona nako ljuta kaze:-Da si mi ubrala onu duplu sljivu,dvoje bi mi rodila!.Nasmijem joj se i reko:-Nano bona doktori mi rekli da je jedno i to musko.-Kakvi doktori,sta oni znaju.I meni su u oni vakat govorili jedno,a bila jedna starija zena,ovako pametnija od mene,ko ja sad od tebe :) ,pa me poslala po tresnju i ja joj donijela bliznicu i ona mi rekla da cu bliznad roditi,i Bogami i bi,svekrva ti i ona druga(:) tako da sad imam dvije iste..sala naravno).Da je malo nasmijem,rekoh:-Pa eto nano,ja cu jedno…ne mogu nazor dvoje,a i sama si rekla da hoces jednu sljivu.Tvoja zelja moja zapovjest.
                          Ne dugo iza toga podjem preko kuce,kad zagromi na mene:-Sto ga to prejaha ne hodila takva!
                          :) Ukopah se.Osvrcem se oko sebe a ne mogu da skontam ni koga prejaha ni sta mi je dalje raditi.Onako zateknuta izustih:-Koga nano?-Taj kabal od usisivaca,h’os da ti se pupcanica zamota djetu oko vrata?.-Uh gluho bilo nano,reci da se salis?-Ne salim i nemoj da te vise vidim tako.Svasta ce tebe nana nauciti.I na porodu bas pupcanica djetetu oko vrata,al joj nismo smjeli reci da mi opet ne ronda.
                          I eto puno godina poslije njene smrti,bez obzira sto smo tako malo proveli zajedno,cesto mi naupadnu njeni savjeti,price,i sve ostalo sto je jedna nana mogla prenijeti jednom djetetu u onako kratkom vremenu.
                          Nek joj je vjecni rahmet dusi.

                          Mare
                          Participant
                            Post count: 1546

                            Besim Begic

                            “Zlatni ljiljan” Besim Begic rodzen je 23. jula 1961. godine u Rogatici.
                            Evo kako sa kanim se da napisem par rijeci o njemu, mada je izuzetno tesko pisati o tako velikim ljudima. Besima poznajem iz Rogatice, bio je generacija prije mene: Generacija sa Mackom, Suletom, Zilom (rahmetli), Edom….Besim je bio veliki jaran i drug, dzentlimen, pravi laf. On je jednostavno bio dobar sa svima, sa svojom generacijom ali i sa onim mladzim od sebe. Druzio se jedno vrijeme sa Sefom, Alemom, Cajetom (rahmetli), Zopom (rahmetli), Kresom, i svom tom rajom koju su zvali “Motori”. Nerijetko sam i ja bio sa njima u drustvu, na raznim feštama.

                            Agresija na nas grad ga je zatekla u Rogatici i odmah bez kolebanja se prikljucio Armiji R Bosne i Hercegovine. Sjecam se tih dana tog entuzijazma, te hrabrosti obicnih ljudi, medzu koje je spadao i Besim. Ti hrabri borci stali su na branik R Bosne i Hercegovine protiv već pripremljenog neprijatelja koji je imao jasne ciljeve. Neprijetelja koji je imao tenkove, avione, minobacace, logistiku, sve. Na drugoj strani Bošnjaci koji su bili nespremni za rat, koji su branili svoje kucne pragove, svoju porodicu, svoje dostojanstvo, a imali su samo jako srce i zelju da se odupru agresoru…Rat je u svakom slucaju jedno stanje haosa.

                            Potpuno nova situacija, zivot bez struje, vode, bez kuce, bez novca, adekvatne odjece, obuce, namirnica, …itd.
                            Jedno stanje kada svaki dan cujete lose vijesti o pogibijama i ranjavanjima. Neimastina i glad harala je Gorazdanskim okrugom. Besim je u tom prvom periodu bio Trovrhu sa ostalim borcima koji su drzali taj dio slobodne teritorije. Posto su avioni u “akciji padobran””cesto bacali na Jabuku oni su imali lijepe zalihe hrane… Kazu da Peda i on nikoga nisu vratili sa Trovraha a da mu nesto ne daju. Ima jedna istinita anegdota – kad je došla jedna stara nana i trazila 5 kg brasna, a neko od njih kaze nemoze nano 5 kila, nego nano mozes li ti ponijeti vrecu. Nana iskolačila oči, jedva se popela na Trovrh, gladna i umorna, pa ne moze da vjeruje da je to istina. Kaze: Mogu! Uze nana vrecu kazu nosa je vreca ali je nosi… Mnogima su pomogli, onoliko koliko su mogli….

                            Kasnije su tu zonu preuzeli borci iz 31. Drinske, pa su se svi borci prebacili u Ustipracu, tako da sam Besima vidzao cesto. Besim je bio strašan borac, to mogu bolje pricati oni koji su se borili rame uz rame sa njim i nadam se da ce se i oni javiti i napisati par rijeci o njegovim podvizima. Ako se za nekoga moze reci da je bio neustrasiv, da je kroz kisu granata imetaka jurisao onda se to sa sigurnoscu moze reci za Besima.

                            Kao da ga sada gledam, kada smo bili na Krivoj Dragi, ’94 kada je sve gorijelo uslijed cetnicke ofanzive… Bio sam tada ocevidac kada je kroz kišu granata i metaka jednostavno trcao sa jednog polozaja na drugi da bi pritekao i pomogao tamo gdje je najpotrebnije. Bio sam zapanjen sa kakvom elegancijom i sa kakvom hrabroscu to radi…. Njegovi bliski suborci su jednostavno ostajali bez daha kada bi on uzimao stvar u svoje ruke. Besima su cijenili svi u Gorazdu i ne samo Besima vec i ostale rogaticke borce. Jednostavno bili su najcjenjeniji i najhrabriji borci tog kraja. U Goraždu su svi znali za Besima – Zlatnog ljiljna.

                            Armija BiH.com

                            Teva
                            Participant
                              Post count: 8872

                              Komsooo,
                              Ova tekst ili bolje reci pricu o nasem Besimu rahmetli mozes naci i na sarajevo x, kao i na mnogim drugim patriotskim stranicama.
                              Samo ponekad zaborave da navedu izvor, jer ispod ove price trebalo bi da stoji:

                              autor: Mustafa
                              rogatica.com

                              Jos jedan dokaz da smo jako dobro citani. ;)

                              Tada sam ispravio Mustafu da Besim nije generacija sa: Mackom, Suletom, Zilom (rahmetli), Edom…
                              Jer oni su moja generacija i mi smo rodjeni ’62, a Besim je generacija ’61 sa: Pedom, Makijem, Selijem, Curkom… pa tako i sa tobom moj dobri komso. :)

                            Viewing 13 posts - 16 through 28 (of 28 total)
                            • You must be logged in to reply to this topic.