Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 35 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      Humanitarni koncert Dah Ljubavi

      Humanitarni koncert Daha ljubavi u organizaciji HO Sadake “Dolazim ti ja Resulallah” 16-oktobra 2009 godine u Münchenu.

      Sav prihod od ulaznica ide kao pomoc “Centru za borbu protiv ovisnosti od droga IZLAZ” u Ilijašu (Bosna i Hercegovina)
      Dođite da se družimo, dođite da pomognemo.

      Petak 16.Oktobar 2009.
      sa početkom u 20h.
      Cijena ulaznice 10 EUR.

      Lokacija: Kulturhaus Milbertshofen, Curt-Mezger-Platz 1, za starije Navigatore poznatija adresa: Schleißheimer Straße 332. München

      sedake.com

      ponekad ovdje
      Participant
        Post count: 1139


        Gledala sam ljetos u Gorazdu na OBN-u nekoliko emisija Almira Cehajica Batka i nijedna nije prosla bez suza. Sve sto bih ja rekla o tom covjeku je suvisno…….


        Čehajić: U humanitarnim akcijama prikupljeno 2,5 miliona KM
        Foto: Arhiv

        Almir Čehajić Batko: Deset godina nosim nož u grudima

        Imati dijete najveća je sreća u životu i strašan je moment kada ti saopće da je toliko bolesno da će umrijeti

        21.10.2009. 07:35

        Kada je Almir Čehajić Batko na Radiju Kameleon prije tri godine pokrenuo emisiju “Udri muški”, njegov jedini cilj bio je da nasmije ljude. Danas, nikakvim parama ne može se platiti jedan osmijeh djeteta kojem život bude spašen zahvaljujući upravo Batkovim slušaocima i gledaocima OBN-a ne samo širom regiona nego i svijeta.

        Batko je u svojoj emisiji pokrenuo brojne humanitarne akcije, prikupljao novac za liječenje onih od kojih je zdravstvo u BiH diglo ruke. Mnogima na rubu života i smrti, on je ostao jedina nada. Ljiljana Krajnc bila je prva osoba za čije je liječenje Batko prikupljao novac.

        Smrt kćerke

        – Prije tri godine Ljiljana Krajnc došla je kod nas u emisiju da se oprosti. Mislio sam da ide na neki put, ali ona je rekla da umire. Trebalo je oko 200.000 eura za transplantaciju jetre i onda sam ušao u program i zamolio sve normalne ljude da pozivom koji je koštao 40 feninga pomognu toj ženi. Osjećao sam se dužnim da nešto uradim, a nisam mogao ništa drugo nego reći svojim kokuzima da pomognu. I za kratko vrijeme desilo se čudo. Ljilja je prebačena u Padovu i spašena – prisjetio se Batko prve akcije, iza koje je uslijedilo još njih dvadesetak i prikupljenih 2,5 miliona KM.

        Očajnike i ljude u nevolji Batko itekako dobro razumije, jer je i sam prije deset godina proživio najteže što se čovjeku može desiti – izgubio je dijete. Kćerkica Asja umrla je zbog teške srčane mane.

        – Imati dijete najveća je sreća u životu i strašan je moment kada ti saopće da ti je dijete toliko bolesno da će umrijeti. Tada bi dao sve, svoj život za njega, a ne možeš. Htio sam da se borim, zadužio sam se, ali nisam želio izlaziti s tim u javnost. Sada sam okrenuo priču zato što je moje iskustvo strašno. Ovih deset godina ustvari je priča o čovjeku koji nosi nož u grudima i koji hoće ljudski da pruži ruku ljudima, a s druge strane je to priča o jednom najodvratnijem vremenu koje je gore nego i ratno – govori Batko.

        Pet stotina djece

        Moleći za život svoje kćerke, on se tada zadužio i našao u situaciji da njegovu Asju nijedna aviokompanija nije htjela prevesti do bolnice, jer je bila u teškom stanju.

        – Trebalo je još 70.000 eura za specijalizirani avion s intenzivnim odjelom za praćenje bolesnika. U tom momentu čovjek bi se zadužio sto milijardi, a ne samo 400.000 maraka, kada gleda u oči svog djeteta. Nakon njene smrti, u Sarajevu je zahvaljujući doktoru Gregoru Voloneku (Wollonek) besplatno operirano više od pet stotina djece i tu vidim svoju sreću – ističe Batko.

        Na koncu ističe da ga je najviše razočaralo to što su ljudi poput Ljiljane Krajnc, praktično, za državu već umrli.

        – Mislio sam da će Ljiljina priča ponukati ljude u vlasti. Međutim, desila se još gora stvar u smislu totalnog nereagiranja, ignoriranja do danas – kaže Batko.

        Smak svijeta

        – Kada završiš medicinu ili stomatologiju i zakuneš se da ćeš svoj život posvetiti ljudima i onda kada vidiš koliko ljudi trenutno hoda očajnih i bolesnih, kojima niko ne pomaže, onda te uhvati strah da je došao smak svijeta. Ne možeš da vjeruješ da majka nema novac da kupi djetetu lijek, a gleda ga kako umire – govori Čehajić.

        Knjiga o čudu iz Bosne

        – Ljudi dolaze pješice s Pala, iz Banje Luke, Širokog Brijega i donose novac za liječenje nesretnih ljudi. Ljudi s Radija Berlin zainteresirani su da se napiše knjiga o našem malom čudu iz Bosne koje je jače od bilo kakvih ispraznih razgovora političara – otkriva Čehajić.

        Autor: S. ALAGIĆ-ALETIĆ

        ponekad ovdje
        Participant
          Post count: 1139


          Gledala sam ljetos u Gorazdu na OBN-u nekoliko emisija Almira Cehajica Batka i nijedna nije prosla bez suza. Sve sto bih ja rekla o tom covjeku je suvisno…….


          Čehajić: U humanitarnim akcijama prikupljeno 2,5 miliona KM
          Foto: Arhiv

          Almir Čehajić Batko: Deset godina nosim nož u grudima

          Imati dijete najveća je sreća u životu i strašan je moment kada ti saopće da je toliko bolesno da će umrijeti

          21.10.2009. 07:35

          Kada je Almir Čehajić Batko na Radiju Kameleon prije tri godine pokrenuo emisiju “Udri muški”, njegov jedini cilj bio je da nasmije ljude. Danas, nikakvim parama ne može se platiti jedan osmijeh djeteta kojem život bude spašen zahvaljujući upravo Batkovim slušaocima i gledaocima OBN-a ne samo širom regiona nego i svijeta.

          Batko je u svojoj emisiji pokrenuo brojne humanitarne akcije, prikupljao novac za liječenje onih od kojih je zdravstvo u BiH diglo ruke. Mnogima na rubu života i smrti, on je ostao jedina nada. Ljiljana Krajnc bila je prva osoba za čije je liječenje Batko prikupljao novac.

          Smrt kćerke

          – Prije tri godine Ljiljana Krajnc došla je kod nas u emisiju da se oprosti. Mislio sam da ide na neki put, ali ona je rekla da umire. Trebalo je oko 200.000 eura za transplantaciju jetre i onda sam ušao u program i zamolio sve normalne ljude da pozivom koji je koštao 40 feninga pomognu toj ženi. Osjećao sam se dužnim da nešto uradim, a nisam mogao ništa drugo nego reći svojim kokuzima da pomognu. I za kratko vrijeme desilo se čudo. Ljilja je prebačena u Padovu i spašena – prisjetio se Batko prve akcije, iza koje je uslijedilo još njih dvadesetak i prikupljenih 2,5 miliona KM.

          Očajnike i ljude u nevolji Batko itekako dobro razumije, jer je i sam prije deset godina proživio najteže što se čovjeku može desiti – izgubio je dijete. Kćerkica Asja umrla je zbog teške srčane mane.

          – Imati dijete najveća je sreća u životu i strašan je moment kada ti saopće da ti je dijete toliko bolesno da će umrijeti. Tada bi dao sve, svoj život za njega, a ne možeš. Htio sam da se borim, zadužio sam se, ali nisam želio izlaziti s tim u javnost. Sada sam okrenuo priču zato što je moje iskustvo strašno. Ovih deset godina ustvari je priča o čovjeku koji nosi nož u grudima i koji hoće ljudski da pruži ruku ljudima, a s druge strane je to priča o jednom najodvratnijem vremenu koje je gore nego i ratno – govori Batko.

          Pet stotina djece

          Moleći za život svoje kćerke, on se tada zadužio i našao u situaciji da njegovu Asju nijedna aviokompanija nije htjela prevesti do bolnice, jer je bila u teškom stanju.

          – Trebalo je još 70.000 eura za specijalizirani avion s intenzivnim odjelom za praćenje bolesnika. U tom momentu čovjek bi se zadužio sto milijardi, a ne samo 400.000 maraka, kada gleda u oči svog djeteta. Nakon njene smrti, u Sarajevu je zahvaljujući doktoru Gregoru Voloneku (Wollonek) besplatno operirano više od pet stotina djece i tu vidim svoju sreću – ističe Batko.

          Na koncu ističe da ga je najviše razočaralo to što su ljudi poput Ljiljane Krajnc, praktično, za državu već umrli.

          – Mislio sam da će Ljiljina priča ponukati ljude u vlasti. Međutim, desila se još gora stvar u smislu totalnog nereagiranja, ignoriranja do danas – kaže Batko.

          Smak svijeta

          – Kada završiš medicinu ili stomatologiju i zakuneš se da ćeš svoj život posvetiti ljudima i onda kada vidiš koliko ljudi trenutno hoda očajnih i bolesnih, kojima niko ne pomaže, onda te uhvati strah da je došao smak svijeta. Ne možeš da vjeruješ da majka nema novac da kupi djetetu lijek, a gleda ga kako umire – govori Čehajić.

          Knjiga o čudu iz Bosne

          – Ljudi dolaze pješice s Pala, iz Banje Luke, Širokog Brijega i donose novac za liječenje nesretnih ljudi. Ljudi s Radija Berlin zainteresirani su da se napiše knjiga o našem malom čudu iz Bosne koje je jače od bilo kakvih ispraznih razgovora političara – otkriva Čehajić.

          Autor: S. ALAGIĆ-ALETIĆ

          Mustafa
          Participant
            Post count: 8282

            DANSKA

            Postovani Bosanci i Hercegovci vrijeme je za tradicionalnu proljetnu akciju Most-Bro-a “Obezbijedimo im krov nad glavom”
            Obavjestavamo vas, da od 15.marta pa do 30.maja, vrsimo prikupljanje novcanih sredstava na cijeloj teritoriji Danske.
            Nasi predstavnici ce sto je moguce vise obici nasih stanova i kuca.Molimo vas da im pomognete i olaksate prikupljanje.Ove godine imamo dosta zahtijeva
            za pomoc u rekonstrukciji kuca i stanova.Cilj nam je da sto vise gradova u Danskoj ucestvuje u ovoj akciji.
            Molimo za pomoc, sve one koji zele da nam pomognu.Ovo je i poziv za volontere, koji zele da ovu akciju odrade u svom kvartu,gradu ili udruzenju.
            Svi koji zele da pomognu prikupljanju sredstva u svojoj sredini i tako daju svoj doprinos neka nam se jave na e-mail: mostbro@hotmail.com.

            Pozivamo i one koji zele da daju svoj prilog, a ne znaju kako da to ucine, neka svoju pomoc uplate na nas
            konto:Reg nr:2470 Konto nr: 7557-529-238 sa naznakom “za kuce”.

            Nasi gradjani koji zele da pomognu sa prilogom, a nisu u Danskoj, to mogu uciniti na ovaj konto
            IBAN: DK7820007557529238, Nordeas BIC (NDEADKKK)

            Cijeli tok akcije mozete pratiti preko http://www.most-bro.dk.

            ponekad ovdje
            Participant
              Post count: 1139


              07.04.2010.

              Sanela Jenkins o Jolie i Pittu

              “Drago mi je što moje lobiranje u Hollywoodu nije uzalud

              Nakon što se pročulo da su holivudska glumica Angelina Jolie i njen partner Brad Pitt stigli u BiH, mnogi su odmah pomislili da ih je dovela uspješna poduzetnica i aktivistica za ljudska prava Sanela Diana Jenkins, koja godinama u svijetu lobira za našu zemlju. Dolazak slavnog para ipak je bio u organizaciji UNHCR-a, a Sanela im je, kako kaže, na tome veoma zahvalna.


              Sanela Jenkins

              “Jako sam sretna zbog činjenice da moje lobiranje u Hollywoodu nije uzaludno”, kazala nam je Jenkins, koja uživa povjerenje i prijateljstvo uglednih ljudi iz svjetskog show businessa. “Neizmjerno sam zahvalna Angelini i Bradu zbog posjete mom rodnom gradu Sarajevu i malom selu po imenu Međeđa koje se nalazi pored Goražda, a iz kojeg potiče moj otac. Svojom posjetom su pokazali da razumiju koliko je važno u današnje vrijeme, kada je agresija završena, pomoći građanima BiH da se tragedija ne zaboravi.”.

              Sanela je za naš portal istakla i to kako “BiH više nije u centru pažnje” svjetske javnosti.

              “Neke stvari padaju u zaborav, a mi to ne smijemo dozvoliti. Mnogo je onih u BiH kojima je pomoć i dalje potrebna. Ljudi koji su siromašani i bolesni, stari i iznemogli, djece bez roditelja, oni koji još uvijek tragaju za svojim najmilijima…”, ističe Jenkins. “Zahvalna sam ovom poznatom paru jer su ponovo skrenuli svjetsku pažnju na BiH te i sami shvatili da je našoj maloj napaćenoj zemlji i dalje potrebna pomoć ljudi poput njih.”

              Za kraj je poručila: “Nadam se da će i ostali moji prijatelji slijediti njihov primjer i posjetiti BiH.”

              Sanela trenutno radi na američkoj promociji zdravog napitka “Neuro”, ali i planira nove humanitarne akcije za djecu u BiH.

              (Sarajevo-x.com)

              *******

              I ja sam u prvi mah, kao i mnogi drugi, pomislila da je prelijepi glumacki par u posjetu u nasu zemlju dosao preko Sanele Jenkins.

              ponekad ovdje
              Participant
                Post count: 1139


                07.04.2010.

                Sanela Jenkins o Jolie i Pittu

                “Drago mi je što moje lobiranje u Hollywoodu nije uzalud

                Nakon što se pročulo da su holivudska glumica Angelina Jolie i njen partner Brad Pitt stigli u BiH, mnogi su odmah pomislili da ih je dovela uspješna poduzetnica i aktivistica za ljudska prava Sanela Diana Jenkins, koja godinama u svijetu lobira za našu zemlju. Dolazak slavnog para ipak je bio u organizaciji UNHCR-a, a Sanela im je, kako kaže, na tome veoma zahvalna.


                Sanela Jenkins

                “Jako sam sretna zbog činjenice da moje lobiranje u Hollywoodu nije uzaludno”, kazala nam je Jenkins, koja uživa povjerenje i prijateljstvo uglednih ljudi iz svjetskog show businessa. “Neizmjerno sam zahvalna Angelini i Bradu zbog posjete mom rodnom gradu Sarajevu i malom selu po imenu Međeđa koje se nalazi pored Goražda, a iz kojeg potiče moj otac. Svojom posjetom su pokazali da razumiju koliko je važno u današnje vrijeme, kada je agresija završena, pomoći građanima BiH da se tragedija ne zaboravi.”.

                Sanela je za naš portal istakla i to kako “BiH više nije u centru pažnje” svjetske javnosti.

                “Neke stvari padaju u zaborav, a mi to ne smijemo dozvoliti. Mnogo je onih u BiH kojima je pomoć i dalje potrebna. Ljudi koji su siromašani i bolesni, stari i iznemogli, djece bez roditelja, oni koji još uvijek tragaju za svojim najmilijima…”, ističe Jenkins. “Zahvalna sam ovom poznatom paru jer su ponovo skrenuli svjetsku pažnju na BiH te i sami shvatili da je našoj maloj napaćenoj zemlji i dalje potrebna pomoć ljudi poput njih.”

                Za kraj je poručila: “Nadam se da će i ostali moji prijatelji slijediti njihov primjer i posjetiti BiH.”

                Sanela trenutno radi na američkoj promociji zdravog napitka “Neuro”, ali i planira nove humanitarne akcije za djecu u BiH.

                (Sarajevo-x.com)

                *******

                I ja sam u prvi mah, kao i mnogi drugi, pomislila da je prelijepi glumacki par u posjetu u nasu zemlju dosao preko Sanele Jenkins.

                Mustafa
                Participant
                  Post count: 8282
                  Kaza
                  Keymaster
                    Post count: 6138

                    Danas sam dobio e-mail od Saime Bajic koja trazi pomoc.U tekstu je data i adresa ako neko zeli da pomogne a ujedno se i upozna sa situacijom u kojoj se ova porodica nalazi.
                    Evo teksta:

                    [color=#0000FF]Esellamu aleikum we rahmetullah we berekatuhu,lijep pozdrav.Ja se zovem Saima Bajic i ja vam se izvinjavam,hallalite mi molim vas,ako sam vam se prije obracala i pisala vam,posto ne znam,jer me je muka natjerala pa se na ovakav nacin obracam nasem narodu,nasim zemljacima bosancima i bosankama i svim dobrim ljudima za pomoc u hrani ili pelenama za moju majku i mene,jer nam je jako tesko za hranu.Ja zivim sa svojom tesko bolesnom nepokretnom majkom Safijom u stanu u Zenici i mene je muka i situacija u kojoj se nalazimo moja majka i ja natjerala pa se na ovakav nacin,putem interneta obracam nasem narodu,nasim zemljacima bosancima i bosankama,svim dobrim ljudima za pomoc u hrani ili lijekovima za moju majku i mene,ja pare-novac uopste ne trazim jer nam je pretesko za hranu,pa i mali paketic hrane,malo hrane kada dobijemo ili kada nam nasi zemljaci upute ,donesu nama je itekako velika pomoc,jer nam je pretesko za hranu.Ja vas ovim putem molim,ako zelite da pogledate sve o majki i meni,nase sve slike,nase podatke ,sve o nama i nasoj situaciji koja nas je zadesila i u kojoj se nalazimo od kako je se moja majka razbolila od mozdanog udara i ostala nepokretna i sve o nama na stranici:

                    http://www.Molbazapomoc.Blogspot.Com

                    i ja vas molim u ime svoje majke i moje ime,ako nas mozete pomoci,i malo hrane,mali paketic hrane,jako je velika pomoc majki i meni,ili lijekovi za moju majku,a najteze nam je za hranu,pa i malo hrane,nama je velika pomoc,jer drugog nacina da obezbijedim osnovne namirnice za zivljenje svojoj majki i meni ja nemam,pa prezivljavamo ovako,od pomoci prije svega dragoga Allaha s.V.T,pa naseg naroda,brace i sestara bosanaca i bosanki i svih dobrih ljudi koji nam pomognu,donesu nam pomoc,posalju i pomognu nas.Ja nisam u mogucnosti da radim bilo kakav posao da bih mogla obezbijediti osnovno za zivljenje majki i sebi,jer se brinem o majki non stop,ne smijem je ostavljati samu na duze vrijeme,jer je to takva bolest da uvijek neko mora biti uz takve bolesnike,a mi nemamo nikoga od familije-porodice,da mene moze zamijeniti i pricuvati majku,same smo,niti imamo bilo kakvu pomoc od opstine,imali smo invalidninu,ali su revizije pa se mora cekati ponovo duze vrijeme za novo rijesenje za majkinu invalidninu koja nam moze biti za lijekove majki i da platimo poneki racun,jer je invalidnina sa 300 km smanjena na 160km.,reviziju smo uradili pa trebamo cekati rjesenje da bi mogli ponovo dobivati ,tako da me je muka natjerala,a ovo mi je jedini nacin da se snalazim za hranu i nase komsije sto nas pomognu,nas narod.Ja vas molim,bilo kakva pomoc,malo hrane,lijekovi za majku,nama je velika pomoc,a ako niste u mogucnosti bilo kako nas pomoci,sto ja razumijem,ja vas molim ako barem ako poznajete nekoga od nasih zemljaka,naseg naroda ko bi nam mogao i zelio bilo kako pomoci,da pokazete moj apel za hranu za pomoc majki i meni i stranicu na kojoj se nalazi sve o nama.Allah dragi Svemoguci dz.s. da vam Podari svaki Hair,vama i vasima najmilijima,za vas najbolji,Amin jarabih.Sellami za vas i vase najmilije od majke Safije i mene kcerke Saime iz Zenice.Sellam[/color]

                    Mustafa
                    Participant
                      Post count: 8282

                      APEL ZA POMOC – POZIV na ucesce

                      Postovani Bosanci i Hercegovci,

                      Ovim e-mailom zelimo da vam skrenemo paznju o akciji koju trenutno vodimo u cijeloj Danskoj.
                      Do 13.decembra traje akcija sakupljanja novca za stipendirenje djece povratnika u Podrinje i Srebrenicu.
                      Molimo Vas da pomognete ovaj projekat jer svojom uplatom pomazete one koji se skoluju a njihovi roditelji namaju nikakvih primanja.
                      Dobili smo vec preko sto molbi za pomoc u skolovanju. Vecinom su to sehidska djeca. Dobijamo pisma iz Bratunca, Kasabe, Zvornika, Srebrenice, Gorazda Potocara i jos iz mnogih gradova i sela.

                      Njihova jedina primanja je penzija za ubijenoga oca.Oni koji imaju srecu da imaju oba roditelja je malo. Zive od poljoprivrede i samo Allah dz.s., zna kako prezivljavaju. Apelujemo posebno na ljude iz Srebrenice i Podrinja da u svojim gradovima organizuju prikupljanje novcanih sredstava tamo gdje ne postoje nasi dzemati. Ljudima u dzematima i nasim aktivistima takodje zelimo da ukazemo na ozbiljnost ove akcije. Molimo ih da obadju sto vise nasih ljudi i pokucaju na mnoga vrata. Pojedince molimo da akciju pomognu svojom uplatom na nas racun sa naznakom “za stipendije”.

                      Uplate u Danskoj:
                      Konto nr.: 7557-529-238
                      Reg. nr.: 2470 – Nordea Bank

                      Ovaj meil pisemo kao reakciju na pisma koja smo primili od djece koja traze pomoc za skolovanje.
                      Bice nam tesko jer mnogi nece dobiti tu stipendiju za koju su poslali svoje molbe.
                      Zato u ime Allaha i radi te djece sve Vas molimo da svi skupa ucinimo maksimalno da njih sto vise dobije ovu stipendiju.
                      Uz ovaj mail saljemo “zakaceno” i nekoliko pisama onih koji su aplicirali za stipendiju.

                      Mahsuz selami Vama i Vasim porodicama

                      Tim “Most-Bro”

                      Mustafa
                      Participant
                        Post count: 8282

                        APEL ZA POMOC – POZIV na ucesce

                        Postovani Bosanci i Hercegovci,

                        Ovim e-mailom zelimo da vam skrenemo paznju o akciji koju trenutno vodimo u cijeloj Danskoj.
                        Do 13.decembra traje akcija sakupljanja novca za stipendirenje djece povratnika u Podrinje i Srebrenicu.
                        Molimo Vas da pomognete ovaj projekat jer svojom uplatom pomazete one koji se skoluju a njihovi roditelji namaju nikakvih primanja.
                        Dobili smo vec preko sto molbi za pomoc u skolovanju. Vecinom su to sehidska djeca. Dobijamo pisma iz Bratunca, Kasabe, Zvornika, Srebrenice, Gorazda Potocara i jos iz mnogih gradova i sela.

                        Njihova jedina primanja je penzija za ubijenoga oca.Oni koji imaju srecu da imaju oba roditelja je malo. Zive od poljoprivrede i samo Allah dz.s., zna kako prezivljavaju. Apelujemo posebno na ljude iz Srebrenice i Podrinja da u svojim gradovima organizuju prikupljanje novcanih sredstava tamo gdje ne postoje nasi dzemati. Ljudima u dzematima i nasim aktivistima takodje zelimo da ukazemo na ozbiljnost ove akcije. Molimo ih da obadju sto vise nasih ljudi i pokucaju na mnoga vrata. Pojedince molimo da akciju pomognu svojom uplatom na nas racun sa naznakom “za stipendije”.

                        Uplate u Danskoj:
                        Konto nr.: 7557-529-238
                        Reg. nr.: 2470 – Nordea Bank

                        Ovaj meil pisemo kao reakciju na pisma koja smo primili od djece koja traze pomoc za skolovanje.
                        Bice nam tesko jer mnogi nece dobiti tu stipendiju za koju su poslali svoje molbe.
                        Zato u ime Allaha i radi te djece sve Vas molimo da svi skupa ucinimo maksimalno da njih sto vise dobije ovu stipendiju.
                        Uz ovaj mail saljemo “zakaceno” i nekoliko pisama onih koji su aplicirali za stipendiju.

                        Mahsuz selami Vama i Vasim porodicama

                        Tim “Most-Bro”

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Dobih ovaj mail od brata kenana, pa evo da ga prezentiram i vama, a i vi ga saljite dalje, a ako ste u mogucnosti i pomozite….

                          Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu draga braco i cijenjene sestre.

                          Cesto na telefon ili putem mejla HO Pomoc ,dobivamo poruke u kojima nas nasi sugradzani braca i sestre mole za pomoc u hrani . Posto mi u HO Pomoc hrane uglavnom imamo u mjesecu Ramazanu i za dane kurban bajrama, nismo u stanju odgovoriti svim ovim zahtjevima.

                          Allaha se bojimo da ove vapaje odbijemo.

                          Rijec je o hrani, da hrani za jedan ili dva dana. Ove porodice nemaju sta iznijeti pred svoju djecu jutrom ili veceri.

                          Pozivamo sve vas, i vase supruge i vase muzeve i vasu djecu i vase komsije i vase poznanike, muslimane i nemuslimane , i vase radne kolege, i vase skolske prijatelje , da se ukljucite u ovaj projekat da nahranimo gladne, da obucemo potrebne. Kako vrlo jednostavno, budi donator jednog, samo jednog, prehrambenog paketa od 15 eura u toku ove godine.

                          Kad bi u toku godine svako napravio po jedan ovakav paket imali bi pred Allahom izgovor da smo barem nesto ucinili za one koji su vapili nase pomoci.

                          Postanite clan KLUBA PRIJATELJA MISKINA, jer je nas Poslanik s.a.v.s. volio drustvo miskina. Mozete preko nas aktivista HO Pomoc dostavljati ovu pomoc u hrani i odjeci do miskina ili ( sto bi mi voljeli ) da mi vama damo informacije o onima koji nam se obracaju za pomoc i vi njima direktno posaljete svoje hedije.

                          Zacudimo se kada, pogotovo u ovim danima, danima kada nevjernici u Allaha, svetkuju svoje praznike,kako njihova djeca darivaju nasu muslimansku djecu . U nasim cesto praznim pricama to vidimo kao odvlacenje paznje nase djece na njihove svetkovine, al nista ne radimo da mi konektujemo nasu djecu sa djecom nasih bespravno zatvorene brace, sa djecom nasih sehida, sa djecom koja sanjaju o dvije cokolade…

                          U nastavku vam saljem poruku koju sam dobio na sluzbeni mobitel HO Pomoc:

                          [b]” Esselamu alejkum brate A… iz Hrasnice je ako ima kakve donacije za nas vjeruj brate da nemam da kupim brasna imam i drva mozda do kraja ovog mjeseca a nisam u mogucnosti muz mi nosi gips ima napuknuce 3 prsljena pa da vidis sa bracom da mi sta god mogu u ime Allaha da mi olaksaju.
                          SELAM “[/b]
                          Budi clan KLUBA PRIJATELJA MISKINA, slijedi sunnet.
                          Sekretar HO Pomoc Kenan Bijedic.

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282
                            Mustafa
                            Participant
                              Post count: 8282
                              Mustafa
                              Participant
                                Post count: 8282

                                „Obezbijedimo im krov nad glavom 2012“

                                I ovoga proljeca, kao i prethodnih, H.O. Bošnjaka Danske „Most-Bro“ kreće u organiziranje tradicionalne akcije „Obezbijedimo im krov nad glavom 2012“. Ova akcija ima za svrhu da se prikupljenim sredstvima pomogne demobilisanim borcima Armije Republike Bosne i Hercegovine u riješavanju njihovih stambenih problema. Pomoć se sastoji u tome da se toj populaciji pomogne u rekonstrukciji njihovih neuslovnih sredina gdje zive.

                                Tokom proljeca nasi ce clanovi po cijeloj Danskoj prikupljati novčana sredstva i pocetkom jula ta sredstva ce se koristiti za obnavljanje kuća ove boracke populacije. Most-Bro ovaj projekat sa velikim uspjehom vodi od 2007.godine.

                                Prosle godine je prikupljeno 161.718 DK 55 EURA 380 sek i 55 eura .

                                Kroz ovaj vid pomoći do sada smo zbrinuli 21 porodicu sirom Bosne i Hercegovine. Prva porodica kojoj se pomoglo kroz ove akcije je bila porodica Asima Sahinovica iz Buzima sa desetero djece. Ove godine u konkurenciji imamo devet porodica. Prosle godine akciju smo radili u saradnji sa emisijama „Nasa Realnost“ i „Istina TV“ tako da smo i ove godine oducili da opet sa njima odradimo ovu nasu tradicionalnu akciju. „Nasa Realnost“ i „ Istina TV“ su dvije vrlo vazne organizacije koje dosta pomazu nasem narodu u domovini.

                                Vazno je naglasiti da u ovoj akciji dosta pomognu i nasi gradjani iz Svedske i Norveske koji svojim prilozima pomognu da sakupljena sredstva budu dosta veca. Koristimo priliku da pozovemo sve da sa svojim prilogom pomognu koliko mogu. Nasi saradnici ce prikupljati sredstva od dana kada i zvanicno pocinje akcija a to je 01.april i trajati ce do 15.juna. Onima koji zele da svoja sredstva dostave na racun dostavljamo i nase racune za uplatu u Danskoj i uplate iz inostranstva. Molimo sve da svoje uplate naslove na „Obezbijedimo im krov nad glavom“.

                                Tok akcije pratite na web saytu http://www.most-bro.dk i na nasoj Facebook stranici Mostbro!

                                Uplate u Danskoj:
                                Konto nr.: 7557-529-238
                                Reg. nr.: 2470 – Nordea Bank

                                Uplate van Danske:
                                IBAN: DK7820007557529238
                                Nordeas BIC (NDEADKKK)

                                Tim H.O. ”Most-Bro”

                                Mustafa
                                Participant
                                  Post count: 8282

                                  „Obezbijedimo im krov nad glavom 2012“

                                  I ovoga proljeca, kao i prethodnih, H.O. Bošnjaka Danske „Most-Bro“ kreće u organiziranje tradicionalne akcije „Obezbijedimo im krov nad glavom 2012“. Ova akcija ima za svrhu da se prikupljenim sredstvima pomogne demobilisanim borcima Armije Republike Bosne i Hercegovine u riješavanju njihovih stambenih problema. Pomoć se sastoji u tome da se toj populaciji pomogne u rekonstrukciji njihovih neuslovnih sredina gdje zive.

                                  Tokom proljeca nasi ce clanovi po cijeloj Danskoj prikupljati novčana sredstva i pocetkom jula ta sredstva ce se koristiti za obnavljanje kuća ove boracke populacije. Most-Bro ovaj projekat sa velikim uspjehom vodi od 2007.godine.

                                  Prosle godine je prikupljeno 161.718 DK 55 EURA 380 sek i 55 eura .

                                  Kroz ovaj vid pomoći do sada smo zbrinuli 21 porodicu sirom Bosne i Hercegovine. Prva porodica kojoj se pomoglo kroz ove akcije je bila porodica Asima Sahinovica iz Buzima sa desetero djece. Ove godine u konkurenciji imamo devet porodica. Prosle godine akciju smo radili u saradnji sa emisijama „Nasa Realnost“ i „Istina TV“ tako da smo i ove godine oducili da opet sa njima odradimo ovu nasu tradicionalnu akciju. „Nasa Realnost“ i „ Istina TV“ su dvije vrlo vazne organizacije koje dosta pomazu nasem narodu u domovini.

                                  Vazno je naglasiti da u ovoj akciji dosta pomognu i nasi gradjani iz Svedske i Norveske koji svojim prilozima pomognu da sakupljena sredstva budu dosta veca. Koristimo priliku da pozovemo sve da sa svojim prilogom pomognu koliko mogu. Nasi saradnici ce prikupljati sredstva od dana kada i zvanicno pocinje akcija a to je 01.april i trajati ce do 15.juna. Onima koji zele da svoja sredstva dostave na racun dostavljamo i nase racune za uplatu u Danskoj i uplate iz inostranstva. Molimo sve da svoje uplate naslove na „Obezbijedimo im krov nad glavom“.

                                  Tok akcije pratite na web saytu http://www.most-bro.dk i na nasoj Facebook stranici Mostbro!

                                  Uplate u Danskoj:
                                  Konto nr.: 7557-529-238
                                  Reg. nr.: 2470 – Nordea Bank

                                  Uplate van Danske:
                                  IBAN: DK7820007557529238
                                  Nordeas BIC (NDEADKKK)

                                  Tim H.O. ”Most-Bro”

                                Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 35 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.