Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 177 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Nesta si mi raspolozen danas Pitare, sta li ti se lijepo desilo ???:)

      Anonymous
        Post count: 2088

        Ma nesto mi citav dan u glavi kako ste se vi gracancad docerivali kad ste isli ugrad. Sjecam se Macana kad je na Canovac dolazio kod nene. Babo mu sasio odijelo od materijala, dezen kockasti(ko babo snajder) i mi ga zvali “mali cojo”. Sta ces, morali ste se lijepo obuci kad dolazite u grad. Asvalt je to, nije prasina sokacica.:laugh: :laugh:

        Anonymous
          Post count: 2088

          PiTaRIsToK napisao:

          Vidjeh maloprije vase “veliko igraliste” na Pticijaku:laugh: :laugh: :laugh: gdje ste vi gracancad sutali krpenjacu.
          MOJ KOMENTAR:
          JA IGRALISTA I GOVANA:woohoo: :woohoo: :woohoo:

          Mi sutali krpenjacu na livadi, sejrili Rogu,a ti se gusio u prasini.:woohoo::woohoo:

          Bogami Pitar izgleda da ti bas sunce udarilo u glavu :laugh:
          Kakvo je ovo odrazavanje.;) Web bi trebao djeliti zute kartone.

          Anonymous
            Post count: 2088

            Moja je kosarka bila asfaltirana:laugh:

            Anonymous
              Post count: 2088

              Jes,ali kasnije,kad su ti,Pitare,brkovi vec dobro bili porasli.Kosarka je bila nasuta nekom crvenom sljakom,ko Rolan Garos,ali prasine zaista nije bilo,jer smo mi,mladji,pred kakvu vaznu utakmicu,bili zaduzeni s kantama da satima prskamo…ali sto jes,jes,kosarka(kasnije nazvana Stadion sportskih igara)je bila Vembli za ono na Banderi,legendarno mjesto,nesto kao FIS u Sarajevu.Volja ti sport,volja ti igranka,volja ti VIS sastavi prvi,mora se reci,u Istocnoj Bosni.

              Anonymous
                Post count: 2088

                Cudno,Pitar se ne sjeca sljake na igralistu, a ja, 11 godina mladji od njega, pa se sjecam.
                Mozda je stvarno sunce u pitanju, a i godine, malo.

                Irfan-tekija
                Participant
                  Post count: 681

                  Ko cesto posjecuje Rogaticu, ne udari sunce u glavu, naprotiv,sunce i carsija razbistre glavu, i tek tada shvatimo sta smo imali.

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Ipak nije bilo prasine jer se kosarka redovno “zaljevala”. Sjecam se kad su Soma i Tale alarahmetile pobjegli sa casa pa otisli Ferki na saslusanje.”Gdje ste bili” a oni kazu da su zaljevali kosarku. Ferka pogleda kroz prozor a napolju kisa lije ko iz kabla. Uostalom, nemojte vi sa periferije biti smijesni sa vasim igralistima na kozijim stazama:woohoo:

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Kolko ja znam Pitare fudbal se uvijek, pa i danas, igro na travi a ne na sljaci ili asfaltu.B)
                      I dze bas nadje Macana.
                      Vidi se da nisi smio zaviriti preko mosta, jer da jesi znao bi da je bas Macanova ulica
                      bila asfaltirana gore do raskrsca kod Jupijeve kuce.
                      Zato se to uvijek i zvalo “Cesta”.;)

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Pa hajde u redu, nek vam bude, imali ste jednu asfaltiranu “cestu”. Ja sam cesto na vikend odlazio na selo sa mojim rodjakom rahmetli Sakibom Colicem kod naseg zajednickog rodjaka Hajrudina-Harija Sokolovica na konak pa tako poznam taj kraj dobro. Priznam da je bilo lahko upoznati Gracanicu, dvije ulice i sokacic. A rodila se tu i moja amidzinca Fatima Mehmedovic pa sam i kod Suljage rahmetli dolazio. Isao sam i u Sljivak gdje je moj tetak Nusret Hasecic alamurahmetile imao imanje. Sve to da se malo sklonimo od gradske vreve u prirodu:woohoo:

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Selam tebi pitar i tvojoj familiji.

                          Ti rece, imali smo jednu ulicu asfaltiranu.Ja bih rekao, pa dosta, za onaj vakat. Gracanica je imala vise ulica: Macanova, Irfina, Harijeva, Pacetova, Sackova i eto Sokacic. Nas Sokacic je nekako velicine tvoje Mahale,skoro. Onda znas da je nama bilo dosta tesko da sve to asfaltiramo.

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            Asfaltirati Mahalu, pa i nije neki problem, a ne treba puno vremena, niti puno “materijala”. Petnestak civara,2-3 sata posla i gotovo.
                            Ti rece da ti je amidjinca sa sela, a isto i rodjak Hari,kao i moj rahmetli amidja, a tvoj tetak. Priupitaj Fatu, tetku za njeno misljenje o tome.
                            Neka je i tako, ali smo uvijek imali finih cura, zena, momaka, ljudi…

                            Anonymous
                              Post count: 2088

                              KerimH59 napisao:

                              Selam tebi pitar i tvojoj familiji.

                              Ti rece, imali smo jednu ulicu asfaltiranu.Ja bih rekao, pa dosta, za onaj vakat. Gracanica je imala vise ulica: Macanova, Irfina, Harijeva, Pacetova, Sackova i eto Sokacic. Nas Sokacic je nekako velicine tvoje Mahale,skoro. Onda znas da je nama bilo dosta tesko da sve to asfaltiramo.

                              Da je nas sokacic nekako velicine Pitarove mahale evo dokaza.
                              Pitarov sokacic,ulica pardon mahala.;)
                              [img size=150]http://img95.imageshack.us/img95/3595/picture210my3.jpg
                              [/img]

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                Da je Gracanica imala vise ulica evo dokaza.
                                Trucina,Belog,Bajrina………

                                Somina,Zujina,Nurcina……….

                                Sacirova,Dzedova,Mujina Sefova………
                                [img size=150]http://img385.imageshack.us/img385/6834/picture522vp3.jpg
                                [/img]

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  Evo jos dokaza.
                                  Pacetova,Kavina,Tevina,Kerimova,Semsina,Pinetova……

                                  Zeletova,Fantomova,Zikina……

                                Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 177 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.