Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • Author
    Posts
  • Kaza
    Keymaster
      Post count: 6138

      Danas smo imali drage goste u posjeti, nase drage Rogaticane.
      Uz lijepo druzenje i razgovor vrijeme je neprimijetno proslo.
      Rastali smo se uz obecanje da cemo nase druzenje nastaviti i dalje.

      Evo par slika iz Aachena:

      NANA
      Participant
        Post count: 57

        Bogami Starka, jos se dobro drzis!!!!

        mirsad_d
        Participant
          Post count: 4000

          Rogatičko sijelo kod Miška u aščinici ”BUJRUM” – ILIDŽA ,petak 7.8.2009.g. u 19,00 sati

          http://www.box.net/shared/f6revuyskj

          mirsad_d
          Participant
            Post count: 4000

            PET DECENIJA NAŠEG DRUŽENJA
            Dio članka iz knjige Fragmenti života – Muftić Hakija

            „Ove godine grupa Rogatičana, bliskih drugova i prijatelja, navršava pedeset godina neprekidnog druženja. Svake nedjelje na zajedničkom sijelu okupljamo se da se istinski ispričamo o onome što nas interesuje, od ranijih mladalačkih dana pa sve do danas. Ima lijepih uspomena, dragih događaja, ohrabrujućih uspjeha koji su u ono, može se reći dobro vrijeme postizali u svim oblastima života i rada. To je bilo doba kada su rad, stvaralaštvo i zadovoljstvo svakog građanina bili smisao svakodnevnog djelovanja, življenja, optimizma, nade i težnje za boljim.
            Druženje poznatih Rogatičana čine drugovi približne generacije, osamdesetogodišnjaci i koju godinu više,
            …“

            O ovom druženju Rogatičana mi je pričala Asima Lihić, juče dok smo sjedili, poslije prezentacije knjige gore navedenog autora. Onda je spontano u razgovoru došla ideja, da i mi bar pokušamo tako nešto slično. Da se bar jednom u mjesecu (ili kako se dogovorimo) u prijepodnevnim časovima uz kahvu i razgovor, mi Rogatičani okupljamo, svih generacije, bez obzira na godine – da mlađi vide i čuju starije. Za početak dogovorili smo se da ovaj naš prijedlog ponudimo našim prijateljima – Rogatičanima na Facebook-u, i da i oni daju neke sugestije i prijedloge. Došao sam kući i odmah uzeo ovu izuzetnu knjigu, našao ovaj članak, i počeo pisati o tome. Zašto ne bi ovaj naš prijedlog dao i na rogatica.com, jer ko će ako neće rogatica. com pomoći u ovome.
            Vrijeme je da zaboravimo naša neslaganja, razmimoilaženja, različitosti po bilo kom osnovu, to ne bi trebao biti razlog našem „ne druženju“, budimo tolerantniji. Svima nam je u duši Rogatica, druženjem bi razmjenili mišljenja, informacije, zapažanja, pružali veću pomoć povratnicima i time doprinosili da Rogatici vratimo bar dio njene izgubljene duše. Gledam dva zadnja posta u na rogatica.com – Slike naših najmlađih i pročitah kod Mareta „ Ljubi ga babo, sto je lijep. Rogaticka krv mu teče u venama”. Zbog njh trebamo pokušati, jer ako ne pokušamo kajaćemo se!
            ROGATIČANI I ROGATIČANKE – POKUŠAJMO!

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              Sijelo kod Miska 07 avgusta 2009

              Kako nam je bilo na sijelu slike govore same.
              Kolko sutra slijede dva kratka video zapisa sa ovog sijela.

              Bili su prisutni:
              Cobra, Mirsad, Samir, Sejo sa suprugom, Dalija, Haris, Adis, Zlaja, Shule, Fudo, Asaf Seha, starija kcer Edhema Hodzica iz Zakule sa muzem, Pine, Irfo, Sanela, Lejla, Nina, Miskova sestra sa sinom, Miskova zena Nizama, mladenci Muge i zena mu, Rule sa zenom i kcerkom, Zambi sa tri sina, efendija Lutvic sa jaranom, Teva, Esma, nasa Sumeja, Misko sa pojacanjem od dva konobara i jos nekoliko raje kojima neznam imena.


              Jedan od specijaliteta kuce


              Ko je htio mogo je platiti i clanarinu za MIZ Rogatica

              :)

              ponekad ovdje
              Participant
                Post count: 1139


                Ko zna, zna :) . U ne bas tako velikom prostoru, ove atmosferom ugodne ašćinice, organizovati ovako lijepo druzenje je stvarno vise od želje i volje. Ako se tome pridoda i to, da se vecina onih, koji su dolje uglavnom svakog jula, vec uveliko vratila svojim dalekim mjestima življenja, onda je odziv na druzenje jos potpuniji.

                Sve mi se cini da ovdje nije bas sve , i da ce sa ovog lijepog druzenja biti jos toga.

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  Evo i prvog kratkog video zapisa sa sijela kod Miska.
                  Klikni na adresu snimka ispod da mozes pogledati

                  Kod Miska 1

                  Teva
                  Participant
                    Post count: 8872

                    Evo od mene odmah i drugog kratkog video zapisa sa sijela kod Miska.
                    Samo da napomenem da nasi Irfo i Pine piju pivu nularicu (bez alkohola), da ne bi ko pogresto pomislio.
                    Klikni na adresu snimka ispod da mozes pogledati.

                    Rogaticka raja na sijelu Kod Miska 2

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      I promocija knjige naseg Hakije Muftica – Fragmenti zivota – koja je bila u Sarajevu 12-08-2009 je, na svoj nacin, druzenje raje pa zato evo ovdje od mene nekoliko slika. Osjeco sam se prelijepo medju ovolikim brojem rogaticana da se nemoze rijecima opisati, to treba dozivjeti.
                      Kolko sutra slijede i dva kratka video zapisa sa ove promocije.:)


                      S lijeva: Hakija Muftic, Enver Lihic, Haris Pasovic i Tarik Muftic


                      Ovih nekoliko raje sto stoje desno na slici si mogo i birvaktile prije rata cesto vidjeti skupa.

                      :)

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        Dva kratka video zapisa sa promocije knjige – Fragmenti zivota – ciji je autor nas rogaticanin Hakija Muftic. Naravno na promociji knjige su bili uglavnom rogaticani i oni koji su famelijarno vezani za Rogaticu.

                        Fragmenti zivota 1

                        Fragmenti zivota 2

                        :)

                        Teva
                        Participant
                          Post count: 8872

                          Druzenje na Bascarsiji
                          Srijeda 12-08-2009

                          Svake godine se okupe ugostiteljski radnici Slobode Rogatica i druze se. Tako i ove godine u Sarajevu. Igrom slucaja sretosmo: ja, moja Esma i nasa Sumeja neke od njih na Bascarsiji. Nije bas neke nego medju njima i moje blize rodice Mina i Fata babine mi amidzicne, rodica Raza, Daja prava raja…
                          Slucajan susret a slike ostadose za sjecanje…:)


                          Mina, Teva, Fata i Esma


                          Raza, Mina, Teva, Fata, Daja i Esma

                          :)

                          ponekad ovdje
                          Participant
                            Post count: 1139


                            Ko je prošlog ljeta bio u julu u Bosni sjetiće se da su to bili vreli ljetni dani. Jednog takvog vrelog julskog popodneva uputili smo se u Miševiće, posjetiti dvojicu Rogatičana, velikih prijatelja i nasih sugradjana. Nekoliko kilometara putem prema Mostaru pa skretanjem u desno uz poprilično veliki uspon stigli smo u oazu mira, daleko od vrele sarajevske vreve.
                            Tu smo bili prije četiri godine i u hladu visokih debala hrastove šume proveli jedan veoma ugodan,topao julski dan. Prošlog ljeta je, za razliku od tada, na tom istom mjestu umjesto visokih hrastovih debala nikla prelijepa kuća, koja je bila u poslednjoj fazi dovršavanja. Sad samo zamišljam kako to u završnici izgleda i radujem se novom julskom susretu.

                            Pravi prijatelji su oni koji se nadju u mladosti i ostaju zajedno sve dok bitišu. Tako su Muše i Fudo i u Miševicima zajedno ili bolje receno jedan pored drugog. Na moju upadicu da je bas lijepo sto su i tu zajedno, Fudo onako skromno i simpaticno veli : „Ma, to „ovaj“…. sto bi znacilo da je Muše „kriv“ za to.
                            Dok smo se znatizeljno upoznavali sa rasporedom i sadrzajem prostorija u novosagradjenoj lijepj kuci, Vildana je vec pripremila kahvu na vatri i zove da se ne ohladi. Presli smo samo par koraka preko ograde od zivog rastinja i nasli se usred nastanka jos jednog prostora za odmor, odnosno vikendice. Okolis je vec odavao sliku brizljivo ulozenog truda, bio je tu i mali vrt vec prispjelog povrca, i dosta procvijetalih ruza.

                            I dok su se suncevi zraci povlacili po susjednim obroncima, mi smo vec dobrano uz mnogo lijepih sjecanja, priveli kahvenisanje kod Vildane kraju, i preselili se svi na prostranu terasu u “ susjedstvu”, gdje smo ostali do kasno u noc. Hladan i ostar planinski zrak nas primorao da se polako razilazimo i istovremeno podsjetio da Bjelasnica odnekud nije bas previse daleko.

                            Bilo je to jedno divno julsko popodne provedeno sa dragim društvom uz mnogo prisjecanja na davno prosle dane.

                            Da ne zaboravim, posto smo sutradan putovali nazad nismo stigli posjetiti raju u Rakovici ali smo obecali ovog ljeta, ako Bog da.

                            Prije cetiri godine, ustvari, 2006-te.

                            Takodjer tada.

                            Proslog ljeta, 2009-te godine.

                            Ovdje se vidi kako vec prelazimo u “susjedstvo”:)

                            Braco
                            Participant
                              Post count: 216

                              Ovako je bilo sinoc do neka doba

                              Mirsin rodjendan

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                evo sad mi Badza priopci o derneku,zavidim vam,lijepo drustvo

                                Braco
                                Participant
                                  Post count: 216

                                  Komsija, Bujrum, u svaka doba, da nam prosjek popravis.

                                Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.