Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      Po ko zna koji put, smo se sastali, pa evo i par slika da se ne zaboravimo.

      Sumeja
      Participant
        Post count: 19

        Cika Twinu, likovima i raji sa Izvora mahsuz selam od nas iz Tilburga.:)
        A maloj slavljenici, mojoj drugarici sve najljepse i veeeeelika pusa.:kiss:

        purak
        Participant
          Post count: 484

          I od mene i mojih sve najljepse zelje za rodjendan i mahsuz selam svima.

          Mare
          Participant
            Post count: 1546

            Sta da vam kazem.Tog 29 Decembra nisam bijo miran.Nisam bijo u mom normalnom stanju.Nesto nervozan,nestrpljiv.Razmisljam.Eto realizovace se scenarijo koji ni najbolji Holivudski scenaristi nikad nisu napisali.Dolazi mi Teva.Potvrdzeno je.Zvao sam Dedu u Ponedeljak oko 10 sati.Kaze mi da su otisli kod mene.Viditeli moji dobri Rogaticani kakav je zivot.On i ja smo proveli 24 godine zajedno,kuca pored kuce,samo nas tarabe dijelile.24 godine Gracanice i Rogatice.I onda nista.Ja otiso 84 iz Roge za Nis a poslije za Francusku.Tamo za njega rat,ovdje za mene Legija.A vrijeme ko Rakitnica,tece i prolazi.Stari se.Ona zivotna prasina pada na sjecanja pa ih pokrije ili potisne u neki kutak mozga dze ne zalazim cesto.Kazu da se to zove zaborav.I to traje ili vjecno pa zaboravis definitivno neke stvari ili neke ljude koje su ti bile drage i dragi.Ili jednog dana neko,taj biblijotekar,cuvar sjecanja,puhne i otjera tu prasinu, pa sjecanja pocnu izlaziti na povrsinu.U mom slucaju biblijotekar se zove Rogatica.com.Sjecam se da onako slucajno na Internetu zakucah Rogatica.Gledo sam sve sto je bilo.Medzutim gledajuci Rogatica.com odmah sam skonto da su moja raja tu.I tako uspostavih kontakt sa Tevom a bogami i sa ostalima.I tako na, kako kazu virtuelni nacin, vratih se u Rogaticu.Ali ovaj 29 Decembar nije virtuelan.Pravi je postoji.Vidicu Tevu,Esmu i Sumeju uzivo.Moci cu ih dotaci, poljubiti,zagrliti….Taj Ponedeljak me israumatiziro.Znam da ce doci ali neznam kad.Svaki put kad zvoni telefon trcim nadajuci se da su oni.Napokon.Oko pola sest uvece zvoni ponovo telefon.Odgovaram i cujem poznati glas.Mare evo nas na pocetku tvog Bulevara.Opisi mi sta vidis oko tebeOn mi rece a ja skontah da je 300 metara od mog stana.Rekoh zeni da su stigli,uzeh jaknu koju onako na brzinu obukoh.Nisam trco.Imo sam osjecaj da letim.Iza jednog coska vidim crvena kola sa Holandskom registracijom.Teva ispred.Slika me.Grli mo se ,ljubimo se,Stezemo se jedan uz drugog.Poslije 24 godine.Fala ti Rogatica.com.Sve ovo sto napisah i sto se fala bogu realizovalo tvoja je zasluga

            Kemo
            Participant
              Post count: 52

              A ,tebi,dragi moj Mare,FALA na predivnom pricanju!

              Ko da bijah iza nekog coska u tvojoj Aveniji i ko da to sve vidjeh.

              I u ovim hladnim danima ,hladnim od mraza zimskoga,ali i od raketnih studeni i od umiranja sa beznadjem i sivilu neljudskih cinova , jer normalna smrt je lijepa i ona je samo sastavni dio ovog nam zivota,njegov zavrsni cin prije nogo li se Kapci spuste i zaspi…dozivjeh , ipak , ponovo toplinu u,u istinu i vrlo cesto, jadnoj mi dusi.

              I jos ti jednom, veliko hvala.

              Mare
              Participant
                Post count: 1546
                Zambi
                Participant
                  Post count: 898

                  Nema šta,pravi Šampioni,VIVA Gračanica;)

                  Irfan-tekija
                  Participant
                    Post count: 681

                    Bravo gracancad, pravim prijateljima ni daljina nista ne pretstavlja.

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Bravo Mare ubaci po koju dok umene ne proradi internet.
                      Selam svima.:)

                      Mare
                      Participant
                        Post count: 1546

                        Teva.Leteci ili vozacki Holandzanin na Mediteranskoj plazi u Decembru mjesecu

                        Mare
                        Participant
                          Post count: 1546

                          Malko smo se skitali po Marselju.B)

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            Ubacuj komso pokoju, umene jos internet neradi. Majstori dolaze ali nemogu da nadju gdje je kvar. Ko da su glodari preglodali kabal u zemlji pa nema ni interneta ni televizije ni telefona. U utorak dolazi citava ekipa da trazi kvar. Jedino mobitel radi 0031 06 51877990. Pa ako je kakve nuzde ovdje me mozete naci.

                            Mustafa
                            Participant
                              Post count: 8282

                              DRUZENJE FAMILIJE
                              POSJETA SARAJEVU decembar 2008

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                Cohodar Sevala,Maida,Pasic Nahida,Kazic Neska,Colic Almasa,Rusmir i Dina,su uvijek rado vidjena lica i dan danas kad se negdje sretnemo,zato ih mahsuz selamim sa mojim likovima…Twin Peaks

                                Mustafa
                                Participant
                                  Post count: 8282

                                  Kod nas u BiH, ali i inace kod Bosnjaka je obicaj da se onaj koji ide na hadz izprati na taj dalek put. Tako su mene ispratili moji Rogaticani Haris, Nerma i Neska.

                                  Po povratku sa hadza obicaj je isto tako zijaretiti hadziju. I opet moji Rogaticani uradise isto. Posjetili su me neki dan i evo par slika…..

                                  Da ih Allah dz.s. nagradi za ove posjete….

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.