Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 98 total)
  • Author
    Posts
  • webmaster
    Keymaster
      Post count: 3712

      Dragi posjetioci, dobro došli na novu stranicu, svima vama, mojim dragim sugrađanima želim ugodan boravak i druženje na našoj stranici. :)

      Navikli smo se na Kratke poruke na staroj stranici…:)

      Budući da je ova stranica sasvim nova verzija “Joomle” kako se popularno naziva, koja je ugledala svijetlo dana prije samo mjesec dana, još za nju nisu urađeni kompaktibilni moduli Shoutbox-a (Kratkih poruka) i Chata…

      Ja stalno pratim razvoj situacije i očekujem da će uskoro biti moguće instalirati ove popularne module..

      Stranica je još u razvoju, i ja polahko ulazim “u fazon” u administriranju i postavljanju novih modula.

      Očekujete puno zanimljivih sadržaja u buduće.

      Za sada je naravno Forum aktuelan i ovaj puno ljepši dizajn stranice kao i način postavljanja vijesti.

      Još jednom svima vama ugodno druženje i boravak želi vaš webmaster… :dry:

      Jacyy
      Participant
        Post count: 2

        Selam,
        samo da pitam na koji nacin sada mozemo poslati privatnu poruku nekom ?

        webmaster
        Keymaster
          Post count: 3712

          Moracemo koristiti mail za sada…

          Anonymous
            Post count: 2088

            Mijenjaj ovo, ne valja nista.

            Mustafa
            Participant
              Post count: 8282

              KerimH59 : Zele je u pravu. Ova “nova” rogatica nista ne valja. Koliko sam god pisao na bilo koju temu, ne moze da “prodje”. STARA JE BILA PUNO BOLJA………………..

              Cudo ti je prosao ovaj gornji post…..
              Znaci da moze…

              Anonymous
                Post count: 2088

                Ni meni nije jasno, Muta. Kad napisem nesto sa par slova, po nekad i prodje. Jel duze, ne moze.

                Mustafa
                Participant
                  Post count: 8282

                  [color=#FF0000]Kerime sabur bice ako Bog da sve ok….
                  procitaj ovu poruku od Weba:[/color]

                  OK za sve vas koji imate problema sa upisivanjem komentara.

                  Pisite komentare u WORD programu a zatim kopirajte i unosite u Forum.

                  Konfiguracija Foruma je plaho komplikovana i na engleskom je sa stotinama mogucnosti, karamba i karambita sto bi rekao Čiko

                  Radim na tome koliko stignem, zadnja dva dana imao sam grešku na naslovnoj stranici gdje se tekst u vijestima prostirao na više prostora tako da su blokovi Anketa, Ko je prisutan, Arnautovića džamija… bili preko teksta ili skroz u donjem dijelu stranice.

                  Sada je ta greška otklonjena.

                  VISE NA FORUMU – Obavijesti administratora

                  purak
                  Participant
                    Post count: 484

                    Web. imam nesto problema na stranici,cekam dugo da se neka stranica otvori i pretezno me samo izbaci skroz sa stranice.:huh: Jel sta znas za to,i imal jos iko takvih problema.

                    Na drugim stranicama ide bez problema,samo kod nas na Rogatici mi nesto koci?!?:dry:

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Isti problem je i kod mene a evo i kod Behara.
                      Bas smo sinoc o tome pricali.

                      purak
                      Participant
                        Post count: 484

                        “A evo i kod Behara?!?”:woohoo: dje si to ti?:)

                        Bas mi je “drago” da nisam sam,bio sam se prepo da cu sta morati ja popravljati,a vjest kako sam,:( …..bolje da ti ne pricam.
                        Evo danas ide ipak bolje (da kucnem u drvo),pa valjda ce i ostati ovako.
                        A sto li je ovo?:huh:

                        webmaster
                        Keymaster
                          Post count: 3712

                          Razgovarao sam sa “suport” odjeljenjem u firmi koja odrzava server na kom se nalazi nasa stranica.

                          Nisu nasli nekakav valjan razlog sto se to dogadja, sa njihove strane je sve OK.

                          Ja pretpostavljam da je saobracaj, veliko opterecenje linije u odredjenim vremenskim periodima.

                          Nadam se da ce biti ok ubrzo.

                          Kaza
                          Keymaster
                            Post count: 6138

                            Mislim da je ovo problem sa kojim bi se trebalo ozbiljnije pozabaviti. Ovo kako veceras ide je nemoguce i nisam siguran da ce nasi gosti imati toliko strpljenja.
                            Ima li nacina da se konsultujemo sa nekim ko bi nam mogao pomoci jer mislim da nije opterecenje u saobracaju u pitanju. Ostale stranice se otvaraju bez ikakvih problema i veoma brzo.

                            webmaster
                            Keymaster
                              Post count: 3712

                              Kada kazem “saobracaj” mislim samo na server na kom se nalazi nasa stranica a ne na internet uopste…

                              Firma kod koje sam zakupio “web hotel” stavila je nasu stranicu na jedan od svojih servera i taj server ima mozda 100 drugih stranica..

                              Server ima mogucnost protoka informacija npr. 100 MB u sekundi e sada ako na tom serveru ima recimo 10 stranica koje imaju 30.000 posjeta kao nasa stranica tada je ovih 100 MB nedovoljno i oni moraju povecati konekciju tog servera na npr 200 MB u sekundi… o tome se ovdje radi.

                              Ja sam ih ponovo zamolio da pogledaju u statistiku servera “logfil” koji svake sekunde biljezi statistiku opterecenja servera i da vide kako stvari stoje.

                              Vas sve bih zamolio da mi posaljete mailom ili da upisete ovdje tacan datum i vrijeme kada niste mogli otvoriti stranicu i kada ste bili izbaceni sa stranice.

                              Npr 27.06.2008 u 18:34 nisam mogao otvoriti stranicu…

                              Trazili su mi ove podatke za proteklih nekoliko dana ali nisam im mogao dati jer nisam ni ja pisao tacno vrijeme.

                              Eto upisujte ovdje ove podatke ili mi posaljite mail admin@rogatica.com

                              Ovo bi mi pomoglo da rijesimo ovaj problem!

                              Kaza
                              Keymaster
                                Post count: 6138

                                Abdulahu upravo sam i ja mislio da nista ne moze biti do nas i da je do servera.
                                Evo mozes slobodno veceras zapisati da cijelo vrijeme ide lose.
                                Rijetko se desi da se stranica ne otvori (mada mi se i to desavalo) ali vrijeme otvaranja je uzasno dugo. Takodjer otvaranje unutar stranice. Vrlo cesto poslije dugog cekanja dobijem obavijest “fertig” sa praznom stranicom, pa onda Jovo nanovo.

                                Ranije mi se desavalo da ide sporije kada u internet idem preko AOL-programa a brze preko Explorera. Sada je to isto dugo a posto se vec svi javljaju sa istim problemom onda je to upravo ovo sto si gore napisao.

                                Trebalo bi ih stisnuti jer je njihova obaveza da im musterija bude zadovoljna.
                                Mislim da oni znaju u cemu je problem a trazenje dodatnih podataka je izgovor i dobivanje na vremenu.
                                Nadam se da ovo nece dugo trajati.

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  I ja imam iste probleme kao Purak,Teva,Behar,Kaza……
                                  Kod mene se pocelo javljati prije 6 dana znaci 22 jun i evo sve do veceras-28.jun.Vrijeme neznam tacno ali uglavnom uvjek kad god otvoram stranicu.

                                  Prije 6 dana stranica se otvarala sporo a onda sve sporije i sporije.Otvaranje unutar stranice(forum)takodje je sporo,vrlo cesto mi se desi da poslije dugog cekanja dobijem praznu stranicu i onda moram nanovo otvarati stranicu – sve ponovo ispocetka.

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 98 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.