Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Author
    Posts
  • Kaza
    Keymaster
      Post count: 6138

      Zambi je izrazio zelju da se otvori ova tema kako bi se o ovome raspravljalo i poduzele odredjene mjere.
      Pa bujrum ;)

      Anonymous
        Post count: 2088

        O tome se ne raspravlja,postoje vlasnici,postoje uzurpatori,postoje sudovi…a postoji i DRZAVA.Cijenim Skoblarovu zabrinutost,ali sve je u nadleznosti Vakufske direkcije IZ BiH.

        Zambi
        Participant
          Post count: 898

          Dragi moji sugrađani
          Gledam svaki dan kako stoji parkiran šleper na mezarju kod crkve.
          par puta sam intervenisao u policiji i ini su reagovali,ali vlasnik šlepera daje izjavu da ima odobrenje naših ljudi u što ne vjerujem,ima dosta vakufske zemlje koja se koristi a niko ništa ne preduzima,hoćemo li dozvoliti i dalje lingišpire, i autiće da se vozikaju po mezarima naših ullema.

          Zambi
          Participant
            Post count: 898

            Selam svima od sada cu ja Ermin Pavica sa svojim bratom Mirzom da pisem i uređujem ovu temu.Pošto svi znamo da nas brat ef.Madžid Alihođić ima privatni problema i nemoze da pise mi smo se dogovorili da to radimo ja i Mirza.Nadam se da nećete imati ništa protiv Puno selama od Mirze i ErminaB) :cheer:

            Irfan-tekija
            Participant
              Post count: 681

              Ja se potpuno slazem sa Zambijem. I ja to vidim kad sam god u
              Rogatici, parkirani auti, baca se smece i po cijelu zimu slazu
              se drva po bosnjackim grobljima. Ograda na Tekijskom groblju
              jest ostecena, ali je u dobrom stanju i moze se lahko dotjerati
              u funkciju.

              Irfan-tekija
              Participant
                Post count: 681

                Zato predlazem, da Zambi ili neko drugi a ko je tamo, obavi
                razgovor sa efendijom i Omer-efendijom i da krenemo u zastitu
                tih gobalja. Za groblje kod Crkve trebalo bi kolje i zica, a
                Efendije da pozovu narod na radnu akciju da se to zagradi.

                Irfan-tekija
                Participant
                  Post count: 681

                  Ovo je dokaz kako se ne postivaju vakufska groblja.

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Esselamu alejkum,

                    Ubrzo će, ako Bog da, biti riješeni problemi u vezi sa vakufskom imovinom. Vakufska direkcija IZ-e u BiH je pokrenula projekat popisa vakufske zemlje. I MIZ Rogatica je također pokrenuo proceduru, te smo zahvaljajući Emiru Pavici (Zambiju), već dobili spisak parcela vakufske imovine, te je upućen zahtjev za izdavanje službenog dokumenta o vlasništvu nad parcelama. MIZ Rogatica trenutno raspolaže sa preko 40 kvadratnih kilometara (dunuma) prema tijelima u opštini, računajući da još veliki broj parcela nije prošao kroz gruntovnicu, ali i to će uz Božiju pomoć biti uskoro riješeno. Službeno sada MIZ Rogatica ima u vlasništvu parcele na sljedećim mjestima: Rogatica (grad), Mesići, Živaljevići, Stjenice, Čavćići, Stara gora, Laze, Brankovići, Kovanj, Dub, Sočice, Borike, Sjemeč, Osovo, Kramer selo, Brezje, Šljedovići, Raktinica, Vragolovi, Berkovići, Brda, Gučevo, Godomilje, Kukavice, Kozići, Novoseoci i Košutica.
                    Čim dobijemo službeni dokument o vlasništvu biće prikazan na ovoj našoj stranici.

                    Uz mahsuz selam…

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      Znam da su neki vidjeli mezarje na Pticijaku,znam da neki nisu ali smatram da se ove slike trebaju vidjeti u ovoj rubrici.

                      Mezarje na Pticijaku ili Behlulovina kako su ga neki zvali.

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Mezarje na Nisanima(Pticijak)

                        [img size=150]http://img46.imageshack.us/img46/8083/picture552ra1.jpg
                        [/img]

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Ima jos dokaza kako se ne postivaju vakufska mezarja.
                          Mezarje na Nisanima(Pticijak)

                          Izvaljeni nisan sa turbanom,ispod podnozja Nisana.

                          Na slici se pomalo naziru mezari u kojima su kosti stotina nasih dzedova,nena….
                          Teva je pisao o tome,da kada su htjeli praviti novu osnovnu skolu kao i supermarket u Gracanici kod Rotexa vadili su kosti nasih predaka i sve ih skupa zakopali u ova dva mezara.
                          Na slici se mezarovi pomalo naziru.

                          Zambi
                          Participant
                            Post count: 898

                            Naš Gračanica je dokumentovao samo jedan dio vakufske imovine i prikazao odnos prema toj imovini,dali ćemo to dopustiti dalje???????
                            Mišljenja sam da se moramo svi energičnije uključiti u zaštitu ove imovine zbog pokoljenja prije nas a poslije nas,ipak na ovim mezarjima su ukopane naše ulleme i nebismo smjeli sebi dopustiti da se ovako dalje nastavi

                          Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
                          • You must be logged in to reply to this topic.