Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    Posts
  • webmaster
    Keymaster
      Post count: 3712

      Zambi me je zamolio da ove slike postavim a on ce se javiti sa objasnjenjem…

      Zambi
      Participant
        Post count: 898

        Dragi moji Rogatičani

        Na ovaj korak sam se morao odlučiti i prezentovati argumente,tj.dokumentaciju koja pokazuje vrijeme,i moje ime i prezime kojr se već duže vremena zloupotrebljava,žao mi je što to radi naša Rogatička raja kojoj nikad,ama baš nikad nisam ništa na žao učinio.Ovo što radim je zbog moje djece i moje porodice,zbog raje koja me poznaje,zbog onih sa kim sam odrastao.

        Naime naša raja se pobrinula ljetos da mi promijeni i ime i prezime kao i vjeru,vrijeme je da se takvim insuinacijama i lažima stane u kraj.Ja nisam Milan Pavković nikada ni bio niti ću biti zato sam vam prezentovao dokumentaciju iz Crne Gore,kojom dokumentujem istinu o sebi.Nadam se da će dobronamjerni ljudi shvatiti šta je istina i da će sada prestati orkestrirani napadi na mene i moju porodicu.Nadam se da ta naša raja koja je koristila vokabular Pavković sada vidjela ko sam i šta sam,tim istim ljudima neželim nikakvo zlo ,naprotiv želim im sve najbolje i njima i njihovim porodicama u nadi da će shvatiti da su na osnovu deziformacija formirali svoj sud i tako pokušavaju da nanesu zlo meni i mojoj porodici.Nadam se da će to sada stati jer zbilja nemaju ni jedan argument za to.U slučaju nastavka takvih daljnih maltretiranja mene i moje porodice biću primoran da preko državnih institucija zaštitim i sebe i svoju porodicu.

        Na kraju dragi moji Rogatičani oprostite mi što vam uzeh vaše slobodno vrijeme u nadi da će te me shvatiti.

        Sellam od Zambija i porodice iz Rogatice

        Sanela
        Participant
          Post count: 12

          Selam Zambi,
          ja moram prokomentirati tvoje pismo i tvoje opravdanje.
          Nemas potrebe za to.To je bolan tvoja stvar kako ces se ti zvati i koje ces vjere biti.Ti koji pricaju su ti samo zavidni jer ti imas snage i hrabrosti da zivis u Rogi.Zivi svoj zivot i cuvaj svoju porodicu.

          Puno vas selami Sanela iz Mostara.

          webmaster
          Keymaster
            Post count: 3712

            I ja sam mu isto govorio ali eto…. buduci da nasi rogaticani vole da ceprkaju i preturaju po tudjim sudbinama i da neargumentovano (rekla, kazala) optuzuju ovako je izgleda moralo.

            Sa druge strane nikako mi nije jasno kako se neko nasladjuje sa ovim stvarima.

            Ja ne zelim braniti Zambija niti optuzivati nekoga ali ako postoji nekakva sumnja ona se mora debelo argumentovati, dokazi moraju biti cisti kao sunce, jasni i nedvosmisleni… da ih iko ima sigurno bi ih vec upotrijebio…

            I zamolio bih sve ucesnike foruma da se okane `corava posla` umjesto da izgaramo da pomognemo nasim ljudima u Rogatici da vidimo koji cemo slijedeci projekt pomoci uraditi, kako da rijesimo probleme od krucijalne vaznosti za opstanak ROgatice i rogaticana mi `ìzgaramo` na projektima ogovaranja i optuzivanja jedni drugih…

            Ovo je javni medij, kada iznosite bilo kakve optuzbe… molim vas da se uozbiljite!

            Mustafa
            Participant
              Post count: 8282

              Zambi, jedan sam od onih sto smatra da nisi trebao se nikom pravdati niti koga uvjeravati u svoj identitet.

              Ti, tvoja porodica, tvoja familija, tvoji prijatelji i poznanici znaju ko si i sta si i to je za ovozemaljsko podneblje sasvim dovoljno.

              Ono najvaznije i najbitnije ja da je Allah dz.s. zadovoljan sa tobom a ti svoje argumente i objasnjenja ostavi za Njega, jer je On uistinu najbolji sudija i On ce prwesuditi savkome po zaslugama i njegovim djelima odnosno nedjelima…

              Ogovaranje i potvaranje je nesto sto nema mjesta u islamu – Muaz ibn Džebel, radijallahu anhu, upitao: “Zar ćemo mi odgovarati i zbog onoga što govorimo?” “Teško tebi, a zar će ljudi zbog ičeg drugog licima u vatru biti strmoglavljeni, ako ne zbog onoga što su svojim jezicima govorili!- odgovori mu Poslanik sallallahu alejhi ve sellem.” Prenosi Tirmizi.

              Poslanik, s.a.v.s., je rekao da je nabolji musliman onaj od čijeg jezika i ruku se muslimani sigurni, ali, ovaj hadis kao da ne nalazi mjesta u našem svakodnevnom životu, na žalost.

              Toliko Zambi, a oni koji su te napadali i pokusali da te omalovaze i podcjene bi trebali poslije ovih tvoji argumenata ako imaju imalo svijesti, ljudskosti i razumjevanja – bar da ti se izvinu – bilo javno ili privatno…..

              ponekad ovdje
              Participant
                Post count: 1139


                [color=#825900][quote=”Sanela(citat)”] Zivi svoj zivot i cuvaj svoju porodicu.
                Puno vas selami Sanela iz Mostara.[/quote][/color]
                Nista bitnije i prece od ovoga na bijelom svijetu. Slazem se Sanela potpuno sa tobom i toplo preporucujem isto.

                Tebi i tvojima sve najbolje.

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Ti si Pavica Emir,a kako ce te ko zvati,briga te.Za mene si Zambi,bio i ostao.Valja ti se tamo boriti sam.Postovanje…Twin Peaks

                  toplik izvor
                  Participant
                    Post count: 85

                    Zambi, selam tebi i tvojoj porodici od nas. Nemas se potrebe nikome pravdati. Svi dobro znamo ko si, a oni koji takve stvari govore, trebaju se zapitati je li sa njima sve u redu. Kao sto je Twin rekao, postovanje i od nas.

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Dobri nas Zambi, nisi se povuko pred zlim jezicima,
                      evo si tutno i dokaz pod nos i sad zaboravi i picimo dalje.

                      Spremi nam koju pricicu, Bogami i malci koju slicicu
                      a evo se po ko zna koji put pokazalo da raja ostaje raja.:)

                      Mare
                      Participant
                        Post count: 1546

                        Rodzak znas kako se kaze:Psi laju na karavane a karavani prolaze.Budi ko karavan,prodzi i nemoj se osvrtati na lajanja.B)

                        Kaza
                        Keymaster
                          Post count: 6138

                          Ja takodjer mislim da je zaista suvisno bilo kakvo opravdavanje. Jednostavno svi mi imamo svoje privatne stvari i pravo da ih zastitimo od drugih.

                          Zato Zambi nemoj vise ni jedne. Nisi duzan nikom odgovarati.
                          Jedino smo duzni svi odgovarati pred zakonom a za to hvala Bogu ne trebamo, jer dotle nismo dosli.

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            Kaza napisao:

                            Ja takodjer mislim da je zaista suvisno bilo kakvo opravdavanje. Jednostavno svi mi imamo svoje privatne stvari i pravo da ih zastitimo od drugih.

                            Zato Zambi nemoj vise ni jedne. Nisi duzan nikom odgovarati.
                            Jedino smo duzni svi odgovarati pred zakonom a za to hvala Bogu ne trebamo jer dotle nismo dosli.

                            POTPIS.
                            Ja sam mu u Rogatici pred Irfom Džikom rekao da ovo objavi i ako hoće sebi da olakša. Lično mislim da niko nikom ne treba da se pravda. Čovjek treba pred zakonom da se pravda a ne na stranicama foruma.

                            behar
                            Participant
                              Post count: 514

                              Twin napisao

                              Ti si Pavica Emir,a kako ce te ko zvati,briga te.Za mene si Zambi,bio i ostao.Valja ti se tamo boriti sam.Postovanje…Twin Peaks

                              POTPIS

                              Zbog mene, licno, objasnjenje je nepotrebno, ali ako se ti sada bolje osjecas, onda neka si, sad ti je mirna savjest. Svaka cast.

                              Mare
                              Participant
                                Post count: 1546

                                Ja sam mu u Rogatici pred Irfom Džikom rekao da ovo objavi i ako hoće sebi da olakša. Lično mislim da niko nikom ne treba da se pravda. Čovjek treba pred zakonom da se pravda a ne na stranicama foruma.[/quote] Nagovaras ga da to uradi.A poslije da si ti, ti to nebi uradijo.CUDNO.Treba se cuvati prijateljskih savjeta.B)

                              Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
                              • You must be logged in to reply to this topic.