Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 330 total)
  • Author
    Posts
  • Dedo
    Participant
      Post count: 1243

      Sta kaze pas kad vidi okicenu novogodisnju jelku?
      Pa konacno su mi stavili svjetlo na WC.

      Dedo
      Participant
        Post count: 1243

        U Tursku
        Kategorija: Narodi

        Pitao Crnogorac Srbina: -Komšija, a dje ces ovo ljeto na ljetovanje? A? hahaha A Srbin će: -U Tursku.. Crnogorac ce začudjeno: -A kako čoče u Tursku?! Srbin: – Pa fino imaju ljepse plaže, čistije more a i duže smo bili u zajednici

        Dedo
        Participant
          Post count: 1243

          Zaustavi policajac BMW i odmah saopšti vozaču:
          * Prebrzo ste vozili, morate da platite kaznu.
          Vozač odgovori:
          * Sačekajte malo da pozovem mobilnim vašeg šefa, pa će on riješiti problem oko kazne.
          Pošto vozač na telefonu dobi saopštenje da je traženi šef nedostupan,i usuti se, policajac mu veli:
          * Gospodine, iskoristili ste pomoć prijatelja, publike nema, ostalo vam je samo pola-pola.

          Dedo
          Participant
            Post count: 1243

            Dodje Mujo kod Hase u posjetu. Sjedu oni za sto i Haso kaze Fati:
            -Fato, daj nam napravi kahvu.
            -Necu! Ti napravi to je tvoj gost! – odgovara Fata
            Opet ce Haso:
            -Punice haj nam ti napravi kahvu.
            -Necu, napravi ti. – odgovara punica;
            I tako u kuci niko ni habera sto Haso nesto trazi,pa i pred gostima, Prodje tako cijela hefta dana i Mujo opet dodje kod Hase u posjetu, a ono sve spremno, kahva ceka, Fata donosi hranu,punica sipa pice… I pita Mujo Hasu:
            -Haso bolan, kako si uspio da to tako sredis???
            Haso ce:
            -Ma lahko moj Mujo. Dodjem ja kuci i macak mi sjedi na fotelji, a ja mu kazem ,, macak, bjezi sa moje fotelje ili ces dobiti zuti karton!! ”, macak nista. Drugi dan ja dodjem kuci i macak opet lezi na fotelji, a ja mu kazem ,, macak, sad si bezobrazan, bjezi sa moje fotelje ili ces dobiti drugi zuti karton!! ”, ali macak nista. Treci dan ja dodjem kuci i macak lezi na mojoj fotelji, a ja mu kazem ,, macak, e sad je dosta!! Dajem ti crveni karton ako smjesta ne sidjes sa moje fotelje!!!!!!!!” I macak opet nista… Ja uzmem pusku i ubijem ga!!
            I Mujo ga prekida:
            -Pa dobro ali… kakve sad ovo ima veze sa tvojima??
            A Haso ce na to:
            -Pa svi vec imaju po 2 zuta kartona!!!

            Mare
            Participant
              Post count: 1546

              Kurs
              Ovo je navodno zapis stvarnog radiorazgovora koji se vodio u listopadu 1945. godine izmedju broda americke mornarice (koji se nalazio pored engleske obale) i britanskih vlasti. Transkript je navodno objavilo Britansko ministarstvo obrane 10. listopada 1995. godine.
              Britanci: “Molimo vas skrenite svoj kurs 15 stupnjeva juzno kako biste izbjegli sudar.”
              Ameri: “Savjetujemo vam da vi skrenete svoj kurs za 15 stupnjeva sjeverno kako biste izbjegli sudar.”
              Britanci: “Negativno. Vi cete morati skrenuti svoj kurs za 15 stupnjeva juzno da izbjegnete sudar.”
              Ameri: “Ovdje kapetan US Navy broda. Ponovno vam kazem, skrenite SVOJ kurs.”
              Britanci: “Negativno. Ponovno kazemo, morat cete skrenuti svoj kurs.”
              Ameri: “Ovo je nosac aviona USS Lincoln, drugi najveci brod u Atlantskoj floti Sjedinjenih Americkih Drzava. S nama su tri razaraca, tri krstarice i brojni ostali pomocni brodovi. Zahtijevam da vi skrenete svoj kurs 15 stupnjeva sjeverno.
              TO ZNACI 15 STUPNJEVA SJEVERNO ILI CEMO PODUZETI KONTRAMJERE DA BISMO OSTVARILI SIGURNOST OVOGA BRODA!!”

              Britanci: “Mi smo svjetionik. J….. se!”

              Dedo
              Participant
                Post count: 1243

                Zaposlio se Crnogorac kao cuvar groblja.Posle izvjesnog vremena,prijatelj ga posjeti na radnom mjestu i pita ga:
                -Kako je?
                -Lose…
                -Sto???
                – nije fer,svi leze ,a ja sjedim……

                Dedo
                Participant
                  Post count: 1243

                  Kako se na Japanskom kaze “Crnogorac” :
                  – Li Jen Chi Na

                  Dedo
                  Participant
                    Post count: 1243

                    Poradjala se zena Crnogorca. U toku poradjaja Crnogorac padne u nesvest,prvi put, drugi put, treci put…
                    Posle pola sahata budi ga babica i kaze mu:
                    -Cestitam postali ste otac!
                    -Sta je?-pita Crnogorac
                    -Zensko. Na to ce Crnogorac:
                    -Uf.. Dobro je, da se bar ne muci ovako ko ja..

                    Mare
                    Participant
                      Post count: 1546

                      Poslije mjesec dana kome, budi se Mujo i vidi Fatu svu uplakanu kako sjedi pokraj kreveta:

                      Mujo: – Fato, dodji blize da ti nesto kazem.
                      Fata sva sretna: – Sta je Mujo?
                      Mujo: – Sjecas li se kad sam izgubio pos’o i svi mi se smijali, a jedina si ti bila uz mene?
                      Fata: -Sjecam se.
                      Mujo: – A sjecas li se kad sam krenuo u privatni biznis i propao, ti si opet bila uz mene?
                      Fata: – Sjecam se.
                      Mujo: – A sjecas li se kad sam imao sudar i ti 10 dana nisi isla kuci iz bolnice, vec si sve bila uz mene?
                      Fata: – Sjecam se.
                      Mujo: – a sjecas li se kad sam bio ranjen i tada si bila uz mene?
                      Fata: – Sjecam se.
                      Mujo: – I znas Fato sta sam ja skonto?
                      Fata: – Sta ljubavi ?
                      Mujo: – Fato, ti si meni baksuzna !!!

                      Dedo
                      Participant
                        Post count: 1243

                        Radio Bosanceros kao frizer u nekom gradu u SAD.
                        Jednog dana mu udje cvjecar u radnju i kad ga je ovaj osisao, cvjecar pita koliko kosta da bi mu platio. Frizer odgovori da on to radi iz hobija i da ne moze da primi pare. Cvjecar ode sav srecan.

                        Sutra kad je frizer dosao na posao nasao je na pragu prelijep buket od 20 ruza.

                        Drugog dana mu udje pekar u radnju i kad ga je ovaj osisao, pekar pita koliko kosta da bi mu platio. Frizer odgovori da on to radi iz hobija i da nemoze da primi pare. Pekar ode sav sretan.

                        Sutra kad je frizer dosao na posao nasao je na pragu 20 krofni.

                        Treceg dana mu udje Bosnjo u radnju i kad ga je ovaj osisao, Bosnjo pita koliko kosta da bi mu platio. Frizer odgovori da on to radi iz hobija i da nemoze da primi pare. Bosnjo ode sav sretan.

                        Sutra kad je frizer dosao na posao nasao je …
                        … 20 Bosnjaka koji cekaju na sisanje !!!

                        Najbolji Vicevi:

                        Dedo
                        Participant
                          Post count: 1243

                          Stariji par leži u krevetu. Muž pospan, kunja, a ženi do romantike. Ona:
                          – “Kad si mi se još udvarao, držao si me za ruku u krevetu…”
                          On se okrene, za sekund je uhvati za ruku i pokušava konacno zaspati. Za par sekundi opet ona:
                          – “Onda si me poljubio…”
                          Muž opet okrene, poljubi je u lice i okrene se natrag.
                          Za pola minute ona:
                          – “Onda si mi grickao vrat…”
                          On ljutito odgrne deku i skoci na noge.
                          Ona:
                          – “Kuda ideš?”
                          On:
                          – “Po zube!”

                          Ovo je jedan za dede!!!!!

                          Dedo
                          Participant
                            Post count: 1243

                            Vozi Mujo taksi, uđe jedan stranac i kaže pokaže prstom u crkvu i kaže:
                            – Što je to?
                            Na to će Mujo:
                            – To je crkva sagradili smo je za tri godine.
                            – Tri godine. Mi bi je u Srbiji sagradili za šest mjeseci.
                            Prolaze kraj nekog dućana kaže Srbin
                            – A šta je ovo?
                            – To je glavni dućan cijele Bosne, mi smo to sagradili za šest mjeseci (malo mu laže).
                            – Šest mjeseci?. Mi u Srbiji bi to napravili za tri mjeseca.
                            Onda su prošli kraj neke kuće od 50 metara. Kaže Srbin:
                            – Ooooo, a šta je ovo?
                            – Nemam pojma sinoć nije bilo tu.

                            Dedo
                            Participant
                              Post count: 1243

                              Evo jedan za pocetak u novu godinu.2011 tu.

                              Savjet Ministara BiH zeli sretnu novu godinu svim zaposlenim u administraciji,Elektrodistribuciji i Telekomu a ostalima radnicima, penzionerima,invalidima, zlatnim ljiljanima,dem.borcima i svim nezaposlenim neka je Bog na pomoci.

                              mirsad_d
                              Participant
                                Post count: 4000

                                Sarajlije ce njega nabaviti

                                Sjedili u Sarajvu neki seljaci i potegli razgovor o onome svijetu.
                                A kako li ce biti u dzennetu ? – upitat ce jedan.
                                Pa, kako brate nego lijepo, – drugi ce – lijepa hava, hurije….
                                A, hoce l’ biti duhana u dzennetu ?
                                Nece.
                                A, hocel bit’ Sarajlija u dzennetu ?
                                Jasta da hoce.
                                E, Sarajlije ce njega onda nabavit.

                                Here u Sarajvu
                                Sastala se dvojica Hera pa razgovarali o svacemu, dok ce jedan reci :
                                A nu, coce, jesi li vidio onolike kuce po Sarajvu ?
                                Jesam, brate,- odgovori drugi,- znas kad sam isa’ u Sarajvo. -Ama, nicemu se ne cudim, nego kako ljudi u onolikom seheru mogu znati koja je cija kuca ?
                                Hajde, suti bestijo, – rece mu drug,- zar mislis da se zna, nego dje ko izbira, ondje i nociva.

                                Koga je vise ?
                                Ono pitali Nasrudin-hodzu:
                                -Vjere ti, hodza, znas li ti koga je vise na svijetu, muska ili zenska ? -Vise zena,- odgovori hodza.
                                -Ama kako ce to biti ? Otkud ti znades, nisi ih valjda brojio ? -E, – veli hodza, – ja racunam zenama i one ljude koji slusaju zene

                                Dedo
                                Participant
                                  Post count: 1243

                                  Zuri se puz sumom i vidi ga roda:
                                  -Sta zuris puzu?
                                  -Dosla financiska u sumu, a ja imam kucu, zena ima kucu, djeca imaju kucu!
                                  Stane bjezat i roda vidi je medo te pita:
                                  -Gdje zuris rodo?
                                  -Dosla financiska, a ja zivim na visokoj nozi, zena zivi na visokoj nozi i djeca isto!
                                  Poce i medo bjezati vidi ga majmun te pita:
                                  -Zasto zuris medo?
                                  -Dosla financiska u sumi, a ja imam bundu, zena ima bundu i djeca je imaju!
                                  -Ali zar ti neces bjezati? upita medo.
                                  -A zasto bih bjezao, ja gologuz, zena mi je gologuza i djeca isto!

                                Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 330 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.