Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      NAPOMENA:
      Tema prenesena ovdje, ORIGINAL se nalazi na staroj stranici na istom mjestu, pod istom temom.
      Teva

      PONOVO PREDIVNA VIJEST IZ CANADE :)

      Nas neumorni Gracanica me ponovo obradovo prelijepom vijescu.
      S obzirom da nismo uspjeli organizovati akciju za pomoc djeci naseg prerano umrlog suborca, komsije i sugradjanina Semse Kulovca, nas Gracanica je uzeo obavezu na sebe da pokusa dobiti stipendiju za djecu i USPIO je.
      Aferim ahbabu, Pinetu ce biti posebno drago. :wink:

      Primljene poruke :: Poruka
      Od: GRACANICA
      Za: Teva62
      Upisano: Mon Feb 04, 2008 6:36 pm

      Naslov komentara: Semsina djeca

      Ahbabu mostuluk, uspio sam izganjati(naci sponzora) da Semana rah. djeca dobivaju 100 $ mjesecno. Ali novac se salje dva puta u godini
      -April – 600 $
      -Oktobat- 600 $
      Znaci godisnje 1.200 $. Eto sad u aprilu ce biti poslana prva posiljka, akobogda.
      Bio sam uporan da upanu u ovu vecu kategoriju i uspio sam samo zahvaljujuci mom radu i autoritetu koji posjedujem ovdje medju ljudima sa kojim radim. Halalosum.
      Sta ima novo kod tebe???
      Selam i svako dobro.

      Evo jos jednom slika Semsine djece od ljetos kada sam iso sa nasim Pinetom da ih obidjemo.


      Mehmed i Benjamin


      Nas Pine sa Mehom i Benom

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        ZELE PISE:
        Ovo je raja iz Gracanice.
        AFERIM

        Teva
        Participant
          Post count: 8872

          MIKICA PISE:
          Nemam rijeci ;i za svaku pohvalu,sa rijeci;i na djela to je najbolje,Komšinica Mina alahrahmetile je bila žena borac koja je svaki dinar odvajala jedincu sinu da završi fax u Zagrebu,nije to bilo lako u ono vrijeme.
          Sjec;am se svakog;cetvrtka dok su moji radili 2 smjenu u štampariji ona je dolazila da ja i ona gledamo kvizkoteku.Neka se djeca zdrava i živa a njima dvoma neka je rahmet dusi.

          Teva
          Participant
            Post count: 8872

            WEBMASTER PISE:
            Nijaze svaka cast za ovu akciju, AFERIM…
            _________________
            Ne zaboravimo Rogaticu?? webmaster ?

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              PINE PISE:
              S obzirom da duze vrijeme nisam bio na ovoj stranici,evo sad koristim priliku da se zahvalim komsiji Sani i Tevi, za istrajnost i uspjeh u akciji za pomoc dje ,naseg rahmetli Semse Kulovca. Za uspjeh me je davno obavijestio Teva i ja odmah taj haber prenio Semsino zeni koja Vam se od sveg srca zahvaljuje i selami Vas. I ja Vam se obojici zahvaljujem i molim dragog Allaha da Vam upise u dobra djela. Svi rogaticani velikog srca primite selame od mene i moje porodice. Pine.

              Teva
              Participant
                Post count: 8872

                Amidze

                U cestim kontaktima sa Gracanicom i Pinetom kao i ostalom rajom dosli smo do zakljucka da nam je moralna duznost i obaveza da nastavimo pomagati djecu naseg rano preminulog komsije, jarana i sugradjanina Semse Kulovca.
                Zbog toga smo odlucili da pokrenemo jednu lokalnu akciju.
                Na samom pocetku da kazem da iza ove akcije ne stoji nasa stranica vec grupa clanova i simpatizera stranice.
                Kao i uvijek Gracanica je prvi vec stupio u kontakte sa nekima od raje i komsija, a od danas cu i ja uciniti isto.
                Pine kao kontakt osoba na terenu je vec kontaktiro Semsinu suprugu i dao joj upute da otvori jedan ziro racun na djecu u Sarajevu, na koji ce se moci izvrsiti uplate iz inostranstva.
                Cim racun bude otvoren bice postavljen ovdje.
                Onaj ko osjeti zelju ili potrebu da pomogne moze kontaktirati jednog od nas trojice ( Gracanica, Pine, Teva), a evo bice i mogucnost anonimne pomoci direktnom uplatom djeci na racun.

                Unaprijed svima hvala,
                i da dragi Allah upise svakome u sevap.

                P.S.
                Ja licno sam jos prosle godine, kada sam bio sa Pinetom u obilasku djece, sam sebi reko da cu svaki put kad odem u Bosnu obavezno posjetiti djecu.
                To cu i uciniti sada za maj ako Bog da.
                Posebno me dira to sto je i Semso rahmetli odrasto bez oca, bioloskog brata ili sestre (braca smo mu bili mi komsije i jarani), pa eto ista sudbina zadesi i Mehmeda i Benjamina kao male djecake.
                A kako je Semso imo nas za bracu, inssAllah,
                i djeca imaju nas za amidze.

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  KERIM PISE:
                  Aferim, Teva.
                  Bas tako, kako si i napisao. Seman rahmetli, ima nas, komsije-bracu.

                  Razgovarao sam sa Zeletom u vezi toga. Dogovorili smo se da i mi “nesto” pokrenemo u vezi NASIH malih Semana.

                  Nema nas puno “ovamo” ali bice nesto.

                  Selam tebi, Pinetu, Sani i svim rogaticanima.

                  Teva
                  Participant
                    Post count: 8872

                    Nisam ni sumnjo Kerime.
                    Bice dobro ako Bog da, najbitnije je da je Rogaticka raja dobro rasporedjena.
                    A i ima nas MasaAllah.
                    Cekamo od Pineta jos neke podatke pa cemo postaviti i broj ziro racuna od nasih malih Semana,
                    kako ih ti nazva.

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Posto je nas Pine obavio svoj dio posla evo i brojeva ziro racuna od Semsine djece na koji se moze uplatiti donacija pomoci nasim malim Mehmedu i Benjaminu.
                      Da nevolja bude veca Pine mi javi jos jednu losu vijest.
                      Majka nasih Semana ima zdravstvenih problema.
                      Prilikom ispitivanja je otkriveno da ima miom na materici pa ce morati biti operisana.
                      Ko i svaka majka puno se brine sta ce biti sa djecom a i za svoje zdravlje.
                      Svi koji zele pomoci porodici naseg rano preminulog sugradjanina Semse Kulovca mogu uplatu izvrsiti na jedan od dole navedenih ziro racuna djece ili stupiti u kontakt sa mnom, Gracanicom ili Pinetom.
                      Da nam dragi Allah svima upise u sevap.

                      Kulovac (Šemse) Mehmed
                      ul. Skolska 16
                      Hrasnica
                      71000 Sarajevo
                      SWIFT ADRESA : RZBABA2S
                      RAIFFEISEN BANK DD BOSNA I HERCEGOVINA
                      ul. Danijela Ozme 3
                      71000 Sarajevo
                      IBAN: BA391611900061925395

                      Kulovac (Šemse) Benjamin
                      ul. Skolska 16
                      Hrasnica
                      71000 Sarajevo
                      SWIFT ADRESA RZBABA2S
                      RAIFFEISEN BANK DD BOSNA I HERCEGOVINA
                      ul. Danijela Ozme 3
                      71000 Sarajevo
                      IBAN: BA391611900061924425

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        PITARISTOK PISE:
                        Ima veze sa ovom temom.
                        Prije nekoliko godina takodje je pokrenuta akcija za sina naseg rahm. Sejde Matovica-Pejde. Rekao mi je da nece moci nastaviti studirati ako ne nadje kakva sredstva. I naslo se. Hurem Nihad mu je dao stipendiju kakvu nema niko u Sarajevu. Muta se oduzio. Apsolvirao je na elektrotehnici i ima jos par ispita. Nikad nije pao ni na jednom. Vec ide na praksu u BS Telecom(Hurem Nihad) a uskoro ce i u Cesku na specijalizaciju. Eto, to su nasa djeca.

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Evo kratke informacije vezane za stipendiranje djece prerano preminulog komsije,ahbaba,sugradjanina naseg rahmetli Semse.

                        • – Prva posiljka novca u ovoj godini bit ce poslata 01.aprila 2008.- 600 CAN $

                        • – Druga posiljka novca u ovoj godini bit ce poslata 01. oktobra 2008. – 600 CAN $.

                        • – U poslednjem kontaktu sa nasim Zele-tom saznao sam da je i on sakupio nesto novca za sinove rahmetli Semse.Dogovorili smo se da novac i spisak donatora posalje meni.Kada dobijem spisak objavicu ga ovdje.