Viewing 15 posts - 316 through 330 (of 525 total)
  • Author
    Posts
  • ponekad ovdje
    Participant
      Post count: 1139


      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Jesul ovo novije slike ?
        Ako jesu Cober mi masaAllah dobro izgleda.:)

        ponekad ovdje
        Participant
          Post count: 1139

          [color=#825900][b]Teva napisao:

          Jesul ovo novije slike ?
          Ako jesu Cober mi masaAllah dobro izgleda.:)

          [/b][/color]
          Jesu Teva, najnovije, u pravu si:)

          ponekad ovdje
          Participant
            Post count: 1139


            Evo jos jednom, malo skraćeno, tri drugara:)

            Irfan-tekija
            Participant
              Post count: 681

              Cober dobar hvala Bogu dragom, a sinovi ljepotani.

              Zambi
              Participant
                Post count: 898

                Dragom Allahu hvala ,nas Braco masala dobro izgleda i jos u sredini medju sinovima,pomladio mi se.Ziv i zdrav mi bio jarane.

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  Slike naseg Senada Makasa

                  Kad kazes Kukavice odmah pomislis na nekog od stare raje:
                  Makasi, Sisici, Ajnadzici, Kurtici, Zige, Bajraktarevici, Smajlovici, Smajovici, Dedajici, Bejtici, Masici, pa i Ramici…

                  Rogatica ima u najmanju ruku 3 (tri) Senada Makasa.
                  Prvi je Maki iz Rogatice, drugi Senad iz Donjih Kukavica (kod Toljine kafane) koji zivi negdje u Gorazdu i ovaj moj Makas iz Gornjih Kukavica, Abdulahov sin.
                  Evo se druzimo a i rodjeni iste godine pa ga zamolih da pozajmim njegovih slika za nasu stranicu.
                  Naravno, odmah mi je to dozvolio i evo prvog dijela slika.
                  Potrudicu se, za naredne pute, da na slikama bude sto vise Kukavcana…

                  Ma ova nasa http://www.rogatica.com ti je (ko i Bosna) jedna i jedina i ona se jednostavno voli.
                  Isto ko i nasa rogaticka raja…


                  Senad Makas, Vezira (Jamakovic) Pasic, Muradija Makas, Senadova supruga Sada i njihova djeca: Hana, Semra i Selma


                  Abdulah Makas (poslovodja TPR) sa unukom Mirelom udata Halilovic i malim praunukom


                  Dr Avdo Makas, Muhamed Sehic- Hamic i Senad Makas


                  Dr Avdo Makas, Lejla, Muradija, Asmer Fazlic sa mamom Adnanom djevojacki Makas


                  Senad sa amidjom Taibom Makasom


                  Senadov rodni kraj


                  Ono sto je ostalo od Senadove kuce


                  Detalj iz Kukavica


                  Jos jedan detalj iz Kukavica

                  :)

                  Mustafa
                  Participant
                    Post count: 8282

                    iz rogatickog obdanista

                    FOTO – od A.Alkovic

                    Mustafa
                    Participant
                      Post count: 8282

                      ROGATICA1990 Ćesko DZevad,Ćesko Nedzad, Aruković Dino.
                      Foto: od Ćesko N.

                      Mustafa
                      Participant
                        Post count: 8282

                        ĆESKO NEDZAD 1990, u vatrogasnom domu u Rogatici.

                        mirsad_d
                        Participant
                          Post count: 4000


                          Rogatica, negdje 1987.,1988.
                          Na ovoj fotografiji: Boro i Ramiz, Lejla Hastor, Slavica Daco Jankovic, Edin Agic, Muamer Feriz (fotografije)

                          Dodao/la Muamer Feriz
                          u grupu ***’Ajmo Rogacani,da vidimo kol’ko nas je na facebook-u!!!***
                          iz albuma “Face sa kućice”

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            Babusa
                            (iz albuma Elvedine Vrazalica)


                            rahmetli Mujo Selimbegovic


                            nas cakija sa roditeljima


                            Dina sa roditeljima


                            rahmetli Mujo sa sinom Elvirom(u sredini) i zetom hadzi Asimom Vrazalicom (lijevo)

                            :)

                            Irfan-tekija
                            Participant
                              Post count: 681

                              Sjecanje na Dajdju !!!!!!!

                              Bijase uoci 29. Novembra 80 i neke. U saobracajnoj kontroli moj kum i Mujo. Sretosmo se kod kina i pozvase me da idemo obici relaciju koju su oni odrzavali pa poslije da sjedemo. Pravac Sokolac jer su oni obilazili i taj dio po pitanju saobracaja. Policija ko policija, znali su sve dje je dobro za sjesti. Svratismo kod Kezuna na Sokolac. Pozna ih raja zovu pice meze, mi se nemislimo dugo baviti i odbijamo te silne mezetluke. Popismo po 2-3 pica i nazad za Rogaticu. Vec smo se dogovorili za sjedaljku, obici jos do Ustiprace i pravac kod Tolje u Vilu 1 0 2.
                              Snijeg je pado i vec se poceo fatati po cesti. Vozi Dajdja polahko pricamo i smijemo se. Pozivaju oni putare gdje treba bacati so da bi ucesnici u saobracaju bili bezbjedniji. Prodjosmo kroz Rogaticu i idemo prema Ustipraci. Snijeg ne prestaje padati i vec ga ima 5-6 cm. na putu. Izlazeci iz jedne krivine odjednom kamen poveci na putu. Dajdja trznu volanom i auto poce plesati po putu. Vidim sa zadnjeg sjedista da idemo pravac u rijeku Pracu. Cuh kuma kako rece PAZI!!!! i tu je kraj mog sjecanja. Ponovo cujem Kuma kako doziva Dajdja, Irfo jeli vam sta bilo. Digoh se sa sjedista vidim Dajdja onako naslonjen na volan ko u besvjesnom stanju, a Kuma nidje. Trznem Dajdju za rame i on dize glavu, i opet moj Kum doziva “Jeste li zivi, jeli vam sta bilo”. U tom trenu vidjoh da su vrata suvozaca otvorena i da mi nema Kuma. Poceh ga dozivati dok se on ne pojavi kod auta. Podjoh da izadjem neznajuci ni sta bi ni dje smo. Uprti me Kum na ledja i iznese na obalu pa se vrati po Dajdju. Tek tad vidim da smo skoro na drugoj strani Prace. Pa otkud ti vani, pitam mok Kuma a on mokar do gole koze. Pa ispo iz auta i ponijela me rijeka, kaze on. Tek gledajuci u auto koje je bilo u rijeci shvati smo da smo se prevrnuli.

                              E takav nam bi 29 Novembar osamdeset i neke.

                              Dragog Allaha molim da dusu mog prijatelja Muje uvede u Djennetske ljepote. Neka ti je vjecni rahmet dusi ne zaboravljeni prijatelju.

                              Dedo
                              Participant
                                Post count: 1243

                                Sellam Irfaneeee
                                moram da ti skrenem pozornost(paznju)u nas se nekaze kum isto kao sto se ne kaze ni stric ni strina vec amidza i amidzinca,usput ovo objasnjenje,Taj kum bi se medzu nama trebao zvati Seddid. (s sa kvakom iznad)

                                Obicaj je bio da se u nas svaki stariji komsija pa i neznanac oslovljavao sa amidza,a zene tetka ili amidzinca.
                                Sto se tice jos nekoliko nasih rijeci kod Bosnjaka je bilo uvijek scerka a ne kcerka to mi puno smeta al kad neko nije drugacije naucio sta cu mu ja.Dakle pratim tvoje pisanje do sada si imao dosta dobar prolaz al ovo sa kum si skroz uprsko.nije kritika neko skretanje paznje za ubuduce.

                                Irfan-tekija
                                Participant
                                  Post count: 681

                                  Moj Dedo jos samo da si mi objasnio sta je to Šeddid i jeli to bosanska rijec. Ako bas hoces po serijatu onda bi bilo prilicnije svjedok. Al eto to sto pisah bijase poodavno pa tako da tada bijahose kumovi.

                                Viewing 15 posts - 316 through 330 (of 525 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.