Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Kao sto rekoh donese mi moj Rusko iz Sarajeva nekoliko DVD-ova.:)
      Sve su to dugi video snimci iz Rogatice prije rata.
      Lovacko sijelo ’91 u hotelu Park u Rogatici, Ispracaji bajrama ’91 u gornjoj dzamiji, sporskom centru, fiskulturnoj sali osnovne skole Ragib Dzindo, postavljanje kamena temeljca za nesudjenu dzamiju na Holucu kao i kompletan ispracaj jedne djenaze od dzamije do na Pticijak i kasnije ruckovi u kuci…..
      Ma ima jos dosta toga samo da mi internet proradi insaAllah !!!:)

      Irfan-tekija
      Participant
        Post count: 681

        Ama daj Role to, postavljaj sto prije. Imam i ja jedan interesantan snimak iz Roge. Dogovoricemo se.

        Teva
        Participant
          Post count: 8872

          Evo prvog dijela snimka Lovackog sijela u Rogatici ’91.
          Snimak i ton su u pocetku nesto losijeg kvaliteta jer je to ipak snimano u ono vrijeme na kasetu pa onda u Sarajevu na DVD.
          Bez obzira smatram da je dobro ispo a ima prije svega ogromnu istorijsku i emocijalnu vrijednost i sjecanje za nas Rogaticke muslimane Bosnjake.
          Naravnu svoju draz ovom snimku daje i Sajo Isovic svojim pjevanjem na sijelu a on je bio ujedno i pocasni clan Rogatickog lovackog drustva i jako cesto je lovio sa nasim lovcima, izmedju ostalih Rusidbegom Ajanovicem.
          Sacuvajte sve dijelove i onda mozete snimak pogledati u cjelini u trajanju negdje oko 90-tak minuta.:)
          Keva, Hari….. obavezno pogledajte.;)

          Prvi dio

          http://www.megaupload.com/?d=TFNPS35A

          Irfan-tekija
          Participant
            Post count: 681

            Role, neznam kako ovo postavis ali ja ni jedan tvoj snimak nemogu da otvorim. Moze li ovo na kakav jednostavniji nacin, ko ovi na drugim forumima.

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              Neznam role sta je kod tebe problem jer se ovo otvara sasvim jednostavno. Cucemo se na msn pa da probamo zajedno. Ja zelim da ono sto postavim i sve sto radim ipak ostane u avliji Rogaticke raje…..:)

              Keva
              Participant
                Post count: 75

                Svaka cast Teva,samo eto bilo bi dobro ko gleda da i kaze koga sve ima i nema na snimku,jer ipak je dosta raje,mnogi se znaju i neznaju.

                Mustafa
                Participant
                  Post count: 8282

                  Keva napisao:

                  Svaka cast Teva,samo eto bilo bi dobro ko gleda da i kaze koga sve ima i nema na snimku,jer ipak je dosta raje,mnogi se znaju i neznaju.

                  Trebalo bi se ostaviti par dana da se proba odgonetnuti sto vise raje..
                  Znaci onaj ko pocne sa imenima i prezimenima osoba sa snimka neka ispred stavi vrijeme na smimku, (znaci neka napise minut i sekunde sa snimka pa ce biti lakse pratiti) i eventualno opis osobe sta ima na sebi da li sjedi, igra, hoda itd…

                  Mislim da je Kevin prijedlog dobar. Probajmo malo odgonetnuti ko je na snimku i radi nas i radi mladih koji sigurne ne znaju nikoga sa snimka…

                  Teva
                  Participant
                    Post count: 8872

                    Dobro, s obzirom da sam ja postavio snimak onda se osjecam odgovornim da i pocnem prvi.
                    Snimak pocinje sa dvije gospodje koje plesu, svekrva i snaha, moje komsinice preko puta.
                    Meva Hasecic majka od nasih Senada, Kerima i Alema. A snaha, Jasna supruga Senadova djevojacki Pavica kci Osmanova.
                    Ovi nasi Hasecici su uvijek bili vesela famelija, stalno se festalo i pjevalo.
                    A prvo kolo na snimku povede Nerma supruga naseg Harisa Aksamije a donje pjevaljka pa nas Fudo Guhdija…
                    Na 2.18 minuta igra nas Tonto sada vec rahmetlija, odmah poslije drustvo za stolom Pasana Katice iz Zakule, pa onda igra ona plava sto je stalno pokazuje. Mislim da je ono sestra od Senada Hrustemovica iz Zakule.
                    Na 3.20 minuta vec spomenuti Hasecici (Alem i Kerim) sa suprugama (Bubom i Lejlom) za stolom. Do Alema je njegov sura Borovac iz Kruscice.
                    Na 3.59 minuta prodje Ibro Kustura iz Pohrida.
                    Na 4.39 minuta onaj bradati sto pravi grimase rukama na glavi je (glavom i bradom) moj dobri komsija Velija Omeragic alijas Fantom.
                    Na 5.00 minuta drustvo za stolom Senada Hrustemovica iz Zakule.
                    Na 6.00 minuta veselo drustvo do prozora: Dado Aksamija, rahmetli Tonto, Satko Hasecic, Fudo Guhdija…..
                    Na 6.40 minuta pjeva sa pjevaljkom Fudo Guhdija.
                    Za Fudu sam cu da se onakav veseljak skroz zatvorio u sebe i da skoro i ne izlazi iz kuce u Sarajevu…..

                    ponekad ovdje
                    Participant
                      Post count: 1139


                      pa onda igra ona plava sto je stalno pokazuje. Mislim da je ono sestra od Senada Hrustemovica iz Zakule.[/quote”>
                      Tacno, Senadova sestra, Fatima Hrustemovic-Švabica, bila je udata u Gorazde. Bas je lijepo igrala.

                      Evo i slike,danas, koju je Pitar postavio u “Slikama”.

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        Evo objasnjenja, kako pogledati snimke, za one koji nisu bas vjesti sa kompjuterom:

                        1. Klikni na link da se otvori.
                        2. Upisi (prepisi) desno gore cod ( to su ova tri velika slova pored).
                        3. Klikni na DOWNLOAD dole desno i sacekaj da odbroji ovih 45 sekundi.
                        4. Onda klikni na isto mjesto gdje sad stoji FREE DOWNLOAD.
                        5. Onda klikni da otvoris ili postavis na monitor i cekaj da to bude gotovo i gledaj.

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Samo malo da dopunim Tevu

                          0:00 Iza Alemove mame stoji nasa legenda – Daja

                          0:51 – Hvata se prvi u kolo Hadzihasanovic ..

                          2:22 – Sto Pasana Katice tu su jos njegova supruga Hajra i sin Hamdo Katica

                          3:18 i 4:20 – Sto do Hasecica sjede Salanovic Esref i brat mu Ismat(cini mi se da se tako zove ????) ….

                          7:15 – Kamera prelazi preko Ajanovic Omera a tu je i njegova supruga (roditelji Jaleta)

                          6:06 – Drustvo sa harisom Aksamijom – Teva nije spomeno Kurbu ali ovo bi nam Haris najbolje objasnio ko sjedi za ovim stolom

                          6:16 – samo na ovoj sekvenci iza Kurbe kao da sjedi Galib Kustura

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            0.00 – 0.10 sa lijeve strane stoji Daja, prava raja a sa desne ko da je konobar rahmetli Sele Omerbasic iz Kovanja.

                            Haris
                            Participant
                              Post count: 78

                              Oni koji su bili zajedno za mojim stolom a iz Rogatice su vec su prepoznati.Ima jos tri bracna para oni su lovci sa suprugama iz Cacaka.

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Lovacko sijelo ’91
                                Drugi dio

                                http://www.megaupload.com/?d=QFIG8ZDP

                                Mustafa
                                Participant
                                  Post count: 8282

                                  Na drugom dijelu :

                                  0:20 Kustura Dzevad

                                  0:36 Hasecic Senad

                                  4:30 Hasecic Galib a.r

                                  4:51 Sehic – Harki

                                  10:38 Ajanovic Galib i Seida

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.