Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • Author
    Posts
  • Senada
    Participant
      Post count: 15

      Mare napisao:

      Sto se tice rijrci koje zavvrsavaju sa… ica i koje volim.RakitnICA,Rogat-a-ptICA,cevapcinICA,pljeskavICA,vjesalICA(suhog mesa)…A ima rijeci koje zavrsavaju sa …ik koje mi nisu bas prijatne.Kao cetnIK,nacelnIK ili jednostavno DODIK.

      Mora da si zaboravio, pa da dopunim:
      GračanICA

      Mare
      Participant
        Post count: 1546

        Naso sam je DodIK-RasadnIK-vojnIK.:P

        Mare
        Participant
          Post count: 1546

          Rijeci koje volim i one koje ne volim:Sve rijeci koje volim imaju svog neprijatelja.Ljubav-Mrznja,Covjek-Zivotinja(ljudska),Dan-Noc,Mlad-Star,Zena-Muskarac,Bosna-Amerika,Rogatica-Sarajevo…..B) :whistle:

          Mare
          Participant
            Post count: 1546

            Kad sam reko Rogatica-Sarajevo ,nisam mislio na grad nego na FK.Evo popravljam:Mladost-Sarajevo ili Zeljo-Sarajevo.:P

            Anonymous
              Post count: 2088

              Ja nekad znao Milana D.Vukotica,osnivaca i direktora Teatra “Levo” iz Beograda..Igrali oni jednom predstavu”Rastibudjelizovaneklejbezable”,davno,prije treidesetak godina,pa me ove Maretove asocijacije (volem/ne volem) podsjetise na te lude godine i jos ludje predstave,kad su sirom Juge spartale razne alternativne teatarske grupe,a da niko nikoga nije pitao odakle si,ko si,sto si…razgrne se malo narod na rivi u Makarskoj,glumci upadnu u krug i predstava pocinje,jal na Stradunu,jal na Bacvicama.Naravno da na ovom forumu ima ljudi koji znaju o cemu pricam.

              Mare
              Participant
                Post count: 1546

                Ima rijeci koje volim a ima i onih koje nevolim.Ima ljudi koje volim a ima i onih koje nevolim.Imam zenu koju volim a bilo je puno bivsih koje vise nevolim.Ima gradova koje volim a Bogami i onih sto mrzim.Bilo je ljudi koje sam volio postovo a danas ih mrzim.Ubili,silovali,plackali,palili.Eto ne volim rijeci koje zavrsavaju sa li. :angry:

                Mare
                Participant
                  Post count: 1546

                  Mladic i mladic.Prva je prezime(koje nevolim).Druga je rijec koja me vraca u najljepse godine mog zivota(za sad).Steta da se pisu istim slovima.

                  Mare
                  Participant
                    Post count: 1546

                    zasto nevolim rijeci koje zavsavaju sa ..or.Kao logOR,zatvOR,razdOr,ponOR.Eto zasto nevolim te rijeci.Vise volim rijeci koje zavrsavaju sa …nje.Kao druzeNJE,peceNJE,asikovaNJE,ili jednostavno POSTOVANJE.

                    ponekad ovdje
                    Participant
                      Post count: 1139


                      A sta mislis za lijepu rijec uvazavANJE. Npr. uvazavanje bi bilo da se jedni drugima sa uvazavanjem obracamo, pa da nekome sa puno uvazavanja poklonimo lijepu rijec, lijep osmijeh, pa npr. da mladji sa puno uvazavanja ustupe starijima mjesto u tramvaju, pa da sa puno uvazavanja primimo misljenje onoga drugog, pa da mladji imaju vise uvazavanja prema starijima, sto je danas opcenito veliki problem, pa da se u porodici medjusobno odnosimo sa puno uvazavanja, na random mjestu, takodjer…ah gdje bi nam bio kraj od ljepote….:) UVAZAVANJE:)

                      Mare
                      Participant
                        Post count: 1546

                        Lijepa je rijec uvazavANJE.Izvini ali ja ipak vise volim postovANJE.Postovanje prema starima,djeci,zenama,zivotinjama,zemlji.Postovanje prema nekome ko nemisli kao ti.PostovANJE prema umrlima,tradicijama,ucitelju,komsiji,jaranu,prijatelju.A i postovANJE prema samom sebi i ne stiditi se svega toga sto si uradijo i sto ces uraditi u zivotu.Treba POSTOVATI zivot.

                      Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
                      • You must be logged in to reply to this topic.