Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • Author
    Posts
  • ermin pawa
    Participant
      Post count: 167

      nadam se da nemate nista protiv da jauređujem ovu temu

      ermin pawa
      Participant
        Post count: 167

        Memorijal Mustafa Kratovac -Mujke

        Slike sa opstinskog takmicenja USRD-Vogosca
        Naime ja i moj brat Nermin smo clanovi Udruzenja Sportsko Ribolovnog drustva Vogosca.
        Na takmicenju je ucestvovalo oko stotinjak takmicara medju kojima i dosta nasih Rogaticana koji su clanovi sportsko ribolovnog drustva Vogosca,izmedju ostalih bi izdvojio Dr.Stitkovca.
        Na takmicenju smo obadvojica osvojili cetvrta mjesta ,Nermin u kategoriji pionira ,a ja u kategoriji omladinaca,sto je bilo dovoljno za plasman na kantonalno takmicenje koje ce se odrzat
        pocetkom Juna,mi se nadamo dobrom plasmanu.

        ermin pawa
        Participant
          Post count: 167
          Zambi
          Participant
            Post count: 898

            Plasman na prvenstvo Bih u ulovu ribe udicom na plovak

            07.06.2008 godine odrzano je prvenstvo Federacije BiH u lovu ribe udicom na plovak u Zenici na rijeci Drivusi.
            U jakoj konkurenciji opet imamo uspjeh Rogaticanina.
            Ermin Pavica clan USRD”Vogosca” osvojio je 3 mjesto u pojedinacnoj konkurenciji,a 1 mjesto u ekipnoj konkurenciji.
            Na prvenstvu je učestvovalo više od 100 takmicara i takmicarki.
            Naš Ermin je izborio plasman na prvenstvo BiH,mjesto i vrijeme odrzavanja drzavnog prvenstva bice naknadno objavljeno .Sve pohvale i cestitke svaka cast

            ermin pawa
            Participant
              Post count: 167

              Evo jos par slika iz Zenice sa Drivuse

              Anonymous
                Post count: 2088

                Svaka cast,Zambata junior-cestitam.
                Zelim ti da na prvenstvu BiH postignes jos bolji uspjeh.

                ermin pawa
                Participant
                  Post count: 167

                  Hvala Gracanica na lijepim cestitkama i akobogda Insallah bicu medju prvi 10 na drzavnom

                  Teva
                  Participant
                    Post count: 8872

                    Bravo majstore !!!!!:)
                    Cestitam ti na uspjehu a zelim ti i dobar plasman na drzavnom prvenstvu.:)

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      BRAVO MAJSTORE!!!!:P :P
                      BISTRO..

                      ermin pawa
                      Participant
                        Post count: 167

                        Teva napisao:

                        Bravo majstore !!!!!:)
                        Cestitam ti na uspjehu a zelim ti i dobar plasman na drzavnom prvenstvu.:)

                        Hvala puno Teva na cestitkama i nadam se da cu i na drzavnom osvjetliti obraz rogaticana

                        ermin pawa
                        Participant
                          Post count: 167

                          Škaljić napisao:

                          BRAVO MAJSTORE!!!!:P :P
                          BISTRO..

                          Hvala i bistro

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282

                            Cestitke i od mne. Svaka cast.
                            P.S. Samo da znam gdje se u Rogatici moze pojesti svijeza i dobra pastrmka….. Ovo bi se moralo probati!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

                            ermin pawa
                            Participant
                              Post count: 167

                              Mustafa napisao:

                              Cestitke i od mne. Svaka cast.
                              P.S. Samo da znam gdje se u Rogatici moze pojesti svijeza i dobra pastrmka….. Ovo bi se moralo probati!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

                              Hvala Mustafa vala da znas ima i klijena i pastrmke pa bujrum

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Ermine, kad si kod klijena, on je pun onih sitnih Y koscica.
                                Vjerovatno ti znas, ali evo za one sto neznaju, da kazem kako se rjesava tih malih y koscica.
                                Naravno ocistis ribu isti dan kad si je i ulovio i dobro je nasolis (sa vana i iznutra) i ostavis u frizideru da prenoci do sutra.
                                Ako si ribu dobro posolio onda je operes od viska soli, pohujes i peces.
                                Sve one koscice jednostavno nestanu, istope se.
                                A klijena najvise ima u dnu Kukavica u jezeru.
                                Klijena nekad nije bilo u Rakitnici i jedne prilike je greskom nasijana njegova mladj.:)

                                Bistro :)

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  [img size=150]http://www.dnevniavaz.ba/img/content/slike/06-2008/ulovljen%20kapitalac%20f%20g%20bobic.JPG
                                  [/img]
                                  Ulovljen som od 52 kilograma

                                  Riba će najvjerojatnije završiti u kuhinji restorana u Eko-kampu…

                                  Najveći poslijeratni ribolovni trofej u Janji, som težak 52 kilograma i dug 192 centimetra, ulovljen je jučer oko pet sati ujutro na obali Drine na lokaciji poznatoj i kao Omerovača ili Holandija. Dževad Karjašević, Nedim Mahalbašić, Nedžad i Sead Kavazović već četvrtu sezonu vrebaju soma na ovom dijelu riječnog korita gdje je Drina duboka, kako vele, i više od 20 metara.

                                  Nedavno su izvukli jedan primjerak težak 10 kilograma, a jučerašnji ulov dobro ih je namučio, ali i obradovao. Kapitalac je ulovljen na štap dužine tri metra, najlon debljine 1,6 mm, udicu kovanicu i živi mamac.

                                  – Kao i svakoga jutra, izašao sam iz naše ribarske kolibe da obiđem strukove i primijetio da nešto zateže štap, ali i čamac. Mislim da je som pokušao otići pod jednu kladu u vodi, uskočio sam u čamac i tada mi je priskočio u pomoć i Nedim. Vozio nas je u čamcu, a onda su nam sa drugim čamcem priskočili u pomoć i ostali, te smo ga uz pomoć kuke izvukli – kaže za “Dnevni avaz” Dževad Karjašević, dugogodišnji ribolovac iz Janje.

                                  Kako saznajemo, som bi mogao završiti u kuhinji obližnjeg restorana u Eko-kampu, a do tada, cijela Janja imat će priliku vidjeti ovog kapitalca.

                                  (Dnevni Avaz)

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.