Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Posts
  • Mare
    Participant
      Post count: 1546

      Vec duze vremena me svrbi mozak.Znam da ovaj tekst se nece svima svidjeti.Ali polazeci od cinjenice da svako ima pravo na svoje misljenje ipak odlucih da ga stavim.Ja nisam autor tog teksta ali mislim da ima puno istine u tom tekstu.To je MOJE misljenje,i samo moje.Sta vi mislite.

      Mare
      Participant
        Post count: 1546

        Religijska liga sampiona
        Evo poslije holandske “Fitne” i u Berlinu se odigra pozorisni komad sa zastitom policije, Ruzdijevo djelo se eto dramatiziralo. Vidim isjecke, gadi mi se i gledati, zene u zarovima, pa poslije opet iste te golih butina. U isto vrijeme Vatikan objavljuje kako je islam presao u vodzstvo kao svjetska religija broj jedan. Za utjehu je da su hriscani i dalje ako se svi zbroje, vodeci, ali posto su oni podijeljeni na tri grupe, muslimani su eto pretekli najbrojniju hriscansku grupu -katolike.
        Kakva li je situacija bila prije dvije hiljade i nesta godina, kada nije bilo ni jedne od ovih vodecih grupa na kugli zemaljskoj, cija li je onda vjera bila broj jedan. Je li egipatski bog Ra, indijanski Manitu, grcki Zeus, rimski Mars, bio u vodzstvu, ili mozda slovenske vile i vukodlaci. Nazalost nemamo podatke, posto tada nije postojala svjetska religijska organizacija (FIRA).
        U kojoj se to ligi takmice religije, i kakve se sve ujdurme i namjestaljke prave, kakve se sve knjige, filmovi i pozorisne predstave, sve u cilju osvajanja prvog mjesta i ponizenja protivnika. “Svijet je ovaj tirjan tirjaninu”, pravilno rece onaj Crnogorac, sto ga moradosmo napamet uciti u srednjoj skoli, i koji je takodze ucestvovao u religijskoj ligi sampiona, koristeci kao i ostali i nedozvoljena sredstva da njegova ekipa pobijedi.

        emira-tekija
        Participant
          Post count: 327

          dragi mare svjesno smi da smo nastali od jednog boga nema veze koje religije i nacije .samo je jedan bog za sve nema ih vise ali sto se religije odvajaju i pojavljuje sve vise sekti to je sasvim drugo.cvi cemo stati i odgovarati jednom bogu za nasa djela nije bitno koja religija koja nacija .sta mislis ti jeli tako

          MINI-MORIS
          Participant
            Post count: 78

            Da da,sve je to tako samo ja kao ja nebi sad znao uopste koje sam vjere da me nije mjka i nena naucia da sam MUSLIMAN,BOSANAC I NAJBITNIJE ISTOCNJAK ROGATICANIN.Prilikom ratnog putesetstvija ja sam sazno i cuo kako nas prozivaju raznim imenima kao;AJTE TURCI,BALIJE,POTURCENE IZDAICE,BOSNJACI.Ja mislim licno da ja nisam bosnjak nego BOSANAC-islamske vjeroispovjesti pa ovi novopeceni bosnjaci neka se takmice gdje god hpoce.Sacuvaj me BOZE tenka T-84 i bosnjaka pod oznakom M-94.Bila je u ratu jedna istinita kletva koja se rodila u stvarnom zivotu:DABOGDA TE MERHAMET HRANIO I HVO-BRANIO,dalje se zvizdi.

            Mare
            Participant
              Post count: 1546

              Crno i bijelo,Zivo i mrtvo,ljubav i mrznja,vjera i nevjera.Da ne nabrajem vise.Cijeli zivot je satkan sa tim dilemama.Pa nam je i data ta mogucnost da izaberemo,a poslije izbora da snosimo poslijedice tog izbora.Zasto onaj koji voli i pomaze svojim najblizima i zrtvuje se za njih,ali zbog nekakvih okolnosti ne vjeruje u boga mora biti baniran od onih koji vjeruju i smatran kao neko ko je los.Sa druge strane oni sto se prodaju za prave vjernike,a siluju ili kradu.Sta reci takvim ljudima.Mozda “Svaka cast”.Svi smo razliciti svi volimo na razlicit nacin.Svi vidimo i volimo svijet pa i boga na razlicit nacin.Zbog i bas zbog toga izmedzu nas se ne volimo.

              Sedina
              Participant
                Post count: 161

                A ovaj komentar je izgleda bio da kontor prebaci na 1201-i komektar,nek se prica pa sta bilo.Sta smeta ako ljudi hoce samo da poselame ili predaju rahmet poznatima?Trenutno smeta to,a po potrebi smeta sto se raja ne javlja nikako.Ne vidim kakve to veze ima sa trkom za brojevima.Doduse nekad je bolje i sutiti nego valjati kojekakve gluposti.Nadam se da si razumio sto ti ovo pisem,opet me nerviras opasno.

                Dedo
                Participant
                  Post count: 1243

                  Dragi forumasi nemojte da se rasturamo sa pamecu mislim da je bolje pridrzavati se one stare,u SUTNJI SE OGLEDA MUDROST SVAKOG POJEDINCA:
                  Nemojmo pisati ono o cemu nismo kadri dobro i podrobno dati objasnjenje.Nap.katolici su Krscani pravoslavci su Hriscani itd.
                  Lijep selam i molba ostavimo se komentarisanja o religijama,
                  jer nismo mi kompetentni da o tome pisemo i uporedbe dajemo ma kakvo misljenje imali.

                  Mustafa
                  Participant
                    Post count: 8282

                    Izbrisao sam post Mareta da se ne bi bezpotrebno polemisalo… Al eto dva posta su prosla…
                    Nema potrebe za bespotrebnom diskusijom… (A Maretu mail)

                    Dedo
                    Participant
                      Post count: 1243

                      Ukoliko bi imalo smisla da postavim nekoliko pitanja na ovoj nasoj vjerskoj temi koliko poznajem Islam i duznosti muslimana i muslimanke.Posto sam ja nevjest sa skeniranjem u kojem je dodat i moj pisani tekst to cu uraditi odvojeno al odnosi se znaci na sve pa koji odgovore na sva pitanja Aferim koji imaju zelju da nauce literature ima u izobilju i na svakom mjestu.

                      Ps.ipak cu postaviti i odgovore Selam.

                      Dedo
                      Participant
                        Post count: 1243
                        Dedo
                        Participant
                          Post count: 1243
                        Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
                        • You must be logged in to reply to this topic.