Viewing 5 posts - 16 through 20 (of 20 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282
      Teva
      Participant
        Post count: 8872
        Dervis
        Participant
          Post count: 104

          Našem dr. Smailu Durmiševiću sve čestitke za sva njegova djela…

          webmaster
          Keymaster
            Post count: 3712

            PREDSTAVLJEN ROMAN ISNAMA TALJIĆA O SULTANU FATIHU, BOSNI I BOŠNJACIMA “OPET ĆEMO SE VIDJETI ISPOD CRVENE JABUKE

            U organizaciji Medžlisa Islamske zajednice Brčko, u subotu navečer, u punoj Sali zgrade Islahijeta, održana je promocija najnovijeg romana Isnama Taljića „Opet ćemo se vidjeti ispod crvene jabuke – Roman o Sultanu Fatihu, Bosni i Bošnjacima“.
            Isnam Taljić je jedan od najvećih bosanskohercegovačkih književnika, poznat je i prevođen i van granica BiH, član je Društva pisaca BiH od 1985. godine, a svoju prozu promovirao je u mnogo zemalja, gotovo na svim kontinentima.

            Najnoviji roman Isnama Taljića predstavili su akademik i recenzent Ferid Muhić iz Skoplja, glavni imam Islamske zajednice u Srbiji Muamer ef. Zukorlić i sam autor Isnam Taljić. Moderator promocije je bio Mustafa ef. Gobeljić, glavni imam Medžlisa IZ Brčko.
            Promocija ovoga romana održana je i noć prije, u također prepunoj velikoj sali hotela “Riviera” u Orašju, u okviru manifestacije povodom 150-godišnjice nastanka ovoga grada. Uz autora Isnama Taljića, muftiju Muamera ef. Zukorlić i Ferida Muhića, govorio je i profesor
            Mirsad Arnautalić.
            (TEKST U OKVIRU)
            Kako do romana?

            Nova knjiga Isnama Taljića „Opet ćemo se vidjeti ispod crvene jabuka – Roman o sultanu Fatihu, Bošnjacima i Bosni“ ima 380 strana. Cijena je 25 KM, plus poštarina. Roman je objavljen u ograničenom tiražu. Možete ga nabaviti kontaktom sam našim web magazinom ili kontaktiranjem autora na e-mail adresu: ietbih@yahoo.com, ili na njegovom profilu na Facebooku ili na mobitel — — 61 503 158.

            S promocije u Oršju: Mirsad Arnautalić, Ferid Muhić, Isnam Taljić, Muamer ef. Zukorlić

            S promocije u Brčkom: Mustafa ef. Gobeljić, Ferid Muhić, Isnam Taljić, Muamer ef. Zukorlić

            Izuzetne promocije: Ferid Muhić, Isnam Taljić, Muamer ef. Zukorlić

            Dervis
            Participant
              Post count: 104

              Zar zbog jednog običnog bujrum da mu katili život uzmu?
              Eh moj brate, a mi ko mi i naš merhamet,…
              Da nam se jednom konačno odazvati PAMETI…

            Viewing 5 posts - 16 through 20 (of 20 total)
            • You must be logged in to reply to this topic.