Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • Kaza
    Keymaster
      Post count: 6138

      Nikola Tesla

      “Radim za buducnost i savremenici me nece razumeti, ali jednoga dana prevladace naucni zakoni prirode cije sam tajne otkrio i kao dlanom o dlan sve ce se promeniti. Nastupice nova era covecanske mudrosti, cije ce glavne odlike biti razumevanje vremena, otkrice izvora beskrajne energije i oblikovanje materije po volji naucnika. Ljudska svest pomerice granice zivota i bice moguce razgovarati sa dusama umrlih odvojenim od tela. Ova saznanja dodatno ce pomeriti nase shvatanje o razlici zivota i smrti.
      Uveren sam da je ceo kosmos objedinjen, kako u materijalnom, tako i u duhovnom pogledu.
      Postoji u vasioni neko jezgro otkuda mi dobijamo svu snagu, sva nadahnuca. Ono nas vecno privlaci, ja osecam njegovu moc i vrednosti koje ono emituje celoj vasioni i time je odrzava u skladu. Ja nisam prodro u tajnu toga jezgra, ali znam da postoji i kad hocu da mu pridam kakav materijalni atribut, onda mislim da je to SVETLOST, a kad pokusam da ga shvatim duhovno, onda je to LEPOTA i SAMILOST. Onaj koji nosi u sebi tu veru oseca se snazan, rad mu cini radost, jer se i sam oseca jednim tonom u sveopstoj harmoniji.”

    Viewing 1 post (of 1 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.