Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • Kaza
    Keymaster
      Post count: 6138

      POMOĆ EDINI Čolaković (VRANA)

      Postovani sugrađani, cjenjeni posjetioci stranice rogatica.com. U zadnjih desetak dana smo dobili nekoliko e-mailova sa željom da se aktivnije uključimo u sakupljanje novčanih sredstava za našu oboljelu suđrađanku Edinu Čolaković (rođ. VRANA)…

      Edini je potreban lijek VELCADE te je potrebano hitno iznaći način za nabavku istog, što je prije moguće.

      Prema mišljenju Prof. dr. Damir Nemet iz Zagreba, bit će potrebno uraditi osam ciklusa terapije (40.000 eura).
      Doza koja je potrebna za početak terapije za četiri ciklusa je XVI amp.a 3,5 mg.
      Cijena XVI ampula za četiri ciklusa iznosi 20.000 eura.

      Napominjemo da porodica zadnjih par godina finansira lijecenje i da su na izmaku jer su finansijski iscrpili sve mogucnosti. Ostaje jos ovakav vid kao nada da ce se nasi sugradjani ali i ostali gosti stranice solidarisati i pomoci.

      Mi Vas molimo da se aktivnije uključite u akciju kako bi omogućili našoj sugrađanki da što prije počne sa terapijom…

      Koliko je oko nas ljudi sa nevoljama, bolestima i raznim potrebama a mi ih uglavnom ne vidimo i prolazimo pored njih kao da nas se ne tiču. Često možemo pomoći – a nećemo. Vodimo svoju brigu. Kao da nismo društvena bića koja su upućena na druge ljude. Kao da ćemo sami, kada dođemo u neku sličnu situaciju, moći izaći na kraj sa svim problemima.

      Evo nam prilike da pomognemo, evo nam prilike da našoj sugrađanki omogućimo da dođe do potrebnih lijekova.

      Možete se uključiti u akciju tako što ćete:

      -Novac direktno uplatiti na racun Edine Colakovic:

      UniCredit Bank Broj računa: 40062505000 Transakcijski račun: 3389002566778993

      Devizni račun UNICREDIT BANK DD MOSTAR SWIFT: UNCRBA22 IBAN CODE: BA39 3381 3028 3515 5389

      Edina Čolaković Broj računa: 40062505101

      Radi smanjenja troskova bankovnih transakcija oni koji zive u EU novac mogu uplatiti na ziro racun naseg moderatora Teve a informacije o ziro racunu dobicete od Teve ako se javite na njegovu e-mail adresu teva@rogatica.com i n.cengic@telfort.nl a on će prikupljeni novac proslijediti Edini ili direktno uplatiti na račune.

      Svi oni koji zive u Sarajevu mogu kontaktirati naseg clana Sejdic Eniza – hadza, na telefon 061 215937 i ako im je zgodnije njemu predati pomoc u novcu a on ce to predati direktno Edininoj sestri Berini. Takodjer sve informacije o nasoj Edini cemo dobivati od naseg clana hadza.

      Zamolili bi sve one koji ucestvuju u akciji pomoci a izvrse direktno uplatu na Edinin racun da nam se jave i daju informaciju o uplati jer cemo pokusati da vas redovno obavjestavamo o akciji i vasim uplatama. Dakle bice formiran spisak uplatnika i redovno azuriran. Informaciju posaljite na naseg moderatora Mustafu Fejzica na e-mail fejzic@stofanet.dk

      Sve informacije o toku akcije cete moci pratiti na nasoj stranici.

      Unaprijed se zahvaljujemo na vasem ucescu u akciji i pomoci nasoj sugradjanki Edini (Vrana) Colakovic.

      Kaza
      Keymaster
        Post count: 6138

        Pomozimo našoj sugradjanki Edini Čolaković (Vrana)

        Jucer sam saznao da Edina dolazi kod sestre Berine na Bajram pa odlucih da se vidimo. Zelio sam se poblize upoznati sa istorijom bolesti. Bolest je rijec koja vec duze vrijeme prati i moju porodicu , tako da mi nije strana. Nisam siguran sta sam ocekivao ali u svakom slucaju ne ovo. Docekala me zena koja zna svoj status (mislim na bolest) ali i osoba koja zna svoj cilj , a to je ozdraviti da bi bila jos dugo vremena ovdje za svoje sinove, muza i familiju a i za drusvo da ona pomaze drugim bolesnim da dodju do cilja koga je ona sebi zacrtala.

        Ona se vec od 2007 godine bori sa ovom opakom bolescu, karcinomom kostane srzi. Ona je kao medicinar imala mogucnosti da sama odredi svoj put ka nadvladavanju ove opake bolesti. Nazalost ni znanje a ni kolegijalne veze ne mogu sve uciniti.
        Trebaju finansijska sredstva. Za ovih 5 godina da imas banku iza sebe ispraznila bi se. Zato su uz nagovor prijatelja odlucili pokrenuti siru akciju. Ona se relativno uspjesno provodi na par kolosijeka. Ja licno znam kako je to ocekivati, jer smo i mi prije par godina bili u slicnoj situaciji.
        Dini je potrebna transplantacija kostane srzi. Veoma komplikovana metoda ali u njenom slucaju daje veliku mogucnost uspjeha. Ona je vec jednu seansu odradila u Zagrebu i to uspjesno. Izdvojili su zdrave celije koje se laboratoriski razmnoze tako da ih imaju zaledjene u klinici. Potrebne su sada pripreme za novu transplantaciju, a to su hemoterapije, za mene laika komplikovano objasniti. Uglavnom 45 dana u potpunoj izolaciji i dalje jos sta sve dolazi. Njena velika nada i garant za ozdravljenje je uspjesna prva transplantacija i postojanje njenih zdravih maticnih celija.
        Dini je potrebno hitno produziti sa ovim do sada uspjesnim lijecenjima , za prvi ciklus 4×3 terapije 20 000 Eura i to sto prije. Ja sam je sinoc savjetovao da krene sa prvim terapijama pa ce se sredstva nekako sakupiti. Ako bude neophodan i drugi ciklus to nosi jos sledecih 20 000 eura.
        Apelujem na posjetioce stranice a i vase prijatelje da se angazujete kolko ko moze da pomognemo da Dina bude i dalje tu za svoje sinove, muza, rodbinu ,prijatelje i drustvo.
        Ja sam sinoc predao Dini sakupljenih 550 KM i 1000 SK , a pokusacu se vise angazovati za dalje.
        Dina sa porodicom je zahvalna na svakoj pomoci.
        Preko nase stranice mozete i vi , dragi nasi clanovi i gosti , da se ukljucite u ovu akciju i pomognete nasoj sugradjanki Edini.
        Možete se uključiti u akciju tako što ćete:
        1)-Novac direktno uplatiti na racun Edine Colakovic:
        UniCredit Bank Broj računa: 40062505000 Transakcijski račun: 3389002566778993
        Devizni račun UNICREDIT BANK DD MOSTAR SWIFT: UNCRBA22 IBAN CODE: BA39 3381 3028 3515 5389
        Edina Čolaković Broj računa: 40062505101

        2)-Radi smanjenja troskova bankovnih transakcija oni koji zive u EU novac mogu uplatiti na ziro racun naseg moderatora Teve a informacije o ziro racunu dobicete od Teve ako se javite na njegovu e-mail adresu teva@rogatica.com i n.cengic@telfort.nl a on će prikupljeni novac proslijediti Edini ili direktno uplatiti na račune.
        3)-Svi oni koji zive u Sarajevu mogu kontaktirati naseg clana Sejdic Eniza – hadza, na telefon 061 215937 i ako im je zgodnije njemu predati pomoc u novcu a on ce to predati direktno Edininoj sestri Berini. Takodjer sve informacije o nasoj Edini cemo dobivati od naseg clana hadza.
        Zamolili bi sve one koji ucestvuju u akciji pomoci a izvrse direktno uplatu na Edinin racun da nam se jave i daju informaciju o uplati jer cemo pokusati da vas redovno obavjestavamo o akciji i vasim uplatama. Dakle bice formiran spisak uplatnika i redovno azuriran. Informaciju posaljite na naseg moderatora Mustafu Fejzica na e-mail fejzic@stofanet.dk
        Sve informacije o toku akcije cete moci pratiti na nasoj stranici.
        Unaprijed se zahvaljujemo na vasem ucescu u akciji i pomoci nasoj sugradjanki Edini (Vrana) Colakovic.




        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          Teva 01-11-2012 11:00

          Kod mene na racun je stigla uplata od Armine 100 €. Armina, nasa sugradjanka, je skolska drugarica od Edininog rahmetli brata Edina Vrana.
          Da se podsjetimo rahmetli Edin je poginuo na Grepku.
          Veliko ti hvala Armina…

          Uplate kod hadza:
          1. Kazić Seida i Galib 100 KM
          2. Pašić Hadžira 1000 S Kruna
          3. Porodica Sejdić 50 KM
          4. Branković Dervišalija 100KM
          5. Ajanović Adis 50KM
          6. Ćesko Alija 50 KM
          7. Ćano Salko 100 KM
          8. Ćano Uzeir 100 KM
          9. 50 KM od nagradnog fonda Bajramskog turnira u tavli
          10. 20 KM Aljo Čaušević
          11. 50 KM Porodica Feriz Dževada- Kize

          Uplate kod Teve:
          1. Kaza 50 €
          2. Armina M. H. 100 €

          Kaza
          Keymaster
            Post count: 6138

            Evidencija dosadasnjih uplata:

            Uplate kod hadza:
            1. Kazić Seida i Galib 100 KM
            2. Pašić Hadžira 1000 S Kruna
            3. Porodica Sejdić 50 KM
            4. Branković Dervišalija 100KM
            5. Ajanović Adis 50KM
            6. Ćesko Alija 50 KM
            7. Ćano Salko 100 KM
            8. Ćano Uzeir 100 KM
            9. 50 KM od nagradnog fonda Bajramskog turnira u tavli
            10. Aljo Čaušević 20 KM
            11. Porodica Feriz Dževada- Kize 50 KM
            12. Mustafa Fejzic 100KM

            Uplate kod Teve:
            1. Meho Kazic-Kaza 50 €
            2. Armina M. H. 100 €
            3. Esma i Teva 50 €
            4. Vahida Dzanko 50 €

            Direktne uplate:
            1. Aida uplatila direktno na Edinin ziro-racun 100 KM

            Nove uplate
            1. Zimić Mevlida -Lida 50 KM
            2. Suljagić Smajo 50 KM
            3. Suljagić Senad 20 KM
            4. Čaušević Munir 20 KM
            5. Durmišević Mustafa 100 KM

            Uplata Zekije – Kike Teskeredzic:

            1.MUBERA I ADNAN SULJAGIC 500SK
            2.KEMAL SULJAGIC I VEDRANA CERIC 500SK
            3.NEJRA SULAGIC 200 SK
            4.SUVELIDA CERIC 500 SK
            5.AMELA ZEJNILOVIC 100 SK
            6.HANEFIJA SEHOVIC 200 SK
            7.BESIMA KOLJIC 200 SK
            8.DZEMILA KARCIC 200 SK
            9.VASVIJA DEDIC-BACEVAC 100 SK
            10.FIKRETA JULARDZIJA 100 SK
            11.MUNIRA SALIC 200 SK
            12.BELA I HAMDO HADZIAHMETOVIC 500 SK
            13.EMIRA I ALEN MALKOC 500 SK
            14.EDINA SINANOVIC 120.SK
            15.JASMINA SACIROVIC 140 SK
            16.RABIJA I IFET ALIHODZIC 1000 SK
            17.AISA FEJZIC 500 SK
            18.LEJLA BASIC 200 SK
            19.IDRIZ TURCINHODZIC 100 SK
            20.KIKA TESKEREDZIC 1000 SK
            21.AMELA LAGUMDZIJA 200 SK
            22.FATIMA I JASNA PLOSKIC 400 SK
            23.RABIJA PLOSKIC 300 SK
            24.DZENANA I MERSAD MEHMEDOVIC 200 SK
            25.IMKA I ELDIN ZUGA 150 SK
            26.AIDA I SULEJMAN EMINOVIC 250 SK
            27.FINKA I SUAD MARMULAKOVIC 500 SK
            28.ZUHRA I EDHEM OPRASIC 1000 SK
            29.SADA NALBANTIC 500 SK
            30.SELDINA ISIC 100 SK
            31.SEIDA SOKOLOVIC 100 SK
            32.SERIFA TABAKOVIC 100 SK
            33.MINA I ARIF DZANANOVIC 1000 SK
            34.SAIMA I ENVER HAJDAREVIC 500 SK
            35.SALKO HASANOVIC 500 SK

            36.MERHAMET SVEDSKE 500 EUR.

            UPLACENO,GRUPA BOSANACA I HERCEGOVACA -1400EUR
            MERHAMET – 500EUR
            UKUPNO – 1900EUR
            MALMÖ.23.11.211 2.

          Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
          • You must be logged in to reply to this topic.