Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Posts
  • Amra68
    Participant
      Post count: 82

      Sellam efendija,

      posto je jako puno doslo do promjena u nasim muslimanskim obicajima, zelila bih od Vas cuti, sta Vi mislite po pitanju rodjendana nas muslimana? Prije rata, mi djeca smo proslavljali rodjendane, dok odrasli nisu! Bar je u mojoj fameliji tako bilo! Danas, kada mi zelimo nasoj djeci da slavimo rodjendane, kazu nam da to nije muslimanski obicaj i da to danas muslimani ne bi trebali da slave!

      Unaprijed se zahvaljujem, svako dobro i sellam u Rogaticu!

      Amra

      Anonymous
        Post count: 2088

        We selam,

        Generalno, proslava rođendana je bid’at – novotarija koja nema uporišta u Islamu i šerijatu, čak štaviše predstavlja oponašanje drugih naroda i vjera (židova, krščana…) i poistovjećivanje sa njima.
        Moj stav, a Allah dž.š. najbolje zna, jeste da u tome nema ništa loše ukoliko se dešava u lijepoj islamskoj atmosferi, bez alkoholnih pića, kafanske muzike, ružnog govora, razvrata itd., neka to bude jedan od načina-povoda za porodično, prijateljsko okupljanje na osnovu kojeg će se održavati rodbinske i prijateljske veze.

        Mahsuz selam.

        Mustafa
        Participant
          Post count: 8282

          Efendija je li moguce da prilikom posjeta dzematima u nasoj opstini, napravis par slika i napises par rijeci…

          Anonymous
            Post count: 2088

            Zbog tehnickih problema nismo napravili slike u Kukavicama i Kramer selu kada smo bili u zijaretu i na teravih-namazu. Ako Bog da u ova dva džemata imam nijjet ponovo da idem, pa ćemo to ispraviti.
            Od utorka krećemo u obilazak ostalih džemata, pa je planiran obilazak: Brčigova, Kovanja, Vragolova, Živaljevića . . .
            Ako Bog da slike i kratki izvještaj obavezno dolaze.

            Mahsuz selam . . .

            Mustafa
            Participant
              Post count: 8282

              E savaka cast Allah te nagradio

              Mustafa
              Participant
                Post count: 8282

                Efendija mozes li sutra na dzumi obavijestiti dzematlije o akciji ciscenja mezarja…

                Iz Sarajeva bi nasi sugradani trebali krenuti oko 8 a tu bi pred dzamijomn trebali biti oko ca. 9 pa im reci neka i oni dodu oko 9.

                Nadati se da ce bar 10 auta naseg naroda doci na ovu akciju…

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Ako Bog da naglasicu sutra na hutbi.

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Danas na hutbi je razglaseno za sutrasnju akciju, ako Bog da “sastanak” je u 09h ispred dzamije.

                    Bubelino
                    Participant
                      Post count: 78

                      Sellam, efendija!!!
                      Imam informaciju da je danas (subota, 20. septembar) organizovan zajednički iftar u džamiji u Kovanju pa me interesuje da li ste prisustvovali istom i hoće li biti novih fotografija???
                      Hvala…

                      Zambi
                      Participant
                        Post count: 898

                        Sellam Bubelino

                        Ja koliko znam sinoć je Mađid Efendija bio u Živaljevićima i klanjao teraviju

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          We selam,

                          Omer ef. je bio u Kovanju, ja sam bio u Zivaljevicima (www.medzlisrogatica.ba)

                          Nadam se da ce mi poslati slike iz Kovanja, cim, ako Bog da, posalju odmah ih postavljam.

                          Mahsuz selam.

                        Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
                        • You must be logged in to reply to this topic.