Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Ljuljaska

      Ponukan onom tamo molbom za ciscenje zgarista kuca koje su cetnici popalili odlucih da postavim ovih nekoliko slika.
      Za uspomenu je jos ostala samo ljulja da svjedoci da su se tu nekad ljuljali mali Cengici…..


      Najstariji u Cengica neke godine na zgaristu nasih kuca.


      Pogled niz mahalu.


      Pogled uz mahalu.


      Moj sin Dzenis neke godine pored zgarista i ljulje na kojoj se zadnji put ljuljo kada je imo nepune 2 godine.
      Dzenis za koji dan, ako Bog da, slavi svoj 18-ti rodzendan.


      A ovako to izgleda sada, prazno a okolo neke nove komsije.
      Samo je jos ostala ljulja da svjedoci…..


      A mali Cengici imaju opet ljulju u avliji…..

      Teva
      Participant
        Post count: 8872


        Zeletova avlija – Mice Sokolovica br.6
        A od svega ostala samo jabuka i ulazna kapija da svjedoce.
        Svratih da vidim jel sta ostalo od jagodnjaka, jabuka tek probeharala i obecah sam sebi da cu ljetos navratiti makar jabuku da otkinem, ako Bog da…..


        Zuferova kuca na pocetku nase mahale.
        Mice Sokolovica br. 1
        Valjda mu po njima lijepo ime, Mico, pa ni naziv ulice nisu promijenili.
        Zufer Ajanovic iako invalid bez noge, ubise ga cetnicki zlotvori i ni za mezar mu se nezna a sad tu zivi neko drugi ili bolje reci zivio je, jer na vratima stoji smrtovnica.
        Oteto prokleto…..reko bi nas narod.

        toplik izvor
        Participant
          Post count: 85

          U pravu si Teva. I ostace prokleto. Nikada nece biti halal.

          Anonymous
            Post count: 2088

            Ovo je slika koju su oni napravili samo sto nase “slike”nemogu izmijeniti.
            Usput samo da znas Teva da sam i ja tvoje obiso.cak i ono na Biljinovcu.I mezarje u Rodzakovom imanju ito sam obiso.Tu su ukopane moja nena i tetka i bise him uradzeni mezari pa bijelina i cistoca,koja je sa svih nasih mezarluka izvirala.I to him smetalo pa hin skrnavise da bi sto vise odgovaralo onome kako oni vole.Da jos stotinu manifestacija dobiju peksinluk i smrad nemogu odstraniti.Nikada Rogatica vise nece mirisati svojim mirisom.

            MINI-MORIS
            Participant
              Post count: 78

              Da nas Zufer-krojac,snajder,majstor svog posla i zanata.Zasmeto vlasima zato sto je invalid pa da nebi kakav zulum napravio te ga smakose da nebi osto medju zivima ili prezivio.To je dokaz koliko se dusmani boje nas muslimana.Tako su isto svirepo napatili jos jednog meni uistinu dragog komsiju/ALIJA BRADARAC/KO NEZNA SAD NEKA SAZNA;Aljo je bio i osto babo od naseg pike koi odavno zivi u fojnici,naravno i pika je invalid prije ratni i takodje moje kone Memsudije kako sam cuo negdje je u obecanoj zemlji tj amerika.Moj komsija ALJO od kojeg sam mnogo toga cuo i nekako zpamtio a samim tim i naucio na zalost ostade u svojoj kuci koja bijase izmedju Sehic Hajrage ar, i skaljica zvanog skoljkas takodjer krojaca.U njegovoj vlastitoj kuci,ALIJA koji nije mogao ni metra preci bez stapa,cetnicka gamad ZAPALISE DA IZGORI ZAJEDNO SA KUCOM.

              MINI-MORIS
              Participant
                Post count: 78

                Evo da vas prisjetim o jos jednom prijeretnom invalidu kojeg su cetalji takodje zbrisali sa zemlhje a on se zove-vao FEHIM GUSIC.Imao je malu obucarsku radionicu u avliji MUJE SELIMBEGOVICA./A.R/ Fehim je usko vezan sa Alijom i Zuferom jer su sva trojica bili manje vise tesko pokretni a kamoli sposobni za vojsku.Otprilike svi mi znamo gdje su zivjeli,ali danas neznamo gdje su baceni.

              Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
              • You must be logged in to reply to this topic.