Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Hadzici, petak 8 i subota 9 juli 2011

      Ovaj put smo na odmor u nasu lijepu Bosnu krenuli u cetvrtak 7 jula, a to iz razloga da izbjegnemo guzve na cestama. I uspjeli smo pa smo vec u petak ujutro u 9 sati bili kuci u Hadzicima.
      Svastika Dina je ko i obicno dosla dan ranije od svoje kuce da sve pospremi i da nas doceka sa ruckom.
      Tako je i bilo. Rucali smo na meraji ispred kuce pa sam poslije nju i malu raju odvuko na voz da idu kod njih u Brdzane kod Konjica. Svratio sam usput i osiso se jer je vrelina.
      Neuobicajeno ali sam ovaj put lego i odspavo od podne pa do pet sati popodne.
      Zvao sam roleta Irfu, mene je zvao Hadz, poceli su prvi dogovori za druzenja.
      Poslije smo sjedili kod Zenge na njihovoj meraji ispred kuce.
      Ljepota…

      Sutradan sam poranio i zateko Esmu kako, na meraji ispred nase kuce, pije svoju prvu ovoljetnu kahvu u Bosni.
      Onako po njenom cejfu, poravnila.
      Ja i Zenga smo vec spremni i porano krecemo put Rogatice, tacnije Sljedovica, na mevlud.
      Usput cemo svratiti po Irfu u Rogaticu jer i on ide sa nama…


      Prvi rucak u Bosni: Dedo Mumin, ja, Esma, Zenga i Dina


      Dina, dedo Mumin, ja, Esma i Zenga


      Mala raja odose vozom za Brdzane, Konjic: Alis, Sumeja, Dina, Rusko i Belmo


      Sumeja, Rusko, Alis, Belmo i Dina


      Esma, prva jutarnja kahva u Bosni


      Mi u Hadzicima

      :)

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Stari, novi sugradjani

        Hadzici, petak 29 juli 2011

        I tako evo mene odmah sa prezadnjim danom naseg julskog odmora u Bosni. Naucio sam ja tako malo ispreskakano. Posto se jos sredjuju utisci onda ovako pokoja slicica dok nepocnu prave price o druzenjima i posjetama, sa nasim i nasim Rogaticanima.
        Bijase lijepi petak, sto bi reko nas hadzija Zimic, pa cemo i na dzumu u Centralnu dzamiju u Hadzicima.

        Poranio sam ko i svako jutro da kupim onih malih kiflica kod Siptara sto ima pekaru na pijaci a usput cu kupiti i jos stagod da mogu Esma i Dina napraviti rucak i veceru. Doci ce nam Kemo i Dina sa svojima iz Brdzana pa ce zenski dio ostati kod kuce a mi muski cemo biti u pokretu.
        I tako poslije podmire sjedam u auto i polazim kad vidim tamo pored mesare ide draga mi osoba, komsinica Hanka. Ma vise su je upoznali i oni koji je od prije nisu ni znali kokad je stalno srecem, stara mi komsinice iz Rogatice a evo smo i sada sugradjani u Hadzicima. Ostavim odmah auto i izletim te je zovnuh i dok se ona okrece uslikah je. Slika iznenadjenja za mog komsu Mareta, Hankinog sina. Selam, majcinski zagrljaji sa suzama u ocima i onda u muhabet.
        Uvijek mi se Hanka obraduje kad me vidi i uvijek kaze ko da vidi svog Mahira. A i sa pravom kuca do kuce bili i odrasli skupa.
        Utom nailazi Kemo u autu sa svojom ekipom i svira mi. Isaretim da ide gore kuci i da cu i ja kasnije.
        A Hanka se Bogami neda teretu godina koji je pritisce. Skockana ko prava Rogaticka gospodja i vesela ko i prije. Prica uvijek naravno ide o nasim najmilijim, nasim komsijama i sugradjanima iz nase nam Rogatice.
        Tako postajah jedno pola sahata sa njom pa odoh i ja kuci.

        Sahat ipo pred dzumu muski dio ekipe krenu u Hose (novootvorenu kaffe slasticarnu u sklopu istoimene samoposluge) na kahvu i kolace pa ce mo onda na dzumu i poslije opet na kahvu.
        Nekako mi lijepo jer znam da bi ovako i u nasoj Rogatici da zivimo sad tamo.
        Pije se kahva kad pristize i moj drugi stari, novi sugradjanin, Meho Kerla. Pridruzi nam se i sjede pored svog ahbaba naseg dede Mumina. Ahbabi jasta su, ahbabili se u ratu pa se ahbabe i danas. Dedo Mumin uvijek prica dobro o nasem Mehagi. Voli ga jer je bio valjan kad je trebalo a i sad mu je drag zbog svog postenja, iskrenosti i dobrog shvatanja situacije danasnje.
        Svaka mu je na mjestu, reko bi dedo Mumin.
        Meho pomalo trenira raju u Hadzickom FK Radnik pa se dogovorismo da ce mo se viditi popodne na treningu medjutim omete nas jaka kisa pa je trening bio otkazan. Bicemo kad bude sudjeno, ako Bog da, jer hocu o ovom nasem dragom sugradjaninu da napisem jos koju…
        Vakat dodje i podzosmo u dzamiju…


        Hanka


        Hanka i ja


        Dedo Mumin, Belmo, ja i badzan Kemo


        Meho Kerla i dedo Mumin


        Meho Kerla i dedo Mumin

        :)

      Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
      • You must be logged in to reply to this topic.