Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • webmaster
    Keymaster
      Post count: 3712

      Od naseg novog clana, Hidajete Becirovic, dobili smo zaista veoma dobar prijedlog. BIlo bi lijepo kada bi se ukljucili i prodiskutovali, dali vase misljenje!

      [color=#0000FF]Imam jos jedno pitanje ako je moguce!? Ne znam da li je moguce da se preko foruma pozovu Vasi clanovi na organizaciju obilaska pojedinih mjesta u opstini Rogatica u kojima su se desila ubistva, kao sto su npr. Stjenice. Vjerujem da Vam je poznato da je tamo 2. augusta 1992. ubijeno mnogo ljudi ( uzima se brojka izmedu 50 i 70 ljudi) iz obliznih sela, a samo su dvije osobe do sad pronadene.

      Cilj obilaska ovih mjesta bio bi posjetiti vlasti i druge drzavne organe na opstinu Rogatica koja je pomalo pala u zaborav. Pozvati sve one koji znaju nesta o mjestima gdje su pokopani rogaticani koji su stradali u ratu a mali broj ih je pronadenih.

      Kao pojedinac ne mogu nista uspjeti, pa sam se ponadala da ovim putem mozemo zajedno skrenuti vlastima bar malo paznje ili pozvati ljude i pokrenuti njihovu savjet bar nakon 18 godina da saznamo gdje su nam kosti nasih najblizih.

      Iskreno se nadam da cete moj prijedlog uzeti u razmatranje.

      Hvala Vam jos jednom!!!
      Hidajeta Becirovic[/color]

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        Inicujativa – Obilazak mjesta stradanja Bosnjaka na rogatickoj opstini” bi trebala da dobije veliku podrsku svih nas koji ovo procitamo…

        Naravno treba se svako od nas upitati sta ja mogu doprinijeti tome…

        Mnogo je tehnickih pripremnih radnji da bi do ovih posjeta organizovano doslo, ali i to bi se moglo rijesti tako sto se raspitamo kod drugih kako su to organizovali u drugim opstinama..

        Dalje, trebamo se raspitati koja je zakonska procedura u BiH , koja u manjem entitetu, koja u opstini Rogatica.. da bi se dobilo ev. odobrenje za ovim skupovima itd…

        Ko bi to od bh organizacija i udruzenja pomogao sto financiski sto sa transportom pomoci i aktivno se ukljuciti u inicijativu isl…

        Svi koji su bolje upuceni u sve ovo nabrojano ali i u sve sto ide uz ovo a nije pomenuto – bi svojim objasnjenjima doprinijeli da se ova inicijativa polahko pocne primjenjivati – a onda ni organizovane posjete Stjenicama, Kramer Selu, Rakitnici, Kozadrama, Duljevcu, Tekiji i drugim selima, mjestima i gradskim naseljima nece izostati…

        Pozdravljam inicijativu…
        Treba konacno krenuti …??!!

        Zambi
        Participant
          Post count: 898

          Pozdravljam inicijativu,u svakom momentu ću se odazvati i pomoći što mogu

          mirsa_c
          Participant
            Post count: 32

            Inicijativi se pridruzuju fam. Cakisic.

          Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
          • You must be logged in to reply to this topic.