Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • Sedina
    Participant
      Post count: 161

      Vec duze vrijeme izbjegavam da kupim bilo kakvu igracku gdje pise “made in chine”,ne zbog toga da sta imam protiv njih,vec vise puta smo obavjesteni da prave svasta i od svacega,tako da ima i slucajeva gdje djeca zavrsavaju u bolnici zatrovani igrackicama.Ali,na odmoru ljetos,i setamo navece,usput kupimo djeci sta im se dopadne i nabasasmo na kinesku radnju.Ima svega i svacega,stvarno jeftino ali i nekvalitetno,tako da se ja bunim svo vrijeme nedam da se kupi,”sta ce vam jednokratna upotreba”,a svi ostali protiv mene,”na odmoru smo,da se poigramo koji dan i ako ne slomimo,pobacacemo”.I Bogami uzese po koju igracku a zena na kasi him dade paket zvaka,”kao” poklon.Bise meni odmah sumljive one zvake,vec sto su plasticne,dobro upakovane,a jedna zvaka izvucena do pola(da povuces i posluzis se).I ja one zvake odmah i u svoju torbu.Traze djeca odmah zvaka,cim smo izasli iz prodavnice,reko;”nisu ono prave,kad dodjemo kuci”.I dodjemo kuci,posjedamo na bracni krevet i pocnem otvarati s djecom jedno po jedno (treba neku igracku i sastaviti).Dodje red na zvake.Skinem plastiku i podjem traziti okolo gdje ima kakav saraf da se otvori da ubacim baterije,kontam il ce zapjevati iz njih ili nesto drugo (mada nisam imala vise ni jednu ideju sta bi mi moglo biti drugo).Cekaju djeca,gledaju sta radim,pokusavaju i oni odgonetnuti sta uraditi s tom igrackom.Posto nebi sarafa,pomislih,valjda se treba povuci za ovu vec na pola izvadjenu zvaku i da se tu otvore vrata gdje cu ja ubaciti bateriju.Kako povukoh,a struja me spuca iz onih zvaka.Prepade me,vrisnuh i sasuh sto je majki kineskih,a djecu prepadoh oskocise na onom krevetu.Odletise one zvake na pod i pukose o plocice,a djeca se povaljala po krevetu,ne mogu od smjeha do zraka da dodju.Utrca Sajo i mama u sobu,izgubljeni,culi vrisak,vide mene blijeda ko krpa,a djeca se zacehnula od smjeha.Ma reko:”Nije nista,razbih djeci tu igracku,pa him smjesno”.A mama se sage,uze one zvake i kaze;”ma nije nista,evo samo jedna posla ispasti” i povuce za onu zvaku.Starija je to zena i pobozna,al zgrci lice a oci koda joj podjose ispasti,kaze”O majko”.:laugh:
      Od tada sam jos samo zesci proticnik kineskim igrackama.NE i .:)

    Viewing 1 post (of 1 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.