Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      VELIKO PRIZNANJE

      Laka najbolji izvođač MTV Adria 2008

      Agencija Supermarket saopćila je da je u ponedjeljak u kasnim poslijepodnevnim satima dobila zvaničnu potvrdu da je Elvir Laković Laka osvojio prestižno priznanje “The Best Adria Act” koje dodjeljuje MTV za 2008. godinu. Radi se o tituli “MTV Best Adria Act”, koja se dodjeljuje u sklopu manifestacije MTV Europe Awards 2008.

      Glasanje za najboljeg izvođača MTV Adria za ovu godinu trajalo je od 8. septembra do 12. oktobra, a publika je svoje glasove dodjeljivala putem interneta i sms-a. U jakoj regionalnoj konkurenciji, između grupa Jinx, TBF, Leloojamais i hiphopera Marcella, Laka je pobijedio sa ubjedljivom prednošću.

      Dosadašnji regionalni dobitnici ovog prestižnog priznanja bili su članovi grupe Siddharta (2005.), Aleksandra Kovač (2006.) i Van Gogh (2007.).

      Događaj MTV Europe Awards održat će se 6. novembra u Liverpoolu. Na sceni Liverpool Echo Arene će, između ostalih nastupiti Beyonce, Duffy, The Killers i Kid Rock, a prijenos će na internetku komentirati bloger Perez Hilton.

      Iz Laking tima poručuju da je za utorak sazvana konferencija za novinare na kojoj će biti objavljeno više detalja o ovoj nagradi.

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        Glasajmo za LAKU !!!

        Kao sto mnogi znaju (a neki i ne), 06.11.2008. u Liverpoolu, UK, se odrzava MTV Europe Music Awards 2008.
        Vjerovatno znate da je nas LAKA prije nekoliko dana osvojio MTV-jevu nagradu BEST ADRIA ACT i time dospio na listu nominovanih za EUROPE’S FAVOURITE ACT među još 20
        nominovanih.

        S obzirom da se glasa putem Interneta, glasajmo za LAKU i pomozimo mu da osvoji jos jednu nagradu.

        Glasati je veoma jednostavno:

        Idete na link: http://ema.mtvadria.com/vote/

        U polju 1 Catergories izaberete: EUROPE’S FAVOURITE ACT
        U polju 2 Nominees izaberete : ADRIA – LAKA (Predzadnji na listi)
        U polju 3 Artist INFO samo kliknete na VOTE.

        To mozete uciniti koliko god puta zelite i naravno koliko vremena imate (sto vise puta glasamo, vece su mu sanse).

        Sretno LAKA

        Anonymous
          Post count: 2088

          Ja vam rekoh,onomad, da ce Laka porobiti Evropu,a neki se tome nasmijase,kao on je “bruka” za nas Bosance,budaletina,al eto…sad nas pozivate da damo svoj glas.Ja sam ga davno dao,a oni koji nisu vjerovali u Laku,i ono sto on donosi,nek se “iskupljuju” telefnskim impulsima.

          Mustafa
          Participant
            Post count: 8282

            Šele napisao:

            Ja vam rekoh,onomad, da ce Laka porobiti Evropu,a neki se tome nasmijase,kao on je “bruka” za nas Bosance,budaletina,al eto…sad nas pozivate da damo svoj glas.Ja sam ga davno dao,a oni koji nisu vjerovali u Laku,i ono sto on donosi,nek se “iskupljuju” telefnskim impulsima.

            Ja sam postavio gornji post i skrenuo paznju za ovo novo glasanje.

            Ako pozaljivo procitas moje komentare o Laki vidjeces da sam ja Laku uvijek hvalio… Laku znam iz rata i tada je nesto pjevuckao, preko izlaska prvog singla i njegovog spota iz Gorazda (betonara)itd.. Znaci Laku poznajem duze vrijeme i pratim njegov muzicki rad i uvijek mi se svidalo to sto je radio i sto radi. Zato sam i pozvao da ga podrzimo u ovoj novoj kampanji… Znaci Sele greska nisam ja protiv Lake, iako sam ja pozvao da se glasa za njega….
            ZATO GLASAJTE ZA LAKU – http://ema.mtvadria.com/vote/

            purak
            Participant
              Post count: 484

              Moze biti da se Sele meni obratio,mada ni ja nikad ne rekoh da je budaletina nit imam sta protiv njega.Ne volim ovu njegovu muziku,pa sta,to je moje pravo da volim sta se meni voli,al u svakom slucaju mu zelim sve najbolje i radujem se svakom njegovom uspjehu…i glasam stalno za njeg kad se god treba glasati,ne zalim impulse.Nase je pa kako je god.

              Anonymous
                Post count: 2088

                Ma nisam ni na koga mislio konkretno.Ja sam,ponesen po kojekakvim raznoraznim forumima,bio malo ljut na neke kvazi muzicke kriticare kad je o Laki rijec.Ja sam konkretno mislio o nekim stereotipima koji jos uvijek vladaju medju Bosancima(i Hercegovcima),pa onda tesko prihvatamo sve novine koje,u slucaju Lake,jesu zaista ogromne.Nisam ni ja neki muzicar,niti raumijem ove nove trendove,a Laku sam pohvalio iz prostog razloge sto je imao hrabrosti i energije(a dolazi iz provincije) da se suprotstavi stereotipima.I zato sam jos tad rekao da je Laka pobijedio,bez obzira na sve nagrade koje su poslije toga uslijedile.Nadam se,Muta i Purak,da je sada jasnije.A ne zalim ni ja impulse…momku koji hrabro jedri treba malo vjetra u ledja.

                purak
                Participant
                  Post count: 484

                  Razumio i opet glaso….:) usput, kad sam vec tu.

                  Mustafa
                  Participant
                    Post count: 8282

                    Laka otputovao u Liverpul

                    Elvir Laković Laka i njegova sestra Mirela jučer su otputovali u Liverpul, gdje će u „Echo areni“ u četvrtak, 6. novembra, biti dodijeljene MTV-jeve evropske nagrade.

                    Osvajanjem „Best Adria Acta“ Laka se uvrstio među kandidate za „Europe’s Favourite Act“, ali je veoma teško očekivati da bi među 17 izvođača naš Laka mogao prikupiti najviše glasova.

                    Danas ili sutra on će snimiti živu izvedbu „Pokušaja“ na engleskom jeziku, koja će na MTV-ju Adria biti emitirana u okviru prijenosa dodjele „MTV European Award 2008“. Također, doznajemo da Laku u Liverpulu
                    očekuju i susreti s inozemnim producentima, ali i odlasci na partije muzičkih zvijezda.

                    (Dnevni Avaz)

                    Mustafa
                    Participant
                      Post count: 8282

                      MTV Europe Music Awards

                      Laka primio nagradu izvan TV prijenosa

                      Na sinoćnjoj dodjeli MTV Europe Music Awards u Liverpoolu zvijezda večeri je bio Sir Paul McCartney, bivši član legendarnih Beatlesa koji je proglašen muzičkom legendom, a naš pjevač Elvir Laković Laka je nagradu dobio izvan TV prijenosa.
                      Sir Paul McCartney (Foto: Reuters)Bono Vox, pjevač grupe U2 predstavio je McCartneya kao “čovjeka koji je izmislio njegov posao”, 61-godišnji McCartney je zatim primio nagradu Ultimate Legend.

                      Ovo je bila 15-a dodjela pop nagrada MTV-a, koja je i inače najveća manifestacija te vrste izvan SAD-a.

                      Paul McCartney je također iskoristio prliku da čestita Amerikancima na izboru predsjednika Obame.

                      Druga zvijezda večeri bila je pjevačica Britney Spears koja je dobila dvije nagrade, za nastup godine i za najbolji album 2008.

                      Višestruki dobitnik nagrada bio je i bend “30 Seconds To Mars” na čelu s pjevačem/glumcem Jaredom Letom koji su dobili nagradu Rock Out i nagradu za najbolji spot.

                      Omiljenim evropskim muzičarem proglašen je Emre Aydin iz Turse, a prikazan je i nastup Elvira Lakovića Lake. Iako je bilo najavljeno drugačije, svim regionalnim pobjednicima, pa tako i Laki, nagrada je dodijeljena izvan TV prijenosa, a ušli su i u borbu za titulu Europe’s Favourite, koju je na osnovu glasova putem Interneta, ipak osvojio Emre Aydin.

                      Pink je dobila nagradu za najzarazniju pjesmu godine “So What”, a bend Tokio Hotel za najbolji živi nastup.

                      Britanski pjevač Rick Astley dobio je nagradu za najbolju pjesmu ikad za svoj hit iz 80-ih godina,”Never Gonna Give You Up”.

                      Mustafa
                      Participant
                        Post count: 8282

                        Laka u beogradskom „Sava centru“

                        Elvir Laković Laka će 8. decembra u beogradskom „Sava centru“ održati koncert.

                        Na krilima Eurosonga u Beogradu, gdje je Laka za publiku u glavnom gradu Srbije bio neprikosnoveni top-izvođač, odlučio se na veliki zalogaj, koncert u dvorani kapaciteta 3.500 posjetilaca.

                        Iz Lakinog menadžmenta za Srbiju, agencije „Talent Box“ ovu odluku obrazlažu velikom popularnošću našeg izvođača o ovoj zemlji.

                        Novi Rundek
                        – Laka je svojim duhovitim tekstovima, koji imaju vrlo ozbiljnu poruku, upravo ono što je nedostajalo na muzičkoj sceni bivše Jugoslavije. Tinejdžeri nalaze da je njegova muzika fenomenalan način za zabavu, mnogo bolji nego „Grand šou“ i slični programi – kaže producent „Talent Boxa“ Maja Pasuljević te dodaje da su Laku u Srbiji proglasili novim Darkom Rundekom.

                        Ulaznice po cijeni o 1.000 dinara (skoro 12 eura) bit će početkom naredne sedmice puštene u prodaju i u „Talent Boxu“ očekuje da će većina biti prodata za desetak dana.

                        – Lakina turneja po Srbiji, koja počinje u Beogradu, zove se „Mačka u džaku“, jer se mačka naše agencije omacila u vrijeme Evrovizije i mlade smo nazvali Laka, Lela, Eurosong i Ebu. Prije koncerta, bit će upriličena akcija u kojoj će Laka pokušati udomiti te mačiće – govori Pasuljević.

                        Poznate ličnosti
                        Ističući Lakinu popularnost u Beogradu i interesiranje koje vlada za koncert, Pasuljević kaže da se u „Sava centru“ očekuje veliki broj poznatih ličnosti. – To su sve deklarisani Lakini fanovi, među kojima su Tijana Dapčević, bivši premijer Zoran Živković, Ajs Nigrutin, Sky Vikler i brojni drugi… – kaže Pasuljević.

                        Prodavaniji od Madone
                        – Lakin „Pokušaj“ uvjerljivo je najprodavanija melodija za mobitele kod svih operatera u Srbije. Laka je u tom segmentu prodavaniji čak i od Madone (Madonna), što nije nimalo zanemarljiva činjenica – ističe Pasuljević.

                        „Brko“ pred Novu godinu
                        Lakin novi singl „Brko“ bit će promoviran pred Novu godinu i ujedno će najaviti njegov drugi album. Zanimljivo je da će Laka za Novu godinu pjevati na gradskom dočeku u Mostaru, i to od 20 do 21.30 sati, a potom bi od ponoći trebao biti u Sarajevu.

                        (Dnevni Avaz)

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Hari Varešanović

                          U zenitu slave i kreativnosti

                          Nakon 35 godina dugog muzičkog puta, naš pjevač ostvario san zvani stadion Koševo…

                          12.08.2009.

                          Nakon 35 godina dugog muzičkog puta, Hari Varešanović definitivno je u zenitu slave i stvaralačke kreativnosti, što je preksinoć potvrdilo oko 50.000 posjetilaca na njegovom koncertu na stadionu Koševo u Sarajevu. Vrhunski interpretator harao je bivšom Jugoslavijom, punio dvorane po Beogradu, Zagrebu, Ljubljani… No, Sarajevo je nešto posebno – grad sa najzahtjevnijom publikom pred kojom se teško ovjerava status zvijezde.

                          Hari je uspio, a samo on zna kakve su mu bile protekle sedmice. Uz obimne pripreme za koncert karijere, sigurno su ga mučile nedoumice hoće li napuniti Koševo, da li će pasti kiša, šta ako se desi nešto nepredviđeno… Sve se, međutim, složilo na najbolji mogući način i 10. avgust će, bez sumnje, ostati poseban za našu zvijezdu – datum njegovog koševskog spektakla. A da u životu ništa nije slučajno, potvrđuje i naziv njegovog novog CD-a “Sreća”, s kojim je i ostvario san zvani stadion Koševo.

                          slike pogledati na:

                          http://www.dnevniavaz.ba/multimedija/foto-galerije/hari-mata-hari-priredio-muzicku-noc-za-pamcenje

                          Mare
                          Participant
                            Post count: 1546

                            Hari je to uradijo zbog mene.Znamo se pa za moj rodzendan mi rece.”Mare,za tvoj rodzendan napunicu Kosevo za tebe i tvojih 48 godina.B)

                          Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
                          • You must be logged in to reply to this topic.