Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Posts
  • ermin pawa
    Participant
      Post count: 167

      Essellamu alejkum we rahmetullahi we berekijatuhu .

      Draga braco i sestre po što smo svjedoci da je naš Medžilis bas u nezavidnom položaju ja sam odlućio pomoči koliko toliko za napredak istog .Naime sinula mi je ideja da radim video projekte koji su vezani za Rogaticu .Ovo je samo probni primjerak da bi vi mogli da vidite o cemu se radi ima jos projekata ko je sam uradio izmedžu ostalih imam u planu odnosno vec sam poceo raditi projekat Žrtve agresije 92 cijeg sam materijala uzimo sa nase stranice odnosno iz Kazine teme Žrtve agresije Toliko za sada .

      U nastavku link gdje mozete pogledat video Mevlud Živaljevići

      Kaza
      Keymaster
        Post count: 6138

        Ermine zaista si me obradovao ovim svojim projektom. Cestitam ti na prvjencu i nadam se da ce ih biti jos dosta. Znam koliki si trud ulozio u ovo jer sam i ja nesto radio pokusavajuci Rogaticku Magbulu okititi lijepim slikama Pasic Kule i Rogatice.Nisam to nikad dovrsio zbog nedostatka vremena. Posebno me odusevio izbor Ilahije od Samija Yusufa koga rado slusam.
        Znam sigurno da si i ti svjestan nekih nedostataka ali tvoja mladalacka nadahnutost je pozurila da nam sto prije pokaze svoj prvi rad. I neka a znam da ce svaki naredni biti sve bolji i bolji.
        Pokusaj u narednom periodu da nas uveseljavas i razgaljujes sa lijepim sevdalinkama ili pjesmama o Rogatici u kombinaciji sa lijepim slikama Rogatice. Pa kad se dobro uhodas onda ovo sto spominjes.
        Ideja ti je izvrsna i ja te podrzavam u tome, i spreman sam ti pomoci.
        Rogaticki sehidi zasluzuju da se nesto lijepo za njih odradi a to je upravo projekat koji namjeravas raditi. Ovom projektu moras pristuptiti sasvim ozbiljno i sa puno odgovornosti.

        Niko nas vise ne obavezuje nego nasi sehidi i valja im se na svakom koraku oduzivati.

        E pa neka ti je sretan rad.

        Mustafa
        Participant
          Post count: 8282

          ja sam jos jutros cestitao ERMINU na ovom projektu u kratkim porukama, ali evo koristim i ovu priliku.
          Ermine svaka cast i samo naprijed, ja licno sve napredne projekte koji ce pomoci Rogatici, rogatickoj raji rasutoj sirom svijeta,Medzlisu IZ Rogatica, povratnicima podrzavam….

          ermin pawa
          Participant
            Post count: 167

            Hvala vam mnogo na podršci,Kaza ja sam uradio 8 ovih projekata koji su završeni bez greške one dvije tri greške sam uradio namjerno da raja nebi skidala jer je ono samo promo dosta sam ostavio vremena na njima još bi te Kaza zamolio ako bi mogo da mi e-mailom javis ili nekako kako da dodžem do slika Žrtve agresije u vecem formatu ja sam iskopiro one male pa ih sam povecavo ali nije to to .Jos jednom hvala vam obadvojici na podršci.Mahsuz Sellam

            Kaza
            Keymaster
              Post count: 6138

              Ermine slike vecih formata od zrtava nemam ali imam ideju kako da to rijesimo. Javicu ti se e-mail-om.

              ermin pawa
              Participant
                Post count: 167

                Evo jedan od poslijednjih koje sam uradio

                Mevlud I Šerif u Sudžaudin Džamiji u Rogatici pogledaj te i ostavite svoj komentar

                Kaza
                Keymaster
                  Post count: 6138

                  Ermine, poslije ovih tvojih najava o buducim projektima ja sam malo razmisljao, konsultovao se sa kolegama i prijateljima i dosao do slijedeceg zakljucka.
                  Zrtve proslog rata su vrlo osjetljivo pitanje pa zato traze poseban tretman i o njima se posebno mora razmisljati.

                  Mnogi zele,generalno gledajuci u citavoj BiH , pogotovu u ova prljava vremena , da zrtve koriste u politicke svrhe za ostvarivanje politickih ciljeva. Naravno to je jadno i bjedno i ja radeci na prikupljanju podataka i objavljujuci to na ovoj stranici nikad niti sam zelio niti dozvolio. Mnogo slika je postavljeno u kordinaciji sa familijama zrtava, dakle uz njihovo odobrenje. Neke slike (cak dosta njih) sam sam prikupio i nisam imao nikakvih prituzbi nego upravo suprotno, pohvale i podstrek da se nastavi u tom pravcu.
                  Ja znam da ti nemas neke zle namjere ali sa ovim projektom nemoj da zapocinjes niti slucajno da bez pitanja objavljujes na YOU TUBE.

                  Za svaki ovakav projekt se mora traziti saglasnost familija. Bez toga ce svaki posao biti nelegalan i uzimanje podataka odavde bez saglasnosti nelegalan cin.

                  Mislim da si me razumio sta zelim reci a nadam se da ce i ostali ovo prihvatiti kao jedini pravi put.

                  Mislim da se dosta sa zrtvama poigravalo a i danas se poigrava i kada se nesto planira oko toga raditi onda se moraju provesti zaista dobre pripreme a i procedure koje nisu bas tako jednostavne.

                  Dakle oko zrtava do daljnjeg ne radi nista niti objavljuj nesto javno preko YOU TUBE.

                  O tome da li cemo sta raditi na nekim projektima po pitanju nasih sehida donijece rukovodstvo stranice a onda provesti procedure oko saglasnosti familija.

                  Bez toga se ne smije nista raditi.

                  ermin pawa
                  Participant
                    Post count: 167

                    Znam moj Kaza necu ništa preko vas da radim ali kad završim poslacu ga tebi poštom na cd da pogledaš mislim da niko neće imati ništa protiv kad pogledaju projekat .

                    Kaza
                    Keymaster
                      Post count: 6138

                      Ermine ja mislim da sam bio jasan u ovom gore postu. Nema nikakvog rada sa ovim podacima sa stranice dok se drugacije ne odluci, a da bi se drugacije odlucilo prethodno zahtijeva citavu proceduru. Upravo ta kopiranja po CD-ovima su nelegalne radnje zbog koji uglavnom slijede reakcije i familija i svih onih koji zele zastititi zrtve rata.S pravom.

                      Mislim da vise ne bi trebalo biti dilema oko ovog.

                      ermin pawa
                      Participant
                        Post count: 167

                        ok nista necu radit na tom projektu .Sellam

                      Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
                      • You must be logged in to reply to this topic.