Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Posts
  • Mare
    Participant
      Post count: 1546

      Napiso Zele na Rogaticani.com. Pomenu se efendija koji taj poso u Rogatici obavlja pa nemogu a da se ne zapitam jeli rogaticki.Sve vise imam osijecaj da je ovaj izabro da samo odredzenim bude efendija dok je isto tako odredio da odredzene ignorise.To sto nije iz Rogatice nedaje mu za pravo a ni opravdanje da se jos ni jednom jedinom prilikom nije oglasio na stranici koja nosi ime Rogaticani.Cak se ni bajramsku cestitku nije udostojio uputiti onom dijelu vijernika koji nije sa njegovim novim ahbabom.Pitam se dali su apeli za pomoc i clanstvo u MIZ Rogatica upuceni nama ovdje prisutnim.Neznam njegove namjere ali znam sta i kako se osijecam zbog takvog njegovog postupka.Znam i to da zbog takvog njegovog stava vise nicim nije zavrijedio moju pomoc ni u kakvom obliku.Neznam ni to dali ce ikada procitati sta osijecaju neki koji su do sada u MIZ Rogatica uplatili vise godisnjih clanarina negoli ce on obavljati ovaj posao.Od Redzep-efendije pa do Omer-Efendije(onog mladzeg sto je stanovo u Pohridu u zgradi Mejtefa)bilo je dosta onih koji su obavljali ovaj zadatak i nikad ni jedan nije povrijedio svoje dzematlije.Namijerno rekoh zadatak jer nikad to nisam smatrao poslom a imam utisak da danasnji efendija u Rogatici na to gleda bas kao na posao.Isto tako misljenja sam da se vise posvecuje uredzivanju nekih stranica umijesto da se posveti okupljnju svih starih dzematlija.
      Nadam se da ce neko od onih koji ga susrecu prenijeti mu i ovakvo razmisljanje i da ce uvidjeti gresku koju je do sada cinio te poceti komunicirati sa svakim rogaticaninom i postati rogaticki efendija.
      Bice mi zao ali svoju pomoc i hediju koja mi je obaveza mogu i ovdje i bilo gdje u Bosni obaviti a onu obavezu prema Rogatici i mojim sugradzanima mogu izvrsiti na mnoge druge nacine.Njegovi postupci me mogu odvojiti od njega ali nikad me nista nece odvojiti od moje vijere,mog naroda i mog grada.Moje srce i dusa ce uvijek pripadati njima.

      Anonymous
        Post count: 2088

        Zanimljiva razmišljanja i donekle tačna, ali nažalost dosta konfuzna, nedorečena, uvredljiva i pogrešna.

        Pošto ću ovaj tekst shvatiti kao dobronamjernu opasku, koja ustvari to nije, povlačim se i sa http://www.rogatica.com, i od sada će aktivnosti Medžlisa IZ-e Rogatica biti prezentirane samo na našoj web stranici, kao i između ostalog čestitke npr. za Bajram.

        _______________________________________________________________

        Jako me je uvrijedilo par izjava od nekih ljudi i sa ove i sa rogaticani.com. Ja im unaprijed halalim i molim dragog Boga da im da pameti. Ja nikada nisam, niti ću biti nečiji poltron. Sve što radim radim u ime Allaha dž.š. i sa najboljim namjerama, i mislim da se hvala Allahu dž.š. to i primijeti. Žalosno je što ti ljudi ne mogu da shvate da svojim izjavama nanose ogromnu štetu povratnicima u ovome gradu, miru, Islamskoj zajednici itd. itd. Takvima poručujem da riječi pretvore u djela, da se vrate u Rogaticu, pa da sa takvim žarom i elanom pristupe da Rogatica bude što je nekad bila, a ne da, valjda nesvjesno, ruše i ovo malo normalnog života što u Rogatici trenutno ima.
        Stvara se osjećaj da sve ono pozitivno što se dolazi iz Rogatice, pokušava da se zamota u neki veo prljavih namjera i skrivenih ciljeva, što daje alibi akterima da peru svoju savjest zbog razloga koje ne bih ovdje da iznosim.
        Naša jedina nada za uspjeh je u JEDINSTVU, OPTIMIZMU, BRATSTVU I DJELIMA, i dok to ne shvatimo tapkaćemo u mjestu i pljuvaćemo jedni po drugima.
        Još mnogo bih toga imao za reći, ali biće još vremena ako Bog da.

        Moj mail ostaje otvoren za sve sugestije, primjedbe, kritike…

        Mahsuz Vas selamim sa dovom:

        [b]Allahu Svemogući, osnaži nas u našoj namjeri da budemo Tebi predani i Tvom Poslaniku poslušni!
        Allahu Sveznajući, pouči nas da jasno razlikujemo dobro od zla i uputi nas kako da zlo vratimo lijepim!
        Allahu Milostivi, blagoslovi nas bratskom slogom i ljubavlju i ujedini nas na putu do zajedničkog nam cilja[/b]. Amin!

        amela-dzana
        Participant
          Post count: 36

          Zanimljiva razmišljanja i donekle tačna, ali nažalost dosta konfuzna, nedorečena, uvredljiva i pogrešna……..Potpuno pravedno rećeno od našeg Efendije ,ja ga lično ne poznajem ,zato što ne idem baš često u Rogaticu i ne znam čovjeka ,ali u svakom slučaju vazda podtržavam naše hođe ,u svakom pogledu mislim da su svi pravedni,i svakom slučaju veči vjernici nego mnogi od nas.Treba da malo promislimo i tuknemo se u glavu da su efendije ,naslednici Muhameda a.s.koji nas upučuju na pravi put ,i da prihvatamo samo mali dio onoga na šta nas oni upučuju mislim ,da bi imali drugo mišljenje i poglede opčenito na vjeru, i način na koji živimo.Doveli bi naš život u red i živjeli po islamu, kako nam nalaže Allah đz.š.i preporućuje Muhamed, a.s.Nemuslimani kada čestitaju Bajram ,ćestitaju svim vjernicima muslimanske vjeroispovjesti,i ne mogu da vjerujem da Efendija, nije naglasio da čestita Bajram svim vjernicima, a ako se mi osječamo vjernicima, naravno da čemo prihvatiti ćestitke .Svim našim povratnicima ,želim sve najbolje.Svaka ćast svim ljudima koji se trude da pomognu našim povratnicima, koji žive pedeset posto u lošim uvjetima,a pogotovo našim Efendijama koji uvjek probijaju prvi led ,i među prvim se vračaju u naša sela, igradove ,trude se da nam vjera ponovo na tim prostorima zaživi .Naravno da treba pomagati I.Z svugdje u BiH trebaju pare za sve pogotovo za održavanje đamija treba svakog za njegov trud nagraditi,to je valjda tako normalno.mnogi bi svoj doprinos đamiji, dali bez naknada mislim na održavanje, ali je vrijeme teško svakome je za uhar, kada nešto dobije makar to ne bilo novčano.Efendije, naravno trebaju da imaju platu za svoj trud te neče niko, i ne može, da živi od have.Njihova put je iskren, i sve što rade ,rade u ime Allaha đz.š.Nama samo preostaje da molimo Allaha,đz.š.da nas uputi na pravi put, i da pravedno prosuđujemo stvari,, i možda da malo više ponekad gledamo šta smo mi lično , uradili za našu zajednicu , i koliko.Ali fala Allahu đz.š.pa ima dobri ljudi koji su mnogo pomogli našim povratnicima što se moglo i vidjeti na slikama, i svim drugim stvarima, t.j.akcijama prikupljanja novca ljudi, koji nisu u BiH, i ljudima koji su organizatori ovdje, i trče da sve organizuju,i da sve ode na pravo mjesto.Jedni bez drugi ne mogu financija i akcija moraju zajedno.Do sada je sve dobro funkcionisalo pa bi trebalo tako i da se nastavi.Ne treba niko da napušta stranice zbog nekog več trebamo da se što više ućlanjujemmo i na druge stranice neka nas ima svugdje, a ne da se djelimo .SELAM SVIMA.

          Anonymous
            Post count: 2088

            Licn mislim,da su prepucavanja i svadje zadnje sto nam je potrebno.Vrijedjanja isto tako.
            Prvo polazim od sebe,nisam ni ja uvijek ispravno se ponasao i o svemu dobrom pisao.Znaci sklon sam da sa nekim brzo zakuham,sto nije u redu.Cak mislim da sam prvi clan stranice koji sam baniran.Nismo tada nasli zajednicko misljenje,ja malo agresivnije reagujem,i eto belaja.A nije mi potreban,i nisam na ovoj stranici,a mislim da nije niko takvih namjera,da samo kuham i da se raspravljam o svakoj temi,ako ja tako ne mislim.
            Boga mi dosli smo u situaciju da smo se podjelili,na rogatica.com,rogaticani.com,i forum islamske zajednice,pa jedva cekamo da sta napisemo jedni protiv drugih.
            Pet prstiju na ruci pa nisu isti,sto je normalno i za pet ljudi,ali sta mozemo da uradimo,to je bar da se vise nevrijedjamo,jer cemu to vodi,raskolu,a nije vam i nije mi to kucni odgoj.Jer ipak mislim da cilj ovih nasih stranica nije u tome da bi jedni drugima napakostili,pa cak doci i do mrznje,i do mnogo tezih poslijedica,sto svakako niko ne zeli.Tacno je da je dolazilo do cak i teskih rijeci,prvo sebe spominjem,pa ostale,jer ipak smo mi svi ovdje na ovim stranicama razlicitih dobi,obrazovanja,normalno i misljenja,sto je teze stvoriti neki spektar koji ce zraciti pozitivnom energijom,a ne kontriranjem,i poturanjem kuleta jedni drugima,Jer je normalno da u svakoj kuci postoji kucni red,koji se postuje.Sto je normalno da i lideri stranica naprave gresku,urade nesto sto nije u redu,a i mi ostali clanovi,ali sve sto je u granicama,znaci moze se bez psovanja i nakaradnih rijeci,ali ispostovati svacije misljenje.
            Zato pozivam sve clanove nasih stranica,da vise jedni druge ne blatimo,vec se okrenemo onome sto moze nekom nesta pomoci,prije svega humanitarnim akcijama.
            Ako neko nekoga ne voli,neka zadrzi za sebe,jer ipak smo mi do juce jeli iz jedne serpe,sto ipak mikslim da ne smijemo zaboraviti,narocito Rogaticu….Twin Peaks sa likovima

            Anonymous
              Post count: 2088
            Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
            • You must be logged in to reply to this topic.