Viewing 2 posts - 16 through 17 (of 17 total)
  • Author
    Posts
  • Sedina
    Participant
      Post count: 161

      :laugh: :laugh: Procitah ovo sad i bas me nasmija…:laugh:

      ŠTA SVE ZNAM I MOGU!?

      Pogledah oglas za dodatnu zaradu i pomislih da je ideja i prilika dobra:samo traže da si izraženi stručnjak u nekim oblastima te da to podrazumijeva dugogodišnje bavljenje tim poslom.E ,pomislih:ta sam!!!Ovo je prilika koju sam čekala!!!Godinama sam prvo kćerka,pa sestra,pa djevojka,pa ŽENA(SUPRUGA),pa snaha(SNAHA!!!),pa majka,pa zanemarena žena,pa prilično omražena snaha,pa eksploatirana (čitaj:iscijeđena)majka…
      A da ne spominjem kako sam čitavo vrijeme i to od petnaeste godine ugnjetavana zaposlenica…
      Ma toliko sam sve,sve da ne znam u čemu imam više iskustva.U dva prva posla istina stekla sam diplomu Najdraže,Najbolje,a već u sljedećem – Z……E djevojke.To nije istina jer me niko kao djevojku nije Z…..O.Više je bilo obratno.(O tome nekom drugom prilikom)Ali kao supruga i snaha doživjela sam upravo to.Kod mene je bilo po onoj narodnoj:dok te mami šećerom te hrani,a kad te namami i hljeb ti zabrani!I tako od divljenja,zavisti,ljubomore do rutine i „svejedno“ stanja.Čak se više ne ljutim ni kada mi muž kaže:pa što si radila cijeli dan-ovo je sat posla.
      Umrla bih od dosade da nije bilo onog drugog zanimanja,a to je zanimanje snahe.E,moja svekrva kao istinski organizator,uspješno je i nadasve kreativno organizirala naš život:Tako se pobrinula da ne zapadnem u dosadu te me svaki dan barem po jedan put trgne iz letargije, kao npr. kada dođem kući umorna i željna mira i to tačno u šesnaest sati i (već godinama) deset minuta ona na moj pozdrav uzvikne dobrodošlicu:
      – Gdje si do sada!?
      Ili kada za goste počnem pripremati kolače ona kaže svome sinu,a mome mužu:
      – Idi kupi kolače ko zna kakvi će ovi ispasti.
      Ili dok dijete plače iz sveg glasa jer mu ne dozvoljavam da se penje po komodi upadne kao Kalamiti Džejn(valjda se neko od posjetilaca sjeća kaubojskih romana i ko je to) i uzvikne:
      – Šta mi radite djetetu!!?
      ,a ja istim tonom od nekoliko decibela uzvratim:
      – Kožu mu gulim!!!
      E, a moj osmogodišnji sin odgojen u duhu ravnopravnosti u wc-u piški i isprlja sve što može i onako muškim glasom i stavom kaže:
      -Mi muški zapišavamo,a vi žene čistite..
      Pojma nema koliko je u pravu.
      Eh da se vratim na svoje sposobnosti:na poslu sam takođe uspješna jer i nakon godina ugnjetavanja i rada pod raznim pritiscima,mobinga ,još uvijek nisam otišla u invalidsku penziju sa onom šifrom.Hvala dragom Bogu!!!
      A sada nakon što ste pročitali moj CV izvolite,možete mi ponuditi posao i priliku da dodatno zaradim jer znate,dobro će mi doći:otplaćujem svoj kredit za stan,otplaćujem sestrin kredit za stan,otplaćujem ratu za zimsku obuću,plaćam čuvanje djeteta.redovno plaćam račune i gle čuda:potrošim više nego sam zaradila,a nisam se navodno nanovo zadužila.Divim se sebi kako sam sposobna i u finansijama – uspješno potrošim sve zarađeno koliko god ima,a da sebi ne kupim ni najmanju sitnicu!Stvarno sam sposobna.

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282
      Viewing 2 posts - 16 through 17 (of 17 total)
      • You must be logged in to reply to this topic.