Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • Kaza
    Keymaster
      Post count: 6138

      U ovoj temi mozete pisati o Rogatici nekad. O svemu onome cega vise nema.
      Posto nam zaista nedostaje fotografija iz tog perioda, ja sam pokusao skicirati dio koji je bio nekih 60-tih godina na mjestu sadasnjeg hotela Park i ulica Hamami i Kovaci.
      Mozda neko ipak pronadje koju sliku ili napise nesto interesantno iz tog doba. Ovo je ujedno prilika mladjima da saznaju da je Rogatica ranije ipak drugacije izgledala.

      Legenda:

      01. Ulica Kovaci
      02. Ulica Hamami
      03. Kruscica
      04. Titova ulica
      05. ulica sa glavne prema pijaci i ulica ispred Opstine
      06. ulica u kojoj je stanovao Hamdo Catic a.r
      1.Kuca Busatlija
      2.Kuca Makasa
      3.Zolote, Nerici, Kafana Pomocna
      4.Biljanina radnja
      5.gvozdjara (prodavaonica)
      6.Pekara
      7.Piljara od Cane Salke
      8. Sud
      9.Kovacnice
      10.Han
      11.Stamparija
      12. Krug stamparije
      13.Parkiraliste za konje :cheer:
      14.livada (ledina sa par vocki)
      15.zelena povrsina
      16.zelena povrsina
      17. pijaca
      18.pijacni dio od drveta, pokriven
      19.Park
      20.zelena povrsina ispred opstine
      21.oranica
      22.zelena povrsina
      23.basta Zolota
      24.grmlje

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Onda spadam i ja u ove mladje jer ne sjecam se bas svega.;)
        Znaci li to da je Canina zelenara poslije prebacena sa druge strane suda, tj. izmedju suda i socijalnog.
        Po ovoj tvojoj skici je stajala pored suda ali sa ove strane gdje je hotel naknadno izgradjen.

        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          Jeste Teva, upravo tako. Kada je pocela gradnja hotela, Cano Salko je za svoju piljaru dobio novu lokaciju , izmedju suda i socijalnog.

          Braco
          Participant
            Post count: 216

            Na placu 5 u gornjem desnom uglu, sto bi rekli geodeti licem mjesta na glavnu ulicu, bila je jos jedna poveca trafika od lima, piljara sa prodavnicom.

            Kaza
            Keymaster
              Post count: 6138

              Je li mislis na ovoj zelenoj povrsini 15 u gornjem desnom uglu prema ulici ili pored prodavnice gdje je radio Milisav (gvozdjara?

              Braco
              Participant
                Post count: 216

                Upravu si plac 15, na poziciji 14 bilo je igraliste pa kada su se izgradile radnje preslo je napoziciju 21, sto je ujedno bila i nasa Zetra u zimsko doba, tu bi se poslije jesenjih poplava voda zadrzavala pa bi se zimi formirala velika ledena ploha na koju su dolazila sva Rogaticka djeca.
                05,06,02 i 01 su bile veoma brze kratke plaze, jer smo ih poljevali vodom da bi se stvorio led , a nije bilo saobracaja,
                jedino je bio problem na 02 kod poz 3, gdje su konobari Drakovac i debeli mislim da je Mujo, posipali lug jer su im gosti iz `Pomocne` izlazili u veoma neuravnotezenom stanju.
                Koliko sam na poz 24 pojeo trnina, ptice znaju.

                Zambi
                Participant
                  Post count: 898

                  U pravu si Kaza,gvožđara u kojoj je radio Milisav i Sabiha Piljević(Hajdukova stara sa Dvorske)

                  Teva
                  Participant
                    Post count: 8872

                    A kad je onda postavljena trafika pored gvozdzare (u samom cosku parka) u kojoj je radio rahmetli Ramiz Grabovica iz Zlatnog dola ???;)

                  Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
                  • You must be logged in to reply to this topic.