Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • webmaster
    Keymaster
      Post count: 3712

      Juce u prostorijama BKC i Dzemata Vejle napravljeno je oprostajno vece, sijelo, sa Ambasadorom BiH u Danskoj njegovom ekselencijom Maslo Seadom.

      Prelijep skup i emotivan rastanak.

      Naime ambasador Maslo Sead je jedan od velikana na polju Bosnjacke politicke scene, mostarac, dugo godina radio u Mostaru na mnogim funkcijama i odgovornim mjestima.

      Cast mi je i zadovoljstvo imati ga za prijatelja, ahbaba.

      Ono sto je mene impresioniralo i posebno mi se svidjelo kod njega je to da se radi o vjerniku muslimanu, borcu za islam i prava muslimana.

      Ambasador Maslo je sa nama u safu kada se obavlja namaz i sa nama kada se radi o borbi za prava muslimana u Danskoj.

      Navescu samo jedan primjer njegovog nesebicnog zalaganja.

      Kada su objavljene karikature Muhameda a.s. u danskim novinama tada je i nas Ambasador stavio potpis na dokument osude koji su potpisali ambasadori muslimanskih zemalja.

      Mozda ovo i ne zvuci nekako veliko, ali kada se pomisli na vlasti u nasoj BiH, i to da u tom momentu nije imao odobrenje Ministarstva Vanjskih poslova BiH onda se moze shvatiti da je fakticki ovim svojim potpisom, potpisao svoju smjenu…

      Odmah iza toga uslijedili su napadi i osude i zahtjevi za njegovom smjenom od strane srpskog i hrvatskog clana Predsjednistva BiH, ali eto Allahovom dz.s. odredbom nisu uspjeli u svojim namjerama.

      Poslije objavljivanja ovog dokumenta nazvao sam ga i rekao mu -“Gospodine ambasadore, Vas potpis na ovom dokumentu nema veliku tezinu i to nece puno poboljsati prilike muslimana u Danskoj ali bi bio veliki hendikep za sve Bosnjake da vas zbog tog potpisa smijene, tada bi stetu imali svi Bosnjaci trenutno nastanjeni u Danskoj.”

      Na to mi od odgovori, i ovaj odgovor cu dugo pamtiti -“Abdulahu meni je farz da budem musliman a nije mi farz da budem Ambasador.”

      Dok Bosna ima ovakve politicare mozemo se nadati boljitku, ovakvi ambasadori govore da u Bosni ima velikog hajra i bude nadu da je pred Bosnom ipak svijetla buducnost.

      Hvala ambasadoru Masli i jedva cekam vec ugovoreni zijaret u njegovom Mostaru…

      Ispred IZBD poklonili smo mu jedan laptop/prijenosni racunar i pozelili da ga koristi u hajru u “velikoj borbi” za Bosnu i Hercegovinu i za prava Bosnjaka u svom rodnom Mostaru.

      Evo i nekolio slika sa ovog skupa…

    Viewing 1 post (of 1 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.