Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Humanitarno udruzenje gradjana
      Humanitare vereinigung
      “ROGATICA” e.V.
      Solingen

      Zahvaljujuci nasim Cakisicima, Muti i njegovoj Mirsi ovdje ce mo biti u prilici da vidimo kako su i koliko pomagali protjerani Rogaticani u Njemackoj, i blizoj okolini, svojim sugradjanima i Bosnjackom narodu u toku srbocetnicke agresije na nasu lijepu Bosnu.
      Materijal se nalazi u nekoliko uredno sredjenih mapa, koje je uredno vodio nas Muta, pa cu pokusati u narednim mjesecima da to sve pomalo skeniram i postavljam ovdje na forumu u ovoj temi o Rogatickoj dijaspori.
      Tu je i jedna video kaseta koju cu presnimiti na dvd i isti takodje ovdje postavljati u dijelovima.
      Muta, Mirso,dragi nasi sugradjani i zemljaci, vi koji ste svesrdno pomagali, i pomazete, napaceni Bosnjacki narod u toku, i poslije agresije, od srca vam hvala.

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        STATUT
        humanitarnog udruzenja “Rogatica”
        Solingen

        :)

        Anonymous
          Post count: 2088

          Ragib Sisic,presjednik.Ovo drugo je u redu bez ovog prvog,koji je svoju funkciju bukvalno shvatio,misleci da ce na rogaticko sijelo u Solingen,doci vojni atase kanadske ambasade,ili bar neko ko je do cetvrtog koljena familija sa Kenedi Dzonom i Edvardom,ali.Koji je dobivanjem funkcije,a to je specificno za pojedine rogaticane,izgubio moc prepoznavanja,pa je neke naprimjer mene,uz njegovo veliko razocarenje prepoznao nakon par sati prisustovanja toj manifestaciji,mozda ne u stilu Miroslava Krleze i njegovih Gospode Glembajevih,ali je rekao,pa i ti si tu.Nije me cak ni imenom nazvao,jer sam za njega nakon njegovog naglog osvjescenja u stvarnost kojoj na toj funkciji uopce nije pripadao.Ali fala Bogu,neki su to uradili,cak me i imenom nazvali,samo umjesto funkcije su mi ponudili da przim cevape na rostilju,doktoru Suadu,Mirsi Colicu,Midhi Pasicu i ostalim fukcionerima koji su voljeli cevape.Pitam se kada cemo prestati biti funkcioneri,a postati ljudi?Ragib Sisic,presjednik.Ovo prvo je u redu bez ovog drugog…Twin Peaks

          Teva
          Participant
            Post count: 8872

            Twine, odnekud i ja sa jaranom Mirsom Omerbasicem nalutah na to sijelo u Solingenu ’95. Nesjecam se s kim se sve sretoh i poselamih ali se dobro sjecam moje komsinice Behke i njene sceri Lile. Lilu skoro da i nisam mogo prepoznati tada.
            U neko doba sam otiso sa Chikom negdje, mescin prema Kelnu kod sada vec rahmetli Mehe Jahica…

            :)

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              Jedna od prvih akcija

              :)

              Teva
              Participant
                Post count: 8872

                Utovar robe za pomoc napacenom narodu u ratnoj Bosni…


                zet i sura: Kale i Muta


                Muta


                Muta u to vrijeme.

                :)

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  Iz Mutinog albuma za danas ove dvije slike.
                  Na prvoj je Muta lijevo a na drugoj Suljo desno, a ova dvojica sa njima …???

                  :)

                  Teva
                  Participant
                    Post count: 8872

                    Rogaticani birvaktile u Rurskoj oblasti

                    :)

                    mirsa_c
                    Participant
                      Post count: 32

                      Prva slika Muta i njegov radni kolega Sejo Hodzic a druga Sejin zet i Suljo Cakisic. slikano u Sarajevu kod nas, sastale se kolege prvi put od 1992 g.

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        Rogaticanke nekad,

                        a ja ne prepoznajem sve…

                        :)

                        Teva
                        Participant
                          Post count: 8872

                          Druzenje u Sarajevu, mescin

                          :)

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            Zajednica gradjana Rogatice u dijaspori ’94

                            Gradjani Rogatice koji su agresijom protjerani iz svog grada i nasli utociste u Njemackoj, organizovali su se u zelji da pomognu svojim sugradjanima, borcima i njihovim porodicama koji su ostali u agresijom zahvacemoj Bosni…
                            U ovom video zapisu koji se sastoji od 6 dijelova mozemo pogledati prve zacetke organizovanja nasih sugradjana u Njemackoj 1994 godine, tacnije u Rurskoj oblasti: Humanitarno udr. gradj. “ROGATICA” Solingen. Pogledajte….

                            Prvi dio:

                            :)

                            Teva
                            Participant
                              Post count: 8872

                              Drugi dio

                              :)

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Treci dio

                                :)

                                Teva
                                Participant
                                  Post count: 8872

                                  Cetvrti dio

                                  :)

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 31 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.