Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      I ja sam malo istrayivao oko porodicnog stabla i otprilike sam saynao slijedece. U Rogatici su živjeli dva brata Smail i Murat Fejzić. Imena njihovih roditelja nisam saznao niti da li su još imali braće i sestara ono što znam je:

      Dva brata Smail i Murat Fejzić

      Smail Fejzić (1875 – 1958)

      Smail Fejzić (1875 – 1958) i njegova hanuma Ćamka Dizdar iz (Rogatica) su imali šestero dijece. četiri sina Abdulaha, Mehemeda, Jakuba, Nezira i kćerke Hafifu i Fatimu. Oni su zasnovali svoje porodice i izrodili djecu. U sljedećim tabelama ćemo vidjete kako se potomstvo r. Smajilage Fejzića širilo.

      Murat Fejzić (1870-1942)

      Murat Fejzić (1870-1942) i njegova hanuma Nazifa Hadžić su izrodili desetoro dijece. Od desetoro djece koje su izrodili samo njih dvojesu preživjeli i zasnovali porodice i to sin Ibrahim i kćerka Almasa. U sljedećim tabelama ćemo vidjete kako se potomstvo r. Mutat-age Fejzića širilo.

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        Smail Fejzić (1875 – 1958)

        Mustafa
        Participant
          Post count: 8282

          Abdulah Fejzic sa svojom hanumom Aminom, djecom i babom Smajilagom Fejzicem

          Mustafa
          Participant
            Post count: 8282

            Fejzic Abdulah a.r. i Amina a.r.

            Mustafa
            Participant
              Post count: 8282

              Posto su moje sve fotografije zapaljene zajedno sa kucom, pokusao sam nesto naci kod rodbine u Sarajevu, Gorazdu, Zavidovicima itd.
              Vecina slika je porijeklom iz Gorazda od a.r. tetka Sapcanin Alije koji je volio fotografiju.
              Ovo je jedna od njegovih slika slikana iz nase baste u Podljubu.
              U orvom planu porodicna kuca Fejzica..
              Na ovom mjestu nalazila se kuca koja je izgorjela u II svjetskom ratu.
              Kuca je ponovo napravljena, kasnije u vise navrata dogradivana i adaptirana. Ponovo zapaljena 1992..
              Ako Bog da ponovo ce se praviti na istom mjestu.

              Mustafa
              Participant
                Post count: 8282

                U basti porodicne kuce
                Amina Fejzic
                sa sinom alijom i kcerkama Behijom, Hajrijom i Munirom

                Mustafa
                Participant
                  Post count: 8282

                  Alija, Galib i Ahmed FEJZIC

                  Mustafa
                  Participant
                    Post count: 8282

                    Fejzic Galib, Jasarevic Edhem a.r., Onda su tu Hajrija a.r. Rukija a.r. pa ja, Alija, Ahmed…
                    Sjede Abdulahaga a.r. i Amina a.r.

                    Mustafa
                    Participant
                      Post count: 8282

                      NAJAVA

                      USKORO na trzistu

                      Projekat na kojem radim vec nekoliko godina a zadnjih 6 mjeseci intenzivno – je pripremljen za stampu….

                      oko 200 stranica,
                      na stotine fotografija,
                      128 osoba spomenute u knjizi o svakoj osobi napisani licni podaci, sa fotografijom, prijeratnoj adresi, sadasnjoj adresi, brojem telefona, mobila, e-maila…
                      za umrle sa ovog spiska mjesto i datum smrti te mezarje na kojem je sahranjen…

                      Ono sto je interesantno je da ja u knjizi pratim i musku i zensku liniju, tako da se u knjizi osim prezimena Fejzic spominje na desetine drugih prezimena koji su u blizem ili daljem rodu sa Fejzicima….

                      knjiga sadrzi i 10-tak prica o pojedinim clanovima porodice..

                      Ako sve bude po planu knjiga bi trebala u stampariju pocetkom jula….

                      KNJIGA JE PRVENSTVENO NAMJENJENA FAMILIJI I PLAN JE DA SVAKO SA SPISKA FAMILIJE DOBIJE PO JEDAN PRIMJERAK

                    Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
                    • You must be logged in to reply to this topic.