Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Posts
  • Kazić
    Participant
      Post count: 23

      Imam jaku zelju da stavim ove slike jako mi znace a i nadam se da cete neke ljude i prepoznati na njima

      Shot at 2010-03-27 moj rahmetli babo

      Shot at 2010-03-27Kazic Osman Oca a.r

      moja tetka Sena


      Shot at 2010-03-27
      Svadba Mehmeda Kazica Meme sin rahmetli Ibrahima kazica i njegove Dzane familija Kazic vecinom na okupu


      Shot at 2010-03-27
      Erna kcerka rahmetli Ibrahima Kazica,Zuhra kcerka Sene Hodjic rodjene Kazic,ja Amela kcerka Hikmete Lagumdjije ,samira Kcerka rahmeli Oce i Emica kcerka Envera Kazica


      Shot at 2010-03-27
      Erna kcerka rahmetli Ibrahima Kazica,Enka kcerka Envera kazica,Zuhra kcerka Sene Hodjic,ja,Samira kcerka rahmeli oce i Amela kcerka Hikmete lagumdjije


      Samira Kazic i Amela Lagumdjija


      Shot at 2010-03-27

      hrid babin meraz


      Shot at 2010-03-27
      moja mama Sabina daidza Nihad i Haso


      Nihad i Senada Dzambasovic

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Lahko je poznati ove starije al vas mladje tesko a i kako bi kad ste bili jos djeca kad smo prognani iz nase Rogatice.
        Ja sam mladji od rahmetli Oce nekih 13 godina al sam ga poznavo dobro sa Carsije i sa posla, TPR. Mala Carsija pa smo se znali svi.
        Bio sam onog dana na poslu kad su nam javili da je Oci pozlilo. Svi smo izasli pred firmu i cekali da nam jave kako je. Tuzno i tesko smo prihvatili vijest da je Oca preselio. Svi smo pogeli glave i sutili suznih ociju. Osjeco sam se tako, ko da sam izgubio starijeg brata.
        Oca da ti dragi Allah podari lijepi dzennet a porodici da daje snagu da se bori kroz zivot uz stalna sjecanja na tvoj plemeniti lik.
        Proucimo fatihu.

        Irfan-tekija
        Participant
          Post count: 681

          Drago mi je sto nam se javi scerka naseg Oce rah. Dobro rece Teva lahko je poznati one sto ih poznas cio zivot, al ove mlade??
          Zato bih zamolio da nam napises ko su ovi mladi. Obzirom da si zivila u Tekiji sjecam se i tebe kao male curice ali sad tesko. Drago mi je sto na ovim slikama vidjoh i Sabinu, nju zaista nisam dugo vidio. Dadu, Senadu i Tosku vidjam cesce, carsiska raja bili i ostali.

          Kazić
          Participant
            Post count: 23

            Iskreno rasplakao si me ovim sto si napisao iako mi posle toliko godina jako fali njegova podrska al nazalost sudbina je bila takva i koliku god zelju imala da je mjenjam ne mogu….hvala
            El-Fatiha

            Kija
            Participant
              Post count: 207

              Sine Asmira,ja sam skolska drugarica sa tvojom tetkom Senom i jako dobro poznajem cijelu tvoju familiju.Budi ponosna cija si i ja ti zelim dobro zdravlje i srecu.Zavaljujuci tvojim slikama napokon sam ti vidjela mamu koju puno selamim.selam svima tvojima a posebno tvojoj tetki Seni i strinoj Neski.porodica Ljoti.

              Kazić
              Participant
                Post count: 23

                Puno selama mene i moje sestre a posebno od mame,upravo mi prica za album koji je vas muz uradio mami i babi rahmetli kad su se vjencali,nikad ne moze zaboraviti taj divni gest koji je uradio ismet,puno selama vama i vasem muszu od moje mame

                Kazić
                Participant
                  Post count: 23

                  Puno selama od moje mame tebi i muniri,a sada cu napisati ko je ciji od djece

                  webmaster
                  Keymaster
                    Post count: 3712

                    Evo i ja se sjetih mog dragog komsije Oce a.r. uvijek je bio laf, prava raja.

                    Ja sam naravno mladji…

                    Cesto sam se igrao sa Amelinim bratom Atkom, koji sada zivi u Berlinu, mi smo ista generacija.

                    Kada bi Atko dosao iz Priboja onda sam bio cest gost kod Kazica u njihovoj basti gdje smo ja i Atko pravili svakavih belaja :)

                    Oco je uvijek onako dzentlmenski prelazio preko nasih marifetluka i nikada se nije na nas naljutio.

                    Neka mu se Allah dz.s. smiluje i oprosti grijehe.

                    Bas mi je drago da si se javila.

                    Kazić
                    Participant
                      Post count: 23

                      Hvala ti puno da divim rijecima i vjerujem da je takav bio mada bi najvise na ovom svijetu voljela da sam ga upoznala,al….takva sudbina bila.I meni je jako drago sto ste tako divnim rijecima opisali mog oca rahmetli

                      Kaza
                      Keymaster
                        Post count: 6138

                        Ovako kratko je tesko opsati tvoga oca, neseg Ocu. Naravno, Ocu sam poznavao oduvijek. Bio je stariji od mene i u svom drustvu u kome se kretao bio je uvazavan i cijenjen.

                        Meni posebno ostaju u sjecanju njegovi skokovi na starom kupalistu u Zakuli. Niko nije tako skakao laste sa podzida kupalista kao on. Zatrcao bi se i vinuo u vazduh. U tom dugom letu prema vodi bi stavio ruke na prsa a onda ulijetao u vodu. Ja sam to pratio, kao djecak sa velikim interesovanjem i naravno odusevljavao se tom elegancijom pokreta i leta.

                        Samo je cini mi se rahmetli Sakib Colic tako elegantnó izvodio tu vrstu skokova.

                        Inace sa tvojim babom sam radio u TPR-u. Par puta smo zajedno bili na sluzbenim putovanjima i uvijek spajali ugodno sa korisnim.Bilo je lijepih trenutaka.
                        Njegova smrt nas je sviju tada pogodila.

                        Neka je nasem Oci vjecni rahmet.

                        Kazić
                        Participant
                          Post count: 23

                          EHH da mi je to sada vidjeti iskreno cesto ga sanjam zamisljam da je pored mene da me pazi,cuva,ohrabruje..da je pored mene…iako ga se ne sjecam stvorila sam njegov lik u svojoj glavi i vjeruj pozelim da se nikad ne probudim iz tog sna da uvijek ga mogu sanjati,al….kad se probudim shvatim da je sve to san bio.To su mi tetke pricale da je volio da skace i da je bio medju najboljim…

                        Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
                        • You must be logged in to reply to this topic.