Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      Malo neobicna tema i post za mene:)
      Uglavnom, iskren da budem, ne sviđa mi se spot za pjesmu “Dabogda”,tj. “Džemat svira, ahmedija plese”:), ali sta ces gafovi se desavaju. U zadnjem broju Preporoda ima jedan osvrt na ovaj spot, kao i na neispravnu artikulaciju Božijeg imena od strane Harija Varešanovića.
      Evo jedna jako lijepa pjesma od hadžije. Početak je na arapskom, u prevodu: “Ti si moje srce, ti si sve u mom zivotu”.

      http://www.uploading.com/files/MTOIBM5X/Dino_Merlin_-_2008_-_Ispocetka_-_11_-_Da…mp3.html

      Anonymous
        Post count: 2088

        Dino Merlin na Zabranjenom forumu prije 10 min; Ima u Sarajevu i ona manjina koja navija za Zelju, srecom ja nisam taj… :laugh:

        mikica
        Participant
          Post count: 48

          Nisam citala tekst iz preporoda al, je zalosan komentar preproda ko god ga je pisao;Usvemu je zaboga najbitnija ta njegova navodna artikulacija imena ;zar nije mogao ici tekst tipa Hvala bogu pa tako svijetski poznati i jos vaznije slusani pjevaci spominju ime bozije u pjesmi,i koliko ljudi ce cuti ime bozije………nemam rijeci.

          Anonymous
            Post count: 2088

            Pjesma po meni najveci hit u zadnjih 10 godina. Spot po meni (opet) najbolji u zadnjih 50 godina (na nasim prostorima). Rezime.
            Najbolji spot na nasim prostorima od kako ja znam za sebe i gledam TV.

            behar
            Participant
              Post count: 514

              Veoma je tesko s jednom pjesmom (muzickim djelom) zadovoljiti jako izbirljiv auditoriji, kakav je nas bosanski,i uvijek ce postojati detalji koji se mogu dovesti od jedne (umjetnicke) ili druge (vjerske) strane u pitanje ali s nekog recimo skoro laickog, svakodnevnog (muzickog a i vjerskog) stanovista, ja se u potpunosti slazem sa PiTaRIsToK-om. Mislim da pjesma zasluzuje dobijenu paznju ali samo u pozitivnom smislu a da negativnost (ako je ima) treba pokusati zanemariti i uzivati u jednoj grandioznoj muzickoj numeri koja se rodila na prostorima nase Bosne i Hercegovine.

              Anonymous
                Post count: 2088

                Ako zanemarimo neke sitne stvari, po meni kruna Merlinove karijere, sve pjesme od pocetka do kraja. “Dabogda” je nekako postala nacionalna himna. Nisam mogao da vjerujem koliko se pjesma vrti među rajom po Sarajevu, Visokom, Zenici . . .

                Irfan-tekija
                Participant
                  Post count: 681

                  Slazem se sa Efendijom, mislim da je Merlin ovom pjesmom dostigao vrhunac u svojoj muzickoj karijeri. Sve sto bude dalje uradio, bojim se da ce pokvariti ovo dosad uradjeno. Negdje procitah da pjesmu ” Dabogda ” trebao je snimiti sa Sajom r.a.h.,
                  eto nije him se dalo. Sajo preseli, smrt bijase brza.

                  purak
                  Participant
                    Post count: 484

                    :( Eto ,nadje se i njima dvojici neko mahane nalaziti….a nema ih puno ovakvih ko njih dvojica,koji svojom pjesmom i nastupom otvaraju vrata Bosne i svom svijetu pokazuju kakvi smo.
                    http://www.youtube.com/watch?v=EQFEZyrAY3Y&feature=related
                    http://www.youtube.com/watch?v=1DIJtejKRoE&feature=related

                    Amra68
                    Participant
                      Post count: 82

                      Ja ako Bog da 19-og jula na koncert, na Kosevo :silly: Ludnica ce biti, bas kao 2004-te kada smo pokisli kao misevi, pjevali sve njegove pjesme i ostali do zadnje minute na stadionu! Dino a i Hari, su bili i ostali najvece bosanskohercegovacke legende ;)

                      Amra68
                      Participant
                        Post count: 82

                        Gracanice, sad si ti na redu :laugh:

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Slazem se da su Dino i Hari dvije BH legende,nema ih puno ovakihhh kao njih dvojica ,al eto sto reko Purak i njima neko mahane nalazi.
                          Sa posljednom pjesmom “Dabogda” Dino je samo jos vise potvrdio da je on ziva legenda koja nikad nece umrijeti.

                          [url]http://www.youtube.com/watch?v=KkcBuUlgOTI
                          [/url]
                          Svuda BeHaR na nju mirise a ja uzdisem.
                          Ova pogadja bas nas koji smo daleko od SeHeRa.
                          http://www.youtube.com/watch?v=feIprTRtLqw

                          Evo i jedna za sretan put i hairli boravak Amri u SeHeR.
                          http://www.youtube.com/watch?v=Zcmv1RIa2mk

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            Veceras na Kosevu Dino Merlin odrzava koncert. Evo gledam skupilo se preko 60 000 gledalaca.
                            Kod mene je ovako.
                            Kcerka na Kosevu sa Asjom (Nedima) Behlulovic.
                            Zena na Bascarsijskim vecerima sa Altijanom Behlulovic. Svira grupa Mustuluk i zena otisla da gleda sina.
                            Babo (ja) dezurni u CIPS-u i kuha se na 35 stepeni.

                            Teva
                            Participant
                              Post count: 8872

                              Bogami Pitare aferim i Dini i tebi.:)
                              Dini za koncert a tebi za sina.:)
                              I bolje ti je da se kuhas na 35 stepeni
                              nego da kisnes na 18 stepeni, danima, ko ja.B)

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                Clan naseg foruma Amra 68 je najavila da ce biti na koncertu, valjda ce nam podnijeti taze izvjestaj. B)

                                ermin pawa
                                Participant
                                  Post count: 167

                                  Sellam braco bio sam i ja na koncertu naseg Mu’mina Dine Merlina ja mislim da se nece roditi njegova kopija zamislite kad 60 000 ljudi pjeva u glas sve njegove pjesme bilo je nezaboravno da ga Allah Dž.š poživi dugo dugo

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.