Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 184 total)
  • Author
    Posts
  • Mare
    Participant
      Post count: 1546

      Poslije umjesto da ih popravljaju bacaju ih u smece i kupuju nove jos skuplje.

      Mare
      Participant
        Post count: 1546

        Napokon prvi pravi odmor.U medzu vramenu prvi cin a odma iza toga i prva vojna medalja.Dobili je svi za onu kradzu kamijona Amerikancima.U Legiji posto stalno ides na teren ,nemas bas vremena da trosis pare pa ja moj odmor odlucijo provesti u hotelu Sheraton.15 dana sa pilotima JAT –a.Ko pravi turista .Na bazenu citam Ilustovanu Politiku ili Arenu.Narucim rucak koji jedem pored bazena se jednom od stjuardesa.Poslije odspavam malko u sjenci suncobrana,a cim se probudim pravac u vodu.Uvece ili jedemo u restoranu hotela ili u nekom tipicnom Dzibutijanskom restoranu.Prije nisam volijo morsku ribu ali od kad smo isli da jedemo u jedan restoran u starom gradu jednostavljeno sam se odusevijo.Nema tanjira ni nozeva ni viljuski.Dva komada papira koji igraju ulogu tanjira.Jede se prstima ako hoces vino moras ga kupiti u prodavnici preko puta.Gazda je musliman pa ne prodaje alkohol.Inace bilo je dana da se setamo poslije podne prije vecere.Kupimo dva tri suvenira.Gledamo.Jednom setajuci se po pijaci vidim jednu zenu prodavacicu.Neznam zasto mi je ona skrenula paznju.Mozda zbog komada kartona na kome je velikim slovima pisalo « MESARA »Zaustavim se i gledam.Ne vidim meso.Vidim nesto okaceno ali ne kontam da je meso.Crne je boje pa pomislih da se radio pet o nekom lokalnom specijalitetu.Jedna zena se primace tezgi.Prica sa prodavacicom.Ona se digne pa sa onim lepezama koje sluze da se ohladis razmaha oko jednog crnog objesenog iznad tezge.Sa zaprepastenjem shvatih da je to ustvari,ja mislim,bila kozija plecka pokrivena musama.Poslije par minuta dogovaranja oko cijene zamota joj to meso u novinski papir.Eto i to je Afrika

        Mare
        Participant
          Post count: 1546

          Moja prva parada ko pionir :woohoo: Mala brada.

          Mare
          Participant
            Post count: 1546

            U vojnoj policiji .Porasla brada :woohoo:

            Mare
            Participant
              Post count: 1546

              A evo i koja sa mog prvog odmora.

              Mare
              Participant
                Post count: 1546

                Ova mi je jedna od najdrazis

                Mare
                Participant
                  Post count: 1546

                  Ja i majmun koji nevoli pivu :woohoo:

                  Mare
                  Participant
                    Post count: 1546

                    Polazak na odmor u civlnom odjeluB)

                    Mare
                    Participant
                      Post count: 1546

                      Na podjeli marmelade Inace sto se tice humanitarne pomoci tu smo bili prvi.Gradili smo im putove i ceste.Razvlacili sa cisternama vodu u predgradza koja nisu imala vodovoda.Za vrijeme one obuke na terenu davali hranu narodu koji je bijo daleko od gradova i koji nije imo para da kupi.To vam je jedan fenomen koji niko nikad nije shvatijo.Kad si na terenu pa kad poslije podne nadzes adekvatno mjesto gdje bi mogao logovariti tj provesti noc,prva stvar je poslati ljude sa dvogledima da vide sta ima u « komsiluku ».Izvjestaji su vazda bili isti.Nista nema zive duse na kilometre.Poslije petnestak minuta prvo djeca a poslije stariji dolaze da traze vodu i hranu.Sjecam se da sam poslije za djecu zico od ostalih i cuvo vazda onu mermeladu u malim plasticnim pakovanjima.Izraz zadovoljstva na njihovim licima,gledajuci ih kako lizu mermeladu,bijo je zamene najveca nagradaI

                      Mare
                      Participant
                        Post count: 1546

                        A evo i nekoliko vozila koja sam vozo.Dzip Hothckins

                        Mare
                        Participant
                          Post count: 1546

                          Veliki dzip

                          Mare
                          Participant
                            Post count: 1546

                            Nesto me masina zeza :P :whistle:

                            Mare
                            Participant
                              Post count: 1546

                              Stari kamijon:woohoo:

                              Mare
                              Participant
                                Post count: 1546

                                Novi kamijonB)

                                Mare
                                Participant
                                  Post count: 1546

                                  Primitivna putnicka vozila:woohoo:

                                Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 184 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.