Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      Esselamu alejkum,

      Medžlis IZ-e Rogatica kao i svake godine provodi akciju prikupljanja zekata i sadekatu-l-fitra. Na taj način, izvršavajući strogu naredbu Uzvišenog Allaha dž.š., pomažete rad i funkcionisanje Medžlisa IZ-e Rogatica. Za one koji ne znaju Medžlis IZ-e Rogatica je doveden na rub egzistencijalnog postojanja, te se nadamo da će sredstva od zekata i sadekatu-l-fitra biti dostatna da se obezbjedi normalan rad za jedan period.

      Obavezu zekata i sadekatul fitra mozete izvršiti u Rogatici svakim danom, a ove godine se nadamo da i dijaspora neće izostati. Sve uplate iz dijaspore bice transparentno objavljivane na stranici, a uplate se iskljucivo mogu izvršiti preko Western Union, Money Gramm ili na neki drugi privatni način.

      Za sve informacije nas možete kontaktirati na mail: mizrogatica@gmail.com ili na broj telefona 062/745-945.

      Nadamo se da ćete prepoznati važnost ove akcije, te Vam se unaprijed najtoplije zahvaljujemo na Vašem odzivu.

      Anonymous
        Post count: 2088

        Do kraja mubarek mjeseca Ramazana cu svakodnevno objavljivati rezultate akcije prikupljanja zekata i sadekatu-l-fitra u Rogatici.
        Podsjecanja radi:

        – 2006. godina – prikupljeno 400 KM
        – 2007. godina – prikupljeno 4750 KM
        – 2008. godina – prikupljeno 12750 KM

        Ove godine, ne racunajuci blokove na terenu:

        – Bosna i Hercegovina – 280 KM

        – Dijaspora – bez uplata

        MOLIM SVE ONE KOJI PLANIRAJU IZVRSITI UPLATU ZEKATA I SADEKATU-L-FITRA IZ DIJASPORE ZA MEDŽLIS IZ-E ROGATICA DA UPLATU NASLOVE NA SLJEDECE PODATKE ZBOG PROCEDURE PRILIKOM PODIZANJA NOVCA:

        MADŽID ALIHODŽIĆ, DAUTOVCI 16, VISOKO.

        Mahsuz selam.

        Dedo
        Participant
          Post count: 1243

          Esselamu Allejkum gospodine Madzid.

          Prvo da provjerimo jesil pogrijesio umjesto 2008
          stoji 2009,god na zadnjem postu o tome toliko.

          Sto se tice Medzlisa IZ iz Rogatice ja mislim da bi trebao postojati odbor,a u odboru blagajnik koji je sa predsjednikom ovlasten da otvori konto za IZ Rogatica i da se brinu o raspodjeli sredstava koja bi se uplacivala na doticni konto.

          Mozda je to ustaljeno pravilo kao sto se i ranije radilo preko interne kase,a sada cak preko Visokog i preko Madzid efendije.
          Nebih bas bilo pozeljno na taj nacin da to radimo.

          Madzid efendija nesumnjam ja u tvoje postenje al me zivot naucijo necem drugom jednostavno imam losa iskustva sa efendijama.
          Dragi Allah zna najbilje al nisu ni hodze sto su nekad bile.

          Zato predlazem da odmah osnujete odbor ako ga jos nejmate i da otvorite konto ako necete u Rogatici onda u Gorazdu ili Sarajevu,obavijestite nas sto prije dok ima vremena da se sta uradi.

          Gledajuci sa strane bilo je potrebno malo ranije da se
          pobrine o svemu ovome.

          Srdacan selam

          Anonymous
            Post count: 2088

            Za zekat i sadekatu-l-fitr se zaduzuju blokovi, tako da nema potrebe za nikakvim komplikacijama. Blokovi za zekat i sadekatu-l-fitr su identicni na cijeloj BiH i Dijaspori.
            Adresa u Visokom je moja adresa, ja sam Visocanin, i moja licna karta je u Visokom. Uplate prolaze kada se napise i Medžlis Rogatica, ali je puno komplikovanije. Konto Medžlisa već postoji, Omer ef. Kadrić je blagajnik, ali uplate zekata i sadekatu-l-fitra ne idu preko konta, nego isključivo na blokove od zekata i sadekatu-l-fitra.

            Mahsuz selam,

            Anonymous
              Post count: 2088

              Uplata zekata i sadekatul-fitra za MIZ Rogatica:

              – Bosna i Hercegovina – 280 KM

              – Dijaspora – 600$

              1. Ajanovic Huso $100.00 zekat
              2. Sabanic Amer $100.00 zekat
              3. Cubro Nijaz $100.00 zekat
              4. Cubro Nail $200.00 zekat
              5. Cubro Nail $100 sadekatu-l-fitr za Cubro Nail, Cubro Almedina, Cubro Azra i Cubro Ajdin

              Želim dodati da je gospodin Cubro Nail poslao još 200$ da se ove godine obezbjede bajramski paketići za povratničku djecu. Paketići su odmah danas naručeni, te će biti izvještaj kada budu podijeljeni.

              KORISTIM OVU PRILIKU DA SE NAJTOPLIJE ZAHVALIM OVOJ NAŠOJ BRAĆI KOJA SU ODVOJILA DIO SVOG IMETKA ZA MIZ ROGATICA, A POSEBNO GOSPODINU NAILU CUBRI, KOJI VEC DRUGU GODINU ZA REDOM DOKAZUJE SVOJU ISKRENU BRIGU ZA ROGATICU I MIZ ROGATICU. MOLIM ALLAHA DŽ.Š. DA IH OBILATO NAGRADI ZA OVE NJIHOVE POSTUPKE.

              Anonymous
                Post count: 2088

                Uplate zekata za 09.09.2009. godine:

                – Bosna i Hercegovina – 0 KM
                – Dijaspora – 0 KM

                Do sada uplaćeno:

                – Bosna i Hercegovina – 280 KM
                – Dijaspora – 600$

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Uplate zekata i sadekatu-l-fitra za 10.09.2009.godine:

                  – Bosna i Hercegovina – 30 KM

                  – Dijaspora – 0 KM

                  Do sada uplaćeno:

                  – Bosna i Hercegovina – 310 KM

                  – Dijaspora – 600$

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Uplate zekata i sadekatu-l-fitra za 11.09.2009.:

                    – Bosna i Hercegovina – 1020 KM

                    – Dijaspora – 0 KM

                    Do sada uplaćeno:

                    – Bosna i Hercegovina – 1330 KM

                    – Dijaspora – 600$

                    Keva
                    Participant
                      Post count: 75

                      Efendija,Sellam alejkum,kako si i kako tvoji,Ja sam Salan Elvedin iz Rogatice,planiram da se vratim ako ALLAH dadne,da te pitam u vezi zekijata i vitre,kako da uplatim ja iz Finske na koji ziro racun,ima vec duze vremena neznam,neumijem ili ko ce ga vise znati da na podrucje BIH uplatim bilo kakov dopprinos ili donaciju.Puno sellama od Elvedina i porodice,da te ALLAH nagradi za sve sto cinis za povratnike i ujedno sve nas Rogaticanine.Amin

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        We alejkumu selam Elvedine,

                        Vrlo jednostavno. Odes do prve banke u kojoj ima WESTERN UNION ili samostalne poslovnice WESTERN UNIONA. Oni će ti sve objasniti, kako i šta (uplatu izvršiti na moje ime i prezime) i dati jedan broj. Taj broj sa svojim podacima ćeš meni poslati na mail, i ja ću ovdje u Rogatici podići novac i to ovdje objaviti.

                        Molim Allaha dž.š. da tebe i tvoju porodicu nagradi za vašu brigu i djelo.

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Uplate zekata i sadekatu-l-fitra za 12.09.2009.:

                          – Bosna i Hercegovina – 250 KM

                          – Dijaspora – 0 KM

                          Do sada uplaćeno:

                          – Bosna i Hercegovina – 1580 KM

                          – Dijaspora – 600$

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            Uplate zekata i sadekatu-l-fitra za 13.09.2009.:

                            – Bosna i Hercegovina – 90 KM

                            – Dijaspora – 0 KM

                            Do sada uplaćeno:

                            – Bosna i Hercegovina – 1670 KM

                            – Dijaspora – 600$

                            mirsad_d
                            Participant
                              Post count: 4000

                              BiH | 14.09.09 13:09
                              Uplata zekata i sadekatu-l-fitra putem interneta

                              Od 14. septembra 2009./25. ramazana 1430. godine svi davaoci zekata i sadekatu-l-fitra će moći svoju obavezu davanja zekata i sadekatu-l-fitra ispuniti i putem interneta, direktno na web portalu Rijaseta Islamske zajednice u BiH http://www.rijaset.ba, javila je MINA.

                              Foto: ReutersNastojeći muslimanima, članovima Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, olakšati ispunjenje obaveze davanja zekata i sadekatu-l-fitra i ići ukorak sa savremenim trendovima, Rijaset Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini je putem svog ureda za zekat uspostavio i najjednostavniji i najbrži način ispunjenja spomenutih obaveza.

                              Svim potencijalnim davaocima zekata od danas se pruža mogućnost da korištenjem jednostavnog softwarea za obračunavanje zekata”zekat kalkulatora”, koji se nalazi na web portalu Rijaseta http://www.rijaset.ba/zekat, obračunaju zekat i na istom mjestu odmah i izvrše uplatu obračunatog iznosa zekata.

                              Uplate mogu vršiti svi korisnici kartica Visa, MasterCard, American Express i JCB. Pored već ustaljenih uplatnih kanala za davanje zekata i sadekatu-l-fitra putem blokova za zekat i blokova za sadekatu-l-fitr, koji se mogu naći u svim džematima u BiH i dijaspori i mogućnosti uplata putem bankovnih računa, uspostavom mogućnosti plaćanja zekata i sadekatu-l-fitra putem interneta, Islamska zajednica u Bosni i Hercegovini upotpunjuje jedan od veoma važnih segmenata svog djelovanja.

                              Zekat je treći islamski šart, jedan od pet stupova islama i odgovarajući odnos prema zekatu je od krucijalne važnosti, kako za pojedinca, tako i za zajednicu. Zekat je izdvajanje određenog, manjeg, dijela imetka kao vid čišćenja većeg dijela imetka i pripreme za njegov rast i unapređenje.

                              Fena

                              Keva
                              Participant
                                Post count: 75

                                Sellam alejkum Efendija.Jucer sam uplatio putem Wester uniona za Vitre i Zekat na tvoje ima.poslao sam ti mail pa mi javi jeli sve uredu.Elvedin sa porodicom.keva.66@hotmail.com

                                Keva
                                Participant
                                  Post count: 75

                                  Sellam Efendija,jos nisam dobio odgovor dali si dobio mail i podigao pare,i jeli sve uredu.molim te javi mi.

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.