mirsa_c
Participant
    Post count: 32

    U Rotex-u smo famelijarno radili. Moja rahmetli svekrva Camka 24 god. tu zaradila penziju, Muta 17. i ja 8.god. Na nekoliko prije rata moj muz je napadnut u trecoj smjeni od dvojice radnih kolega srpske nacionalnosti. Mislim da ta dvojica D.C i D.J.su nas opomenuli da ce se nesto desiti.Tako su oni bili krace vrijeme suspendovani i ponovo poceli raditi.Sto bi nas narod rekao ” pojo vuk magarca “.Koda se nista nije desilo. Zadnji dan rada mog muza nikad necu zaboraviti.Mislim da je bio 15.4.1992.god. Muta je otisao u prvu smjenu, vratio se oko 10. sati i kaze meni spremaj djecu moramo bjezati.Nazvao ga je jedan radnik iz dorade (nemogu se sjetiti kako se zvao, bio je to stariji radnik pred penziju )i rekao mu napustaj te Rotex ili cemo granatirati. Ako ce te mi vjerovati uopste nisam potresena ovom tablom, koda Rotex nikad nije postojao. Mada sam imala u toj firmi puno dragih osoba, i volila bi da kontaktiram sa njima pa ako neko od njih ovo procita neka mi se javi.Moj muz je za Rotex puno dao.