Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 458 total)
  • Author
    Posts
  • Kaza
    Keymaster
      Post count: 6138

      SEJFO ( HASIB ) MIRVIC

      Sejfo Mirvic je rodjen 03.11.1948. godine u Satorovicima- Rogatica.
      Kao i mnogi Rogaticani, Sejfo je zrtva zlocinacke ruke u agrisiji na BiH. Ubijen je 13. decembra 1993. godine u 44. godini zivota.
      Iza njega je ostala supruga Safija, sinovi Nermin i Emir i kcerka Amina.
      Neka mu je vjecni rahmet.

      Kaza
      Keymaster
        Post count: 6138

        SEAD (OMER) VELIC

        Sead Velic je rodjen 06.03.1961. godine u Rogatici. Osnovno i srednje obrazovanje je zavrsio u Rogatici a po zavrsetku skole se zaposljava u TPR-u gdje radi sve do pocetka rata. Pocetkom agresije na BiH Sead se ukljucuje u odbranu BiH.
        Poginuo je 22.11.1992. godine na Jacenu kao komandant diverzantske jedinice.
        Iza njega je ostala supruga Devla i kcerka Amela.
        Neka mu je vjecni rahmet.

        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          MIRSAD (MUSTAFA) CATIC

          Mirsad Catic je rodjen 01.12.1960. godine u Rogatici. Osnovno i srednje obrazovanje je zavrsio u Rogatici. Zaposljava se u TPR-u kao vozac kamiona i tu ostaje sve do pocetka rata. Pocetkom rata se ukljucuje u odbranu BiH od agresije.
          Poginuo je na teritoriji opstine Gorazde, na Jabuci, dok je bio u pokretu sa vozilom koje je namjeravao izvuci sa tog prostora i odvuci za Gorazde, za potrebe Armije BiH.
          Bio je porodican ali nije imao djece. Iza njega je ostala supruga Fatima, majka Vehbija, brat Zijad a otac Mustafa je takodjer zrtva agresije na BiH.
          Neka mu je vjecni rahmet.

          Kaza
          Keymaster
            Post count: 6138

            MUSTAFA (SULEJMAN) CATIC

            Mustafa Catic je rodjen 10.05.1935. godine u Rogatici. Citav svoj radni vijek je proveo u Domu zdravlja Rasim Dzindo u Rogatici u nabavnoj sluzbi.
            Mustafa je kao i mnogi Rogaticani zrtva cetnickog terora u agresiji na BiH 92-95 godine.
            Poginuo je prilikom granatiranja ljudi u zbijegu na Kozadrama kod Rogatice.
            Iza njega je ostala supruga Vehbija, sin Zijad a njegov drugi sin Mirsad je takodjer zrtva agresije na BiH.
            Neka mu je vjecni rahmet.

            Kaza
            Keymaster
              Post count: 6138

              NUSRET (ABID) MAKAS

              Nusret Makas je rodjen 10.10.1937. godine u Kukavicama. Skolovanje je zavrsio u Rogatici a potom se zaposljava kao vozac u Tehnotransu. Svoj citav radni vijek provodi kao vozac a vecim dijelom vozac autobusa.
              Pocetkom agresije biva zajedno sa svojom suprugom Bibom i komsijama zarobljen u podrumu kuce Stojana Nerica gdje su se krili prilikom granatiranja. Strijeljan je zajedno sa suprugom i ostalim komsijama. Njihova tijela ni do danas nisu pronadjena.
              Iza njega su ostali sin Senad i kcerka Senada.
              Neka mu je vjecni rahmet.

              Kaza
              Keymaster
                Post count: 6138

                BECIR (AVDO) RAMOVIC

                Becir Ramovic je rodjen 18.08.1937. godine u Seljanima.
                Ubijen je 03.06.1992. godine u Seljanima. Od kuca Dzida iz PAM-a ga je pogodilo vise metaka i tesko ranilo u predjelu stomaka i kicme. Pucao ga je sin trgovca Mirka Ljubinca, Goran, i pored upozorenja od strane Sime Carkica da ne puca jer je to njihov komsija Becir.Bio je tesko ranjen i dozivao je sviju koje je poznavao da mu pomognu. Niko mu nije pomogao nego je vjerovatno novim rafalima dokrajcen.
                Njegovo tijelo je exhumirano a dzenaza mu je obavljena 14.02.2009.godine u mjestu Seljani – Rogatica.
                Becir je bio porodican. Iza njega su ostali supruga Mevla, sin Avdo i kcerke Habiba i Fatima.
                Neka mu je vjecni rahmet.

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  ADEM (AHMED) VUKAS

                  Adem Vukas je rodjen 27.05.1967. godine u Rogatici. Osnovno skolovanje je zavrsio u Rogatici i izucio obucarski zanat u obucarskoj radnji kod Hamde Sokolovica.
                  Kao i svi iz porodice Vukas, Adem se odmah u pocetku agresije ukljucuje u odbranu BiH.
                  Zarobljen je 08.08.1992. godine i na zvjerski nacin ubijen u Brcigovu.
                  Nije bio porodican.
                  Neka mu je vjecni rahmet.

                  Kaza
                  Keymaster
                    Post count: 6138

                    AZMIR (OSMAN) HODZIC

                    Azmir Hodzic je rodjen 12.06.1968. godine u Rogatici.Osnovnu i srednju skolu je zavrsio u Rogatici i stekao zanimanje elektronicara. Kao i mnogi drugi nije imao sansu da radi ono za sta se i obrazovao. Jedan je od rijetkih, ciji je otac bio zaposlen u Tehnotransu, a da nije bio zaposlen u tu firmu.Okusao je srecu kao konobar, prvo kod Cice i Murisa, pa onda sve do rata radio kod Zoze u Plavom biseru. Kao i mnogi je mogao otici u inostranstvo ali nije htio. Ostao je sa rajom u odbrani zemlje, gdje se i prekinuo njegov kratki put ka onom sto se zvao njegov cilj, biti covjek.
                    Poginuo je na Ilidzi na bazenima krajem 1992. godine.
                    Ukopan je u sehidsko groblje u Hrasnici.
                    Nije bio porodican.
                    Neka mu je vjecni rahmet.

                    Kaza
                    Keymaster
                      Post count: 6138

                      SULEJMAN (MUSTAFA) ZEC

                      Sulejman Zec je rodjen 14.02.1936. godine u Rogatici. Osnovnu skolu zavrsio u Rogatici a pekarski zanat izucio u pekarskoj zadruzi koja se nalazila na mjestu sadasnje hotela Park, bivsa ulica Kovaci.
                      Pekarski posao je radio sve do penzije akasnije je otvorio i samostalnu pekarsku radnju.
                      Rat je docekao u Rogatici, pa je preko Gorazda , Grebka, Tarcina dosao u Sarajevo.
                      Poginuo je u kosevskoj bolnickoj sobi od granate.
                      Dzenaza obavljena u Sarajevu na mezarju Lav.
                      Iza njega ostala supruga Rabija i sinovi Mustafa i Mirsad.
                      Neka mu je vjecni rahmet.

                      Kaza
                      Keymaster
                        Post count: 6138

                        MIDHAT (ABDULKADIR) AKSAMIJA

                        Midhat Aksamija je rodjen 10.12.1939. godine u Rogatici. Svi se sjecamo rado njegovog lika a posebno oni koji su bili u kontaktu sa nasim Midhom, bilo poslovno ili privatno. Dugo godina je Midho radio u TPR-u u komercijali, da bi pred sami rat poceo raditi u jednom predstavnistvu u Sarajevu. Njegov nemirni duh mu nije dao mira. I pored toga sto je radio u Sarajevu, te kobne 1992. godine se nasao u Rogatici gdje je bila njegova sira familija.
                        Ubijen je kod svoje kuce a njegovo tijelo kao i mnogih nestalih Rogaticana nije jos uvijek pronadjeno.
                        Iza Midhe su ostali supruga Dzevahira i njegove kcerke Sanela i Lejla.
                        Neka mu je vjecni rahmet.

                        Kaza
                        Keymaster
                          Post count: 6138

                          ASIM (SALIH) AGANOVIC

                          Asim Aganovic je rodjen 28.05.1937. godine. Po zanimanju je bio elektricar i citav svoj radni vijek je proveo u Sjemecu. Bio je drustvenopoliticki aktivan i u par navrata je obavljao funkcije u OK SK Rogatica.
                          Ubijen je 1992. godine u Rogatici.
                          Iza njega je ostala supruga Munira i sin Nihad.
                          Neka mu je vjecni rahmet.

                          Kaza
                          Keymaster
                            Post count: 6138

                            EMIR (JAKUB ) TESKEREDZIC

                            Emir Teskeredzic je rodjen 18.12.1970. godine u Rogatici. Skolovanje je zavrsio u Rogatici. Izucio je masin-bravarski zanat i poslije odsluzenja vojnog roka se zaposljava u TPR-u, firmi u kojoj je dugo godina radio i njegov rahmetli otac Jakup. Tu radi do pocetka agresije na BiH. Odmah na pocetku agresije se ukljucuje u odbranu BiH.
                            Poginuo je 1992. godine u predjelu Vrazalica.
                            Nije bio porodican.
                            Neka mu je vjecni rahmet.

                            [color=#825900][quote=”MINI-MORIS(citat)”] Emir Teskeredjic-TEZGA,rodjen 1970-te godine u Rogatici.Bio je moj prvi komsija pa zbog toga imam razlog vise da nesto napisem o njemu.Za one koji nisu znali TEZGU mala podsjetnica da je TEZGA bio sin jednog od kovaca u Rogatici JAKUBA TESKEREDJICA i SENIJE.Njegova sestra je Emira i mladji brat Kemo-kemica.Emir i ja smo proveli jedan dio lijepog djetinjstva.Prve metre voznje na biciklu naucio me TEZGA. Tezga je po zavrsetku zanata u SSC Veljko Vlahovic otisao u JNA.Mislim da je zavrsio za ZMASIN BRAVAR.Sticajem okolnosti njegov babo rahmetli je radio u TPR-u.Mislim da je tezga cak imao i neki vid stipendije od TPR-era,pa je poslije odsluzenog roka dobio posao u pomenutom preduzecu.Tezga je bio pomalo nestasan kao i svi mi ali je uvijek bio dobar drug.Sjecam se njegove najdraze pjesme koju je tezga rado slusao onako sa merakom pojacano do daske.Moj rahmetli babusa bi mu po nekad dobacio ,TO MAJSTORE,a tezga bi se ko nesta izvinjavo babusi,a ovaj bi na to samo ti i ja sam nekad bio mlad.Mislim da se ta pjesma zvala MIKO DRUZE MOJ.Kad god je cujem prvo se sjetim TEZGE pa poslije koje cega,i proslosti.

                            Sta da vise pricam,ostalo je samo dozivotno sjecanje na jednog uzornog komsiju i dobrog druga kao i saborca u proteklom ratu.TEZGA je poginuo 1992.g.Ne mogu se sjetiti tacno lokacije iako mislim da je to bilo na Vrazalicima?Sjecam se Dzenaze kad je trebalo spustiti TEZGU u mezar, kad je hodja postavio pitanje;IMALI NEKO OD BLIZNJIH DA BI HTIO DA GA SPUSTI U MEZAR;?
                            TEZGA nije znao ni za ikoga svog, mamu, brata,sestru, da li su zivi i gdje su.Tako je i prselio na AHIRET.Poslije nekog vremena stigao je haber iz zepe da je TEZGINA mama poginula od avio bombe JNA. Do polovine ;93.g.nisam znao nista o ostalim clanovima ove porodice. Kad sam sreo EMIRU,a ona mi je pokazala i KEMU.Fala ALAHU barem su oni zivi i zdravi.Sada su sa staanom negdje u Sarajevu. Kemica se bavio fudbalom.
                            [/quote][/color]

                            [color=#825900][quote=”mujo(citat)”] koliko se ja sjecam tezga rahmetli je poginuo na djudjevu brdu 92
                            [/quote][/color]

                            Kaza
                            Keymaster
                              Post count: 6138

                              BIBA (OSMAN) PASIC

                              Biba Pasic je rodjena davne 1907. godine u porodici Dzindo. Udala se za Nazifa Pasica u Rakitnicu i tu je zivjela sve do pocetka agresije. Nikad nikom nece biti jasno kakva opasnost je prijetila zlotvorima od starice koja je pocetkom agresije napunila 85. godina. Zvjerski je ubijena kao i mnogi Rakitnicani a posebno brojne zrtve su Pasici.
                              Njeno tijelo je exhumirano a dzenaza ce se obaviti sutra 05.04.2009. godine na mezarju Rakitnica-Rogatica.
                              Iza ove starice je ostao sin Mujo.
                              Neka joj je vjecni rahmet.

                              Kaza
                              Keymaster
                                Post count: 6138

                                MUZAFER (ARIF) JAHIC

                                Muzafer Jahic je rodjen 14.03.1969. godine u selu Kalimanici, od oca Arifa i majke Emine. Skolovao se u Rogatici i zavrsio srednju skolu za elektronicara.
                                Poginuo je blizu sela Kuti kod Kaljine a poslije rata je njegovo tijelo exhumirano i obavljena dzenaza na groblju Vlakovo u Sarajevu.
                                Muzafer nije bio porodican.
                                Neka mu je vjecni rahmet.

                                [color=#825900][quote=”hamdija-toplik(citat)”] Drago mi je da ovdje mogu pisati o mom prijatelju Muzaferu i bicu nadasve sretan da bar na taj nacin ne zaboravimo momke koji su nam mnogo znacili i sa kojima smo proveli najljepse dane mladosti a dali su zivote za nas. Za mene je Muzafer bio olicenje karaktera, covjecnosti i prijateljstva. Ponekad malo ljut, sto bi mi rekli “tersali”, ali nikad da bi nekom ucinio ni najmanje zla. Mnogo toga bi se o njemu moglo reci, mnogo toga ispricati ali tesko se ponekad i sjetiti tih lijepih zajednickih trenutaka provedenih u Rogatici. Uvijek se pitam sto bas njih,,, ko da su birali najbolje medju nama.
                                Rahmetli Muzafer Jahic je roðen 14.03.1969 godine u selu Kalimanicima, babo Arif i majka Emina. Od brace imao je Mehu koji je umro prije tri godine i ostale su mu cetiri djevojcice iza njega. Jedan brat mu je mislim jos u Njemackoj i zove se Atif a drugi Mustafa je u Sarajevu. Imao je sestru Musu i mislim da je i ona u Sarajevu sa djecom. Zavrsio je srednju skolu za elektronicara, u JNA je bio u skoli rezervnih oficira u Bileci. Zivio je sa roditeljima u Kalimanicima i bio momak koga ne drzi mjesto . Pun energije, elana, optimizma i svega onoga sto cini jednu ljudsku velicinu. Volio je praviti sale i biti zabavan medju rajom. Nije volio da ga neko “pegla” , da ceka, da se svadja. Svi koji su ga poznavali bio im je kao zraka vedrine kad su tuzni i neraspolozeni. Nikad necu zaboraviti sijela kod njega u Kalimanicima,,, zima, nalozen sporet,,, vatra pucketa a u sporetu krompirove kriske, na stolu domaci sir, luk prekrizen nacetvero, suho meso i domaca rakija. Sjedeljka po cijelu noc, Mesko, Bogi, Zaga, Naima, Samija, Doktor, Dino, ja itd,,,
                                Vozio je crvenu “peglicu” a posle toga Ladu 1600 smedje boje. Zvali su ga Muzur a mi u raji Hamo, od milja. Nije bio ozenjen. Kako sam uspio saznati poginuo je kod sela Kuti blizu Kaljine. Ekshumiran je poslije rata i sahranjen u gradskom groblju Vlakovo.
                                Neka mu dragi Allah podari lijepi dzenet i da se uvijek sjecamo naseg dragog Hame.[/quote][/color]

                                Kaza
                                Keymaster
                                  Post count: 6138

                                  SENIJA ( JUSUF) TESKEREDZIC

                                  Senija Teskeredzic je rodjena 18.02.1948. godine u Kotorskom opstina Doboj. Udala se u Rogaticu za Jakuba Teskeredzica a.r. i tu zasnovala porodicu. Nikada nije radila i cijeli svoj vijek provela kao domacica.
                                  Poginula je pocetkom agresije na BiH, krajem augusta 1992. godine, prilikom zracnog bombardovanja Zepe.
                                  Iza nje su ostali sin Kemal i kcerka Emira. Najstariji sin Emir je takodjer poginuo u odbrani BiH od agresije.
                                  Neka joj je vjecni rahmet.

                                Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 458 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.