Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • Author
    Posts
  • Kondor
    Participant
      Post count: 8

      Rogatica je uvijek imala dobrih sahista.:)

      emira-tekija
      Participant
        Post count: 327

        hvala ti na ovoj slici ja bogme poznadoh ahmu agica mog dajdju
        zahvaljujuci njemu i njegovom sahu od desimira gojkovica sam uvjek imala dobre ocjene iz geografije.jer oni u to vrijeme igrali sahzajedno

        Kondor
        Participant
          Post count: 8

          Sahovski klub Ragib Nalbantic osnovan je daleke 1957 godine. Ime je dobio po Rogatickom narodnom heroju iz drugog svijeskog rata. Prvi prijesednik sahovskog kluba bio je profesor matematike Miroslav Trkman. Miroslav je bio i prvak sahovskog kluba. Kao prvak i kao presjednik kluba vodio je mnogo racuna o mladjem narastaju sahista. Dozvoljavao je omladincima mladjim od osamnaest godina da mogu slobodno dolaziti u prostorije sahovskog kluba. Takodje nije branio ni pionirima od 8-13 godina. Pruzao je svu mogucu teoretsku i prakticnu pomoc. Stariji sahisti Rusid, Miroslav, Sulejmen, Teufik, Pasan, Nurudin, Munib, Desimir i Mehmed prenose svoje sahovsko znanje omladincima i jos mladjem narastaju: Nihadu, Slobodanu, Dobrivoju, Seji, Ahmedu, Radovanu, Rati, a najmladji od njih je Agic Hamdo. PRVACI KLUBA I PRVACI GRADA BILI SU SAHISTI TRKMAN, RUSID, SULEJMEN, RATO, HAMDO….. NAJVECI RANG U KLUBU JESU PRVOKATEGORNICI, SLIJEDE DRUGOKATEGORNICI PA TRECE KATEGORNICI I TAKO DALJE. KLUB JE ORGANIZOVAO SVAKE GODINE SIMULITANKU SA POZNATIM VELEMAJSTORIMA BIVSE JUGE. MNOGI SU ODLAZILI KRATKIH RUKAVA SA TAKVIH PARTIJA. DOLASKOM SEJDICA ENESA U SAHOVSKI KLUB POCINJE USPON NASEG KLUBA. ENES POSTAJE PRVI I POSLEDNJI SAHOVSKI MAJSTOR DO POCETKA AGRESIJE NA BIH. POCETKOM OSAMDESETIH GIMNAZIJA FORMIRA SAHOVSKU SEKCIJU. KLUB POSTAVLJA HAMDU DA VODI TU SEKCIJU. AMIR KULIC I ZORAN DJERIC BILI SU NAJBOLJI OMLADINCI A BRKICKA I BOJOVICKA NAJBOLJE OMLADINKE…..

          Irfan-tekija
          Participant
            Post count: 681

            Ja bih samo malo dopunio Kondora. Naime, Agic Hamdo poznatiji kao Ahmica, mislim da je posljednjih godina do rata, bio medju naj boljim sahistima Rogatice.

            Zambi
            Participant
              Post count: 898

              Vidim da Kondor piše o šahu i šahitskinjama,pa evo i ja da ga dopunim da je moja amiđična Fatima Pavica takođe igrala šah u klubu i išla na takmičenja.

              Mustafa
              Participant
                Post count: 8282

                Dva dobra rogaticka sahista

                Mustafa
                Participant
                  Post count: 8282

                  Sa jednog od turnira u ZEPI

                  Zambi
                  Participant
                    Post count: 898

                    A.r. Mujo Selimbegović,sportista u srcu i duši,bio dobar fudbalski sudija,kako ga je raja voljela zovnutu sudac Lorro,ali je ipak bio i ostao dvosmjerni Mujo,ovo što napisah mogu shvatiti oni Rogatičani koji su poznavali jednu od Rogatičkih legendi po svakom osnovu,neka mu je vječni rahmet.

                    Keva
                    Participant
                      Post count: 75

                      Upravu si Zambi.

                      Mustafa
                      Participant
                        Post count: 8282
                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Covjek koji je u Domu kulture svaku noc igrao sah

                          Zambi
                          Participant
                            Post count: 898

                            Dobri stari Rušid Hođić,čovjek od čelika.

                            Zambi
                            Participant
                              Post count: 898




                              Na molbu naseg Zike Bajica objavljen je ovaj turnir

                              Mustafa
                              Participant
                                Post count: 8282
                                Mustafa
                                Participant
                                  Post count: 8282
                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.