Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 242 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      Upravo sam razgovarao sa Gosp.Mirsadom,generalni direktor Alarm Westa,inace mog poznanika.Trenutno se nalazi u Francuskoj,pa ako Bog da u utorak cemo nesto vise znati,koliko nam moze pomoci Alarm West,na celu sa Mirsom.
      Imam jos nekih ideja,ali otom potom,jer moramo pokusati,i vjerujem u nas uspijeh…Twin Peaks

      Braco70
      Participant
        Post count: 27

        POSLO SAM DA SE OBJAVI I U NAJVECEM NASEM LISTU U SKANDINAVIJI, BOSANSKOJ POSTI.

        Mare
        Participant
          Post count: 1546

          Chères Mmes et Mrs,

          Deux parents dont la fille est malade s’adressent à vous pour vous faire une demande : parce-qu’ils vivent en Bosnie ils n’ont pas la possibilité de financer l’opération qui n’est possible que dans une clinique d’un pays de l’Union Européenne. Ils vous sollicitent pour un don en argent ou tout aide concernant des possibilités d’hébergement ou d’accueil dans une clinique européenne. Toutes les aides seront les bienvenues.
          Voici la traduction des demandes des parents et leurs coordonnées pour tout renseignement complémentaire :

          Feriz Dzevad i Sabaheta
          UI : Tome Medje br. 7/4
          72210 llidza
          00387 61 783 1263
          Objet : Demande d’aide financière :

          Notre fille de 19ans ENA FERIZ excellente élève, sportive, étudiante en 1ére année de faculté à Sarajevo, est subitement tombée malade il y a 2 ans d’une cirrhose du foie. Une transplantation est indispensable dans les 6 mois à venir et ne peux être réalisée que dans une clinique de l’Union Européenne. Pour le coût du transport, de l’opération, du traitement et pour le séjour de ses accompagnateurs nous avons besoins de 150.000€. Nous vous demandons sincèrement de l’aide. Vous pouvez faire une donation sur le compte bancaire

          suivant :
          Pour les dons de Bosnie Herzegovine :
          Primalac : Feriz Ena
          UniCredit bank add Mostar
          Zr.n. br: 338-690-25699008-49

          Pour les dons hors Bosnie :
          Primalac : Feriz Ena
          Adresse : BiH, llidza-UI. Tome Medje br.7
          UniCredit bank add Mostar
          R.N. 40311009101
          IBAN cod: BA39 3386 9028 6990 1188
          SWIFT cod: UNCRBA22

          Les mots ne peuvent pas exprimer tous les sentiments vis à vis de vous si vous nous aidez à sauver la vie de notre fille.
          Par avance MERCI.

          Les parents :
          FERIZ Sabaheta et Dzevad

          Kaza
          Keymaster
            Post count: 6138

            Evo prevoda apela i na italijanski jezik:

            [color=#0000FF]In italiano:

            Gentili signori,

            Chiediamo aiuto per i genitori di una ragazza 19enne malata di nome Ena Feriz. siccome i genitori vivono in bosnia e hercegovina non hanno la possibilita di finanziare le costosissime cure mediche, che sono possibili solo in alcuni paesi d’europa. quello che chiediamo e’ una piccola donazione da parte di tutti voi che leggete questo messaggio. sperando di poter aiutare cosi’ i genitori di questa ragazza.

            I genitori: Feriz Djevad e Sabaheta.

            Via: Tome Medje Nr.. 7
            72210 Ilidza Sarajevo
            Tel.: 00387 61 783 263

            La nostra 19enne figlia Ena Feriz, ottimo studente iscritta al primo anno di ingegneria edile a Sarajevo e grande talento della pallavolo femminile slava,ha riscontrato 2 anni fa’ una grave malattia (autoimmune hepatitis illness Cirrhosis) per le cure, trasporti e soggiorno servono 150mila euro. Quindi vi pregiamo di aiutarci facendo una qualsiasi offerta al banco numero:

            Riceve: Feriz Ena
            Via: BiH, Ilidza-Ul. Tome Medje br.7
            UniCredit bank add Mostar
            R.N. 40311009101
            IBAN cod: BA39 3386 9028 6990 1188
            SWIFT cod: UNCRBA22

            Nosotros no podríamos poner en palabras nuestra gratitud que nosotros nos sentimos hacia usted. Si usted puede, complace ayuda que nosotros rescatamos la vida de nuestra hija.

            Gracias en el avance para su bondad y la gratitud.

            Los padres de Ena Feriz,

            Sabaheta y Dzevad Feriz[/color]

            Anonymous
              Post count: 2088

              Kao sto vec rekoh,danas smo obavili razdovor sa dzematom Dortmunda,njihovim rukovodstvom.Znaci malol da pojasnim,teferic u Dortmundu koji je 31.05. u nedelju,organizuje gore navedeni dzemat.Okupio je zadnje godine 9000 ljudi,sto znaci automatski nasu sansu da djelujemo.
              Sa nasim clanom Mersidom,sam se nasao kod dzamije,gdje smo pokusali ljudima objasniti o nasoj humanitarnoj akciji za Enu.
              Iznijeli smo svoje,objasnili o bolesti od koje je Ena boluje,i jedini nacin kojim se moze spasiti ovaj mladi zivot.Mi smo trazili dozvolu,da napravimo jedan stand,na kojem ce mo na pravi nacin prezentirati ovu nasu zajednicku akciju koju smo zapoceli.Jednoglasnom odlukom su nam odobrili,sto znaci,da je sad na nama da odradimo na pravi nacin,da bi koliko toliko sakupili potrebnog novca.Imamo haman jedan mjesec vremena,da se pripremimo,uraditi jednu skicu kako bi taj nas stand izgledao.
              Prijedlog broj jedan,kupiti par majica bijelih,sa preslikanim apelom,i slikom od Ene,eksponirati Kemine slike,postaviti stand na dobro vidljivo mjesto,na pravi nacin iskoristiti panoe koje je Kemo uradio,biti u kontaktu sa estradnim umjetnicima koji ce nastupati,tj.Zehra Bajraktarevic,Enes Begovic,odraditi zahvalnice onima koji ce novac darivati,razne savjete koje jos mozemo dobiti od organizatora,sve u cilju da uspijemo u borbi,do kraja.
              Akciju u Dortmundu odradjuju na licu mjesta,Mersida,Enisa i Twin.
              Pokusacemo dati sve od sebe,naravno uz clanove nase stranice Rogatica.com….Twin Peaks

              Anonymous
                Post count: 2088

                Upravo sam dobio informaciju iz prve ruke,da je o svemu ovom upoznat jos jedan bosanski gigant Avaz na celu sa Fahrom,pa ocekivati je pomoc od nase novinske kuce..

                Mare
                Participant
                  Post count: 1546

                  Kizina molba je integralno prenesena na Avazov forum:)

                  webmaster
                  Keymaster
                    Post count: 3712

                    Ja samo da dodam da nam je Ena plaho lijepa masaAllah, uljepsala nam je naslovnu stranicu :)

                    Mare
                    Participant
                      Post count: 1546

                      Evo bas sad sam poslo nevladinoj organizaciji Doktori bez granica molbu za pomoc Eni.Sutra cu pokusati isto sa Odbojkaskom Federacijom Francuske.

                      Mustafa
                      Participant
                        Post count: 8282

                        1 i 2 maj iz SVedske uplaceno:

                        Rahmana 50 eur
                        Jusupovic Hilmo 50 eur
                        Durakovic Suad/Sajma 50 eur
                        Thomas Bohlin 30 eur
                        Jusupovic Emin 50 eur
                        Svi iz Bromölle Svedska
                        Kulic Seid 1000 eura
                        Eslöv Svedska

                        Ukupno 1230 eura

                        Mare
                        Participant
                          Post count: 1546

                          Bas sam se cuo sa Kizom preko Telefona.Zamoli me da vam svima zahvalim od srca za trud i pomoc koju angazujete za njegovu scerku Enu

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282

                            par informacija od veoma aktivnog DINE OSMANOVICA

                            Znaci, za danas je uradjeno sljedece:

                            – Tuzla – celija DOSTA i Revolt iz Tuzle ce uzeti na sebe organizaciju nekoliko humanitarnih partija, te ce na udarnim mjestima stajati kutije za donacije (u kaficima itd) sa letcima koji objasnjavaju za sta su donacije. Svaku noc ce neko od aktivista to pokupiti i uplacivati.

                            – Letke (sve) ce odraditi i odstampati Pokret DOSTA, dizajn mi inace radi profi dizajner zaposlen za McKann Eciksson, koji radi marketing i Coca Coli itd. Takodje ce raditi i dizajn bilborda, koji bi isli po Sarajevu, s tim sto za njih jos uvjek cekam da vidim kolika ce cijena biti.

                            – Dzingl radi Chenga sa studentskog radija, i njega sto se tice za sada je sredjeno da se vrti na sve i jednom ozbiljnijem radiju u drzavi, od Bihaca dole do Neuma. Za ovo nam fali da se sredi broj (ili brojevi) koji bi se mogli zvati i sa drugih operatera, ne samo sa BH Telekoma.

                            – U Zenici je vec dogovoren jedan humanitarni koncert u klubu 072 – ulaznica 3KM plus 10% od zarade lokala tu noc (takvi su gazdini uslovi), i to je cijena ulaznice OK za Zenicu. Eventualno se moze pregovarati za vecu cijenu, ali bojim se da bi onda imali manje gostiju, pa bi se u
                            sustini svelo na isto. Takodje ce stajati, kao i u slucaju Tuzle, kutija na udarnim mjestima sa sve letcima.

                            – U Sarajevu cemo pripremiti takodje humanitarni koncert, svirace vjerovatno Dubioza, Skroz, Letu Stuke, cekam jos da mi javi sve detalje kolegica koja je to preuzela na sebe da provjeri i organizuje. Ovo bi islo vjerovatno sredinom juna tek, s obzirom da u maju imaju koncerte u
                            SA za pare, pa sumnjam da bi pristali da prave humanitarni koncert prije toga i da sviraju. Lokacija vjerovatno Kino Prvi maj, jer za njega ne placamo nikakvu rentu, u sustini ‘nase’ je pa tu nemamo nikakvog troska, plus sto mozemo obezbjediti i pice i svu zaradu od pica staviti takodje u pomoc.

                            Takodje, bajkeri (klub “RajvoSa”) su se javili i oni ce takodje
                            organizovati nesto u SA, skontace sta, ali su jako zagrijani da pomognu, pa cemo znati vise detalja narednih dana. Bilborde za SA sam vec spomenuo, ici ce takodje i stolovi po gradu sa letcima za prikupljanje pomoci, ljude vec imamo i za to.

                            – Mostar i Mostarci vec imaju iskustva s akcijom za pomoc Elmi Boskailo, koja je bila jako uspjesna, i za njih se vjeruj mi najmanje sikiram, oni su daleko naj pripremljenija celija pokreta i naj aktivnija. Cekam da mi jave sve detalje, pa ih javim i ja tebi, ali vjerovatno ce biti neka
                            akcija, koliko sam skontao, po njihovim trznim centrima.

                            – Cuo sam se danas i sa Emirom Suljagicem, koji je ujedno i savjetnik Alije Behmena, da vidim kako konkretno Grad moze pomoci, i dobio sam vec neku potvrdu da ce pomoci biti, a kakve vidjecemo.

                            – 05.05. je sjednica Federalnog Parlamenta, na kojoj ce se ispred pokreta obratiti Demir. Sjednica je sazvana na zahtjev Gradjanske inicijative koju opet vodi DOSTA, tako da cemo to obracanje iskoristi i da se od poslanika zatrazi da, posto se kunu u mlade, odreknu se svoje jedne plate u korist pomoci Eni. S obzirom da ce sjednica biti prenosena i putem TV-a,i zbog samog Brankovica, nesto cisto sumnjam da ce to odbiti, jer im treba bilo sta da poprave imidz kod ljudi.

                            Kaza
                            Keymaster
                              Post count: 6138

                              Dobio sam informaciju da nas clan Bela vrlo vrijedno radi i vodi akciju u Americi. Nadamo se da ce nam se Bela javiti i napisati par rijeci o akciji u Americi.

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                Cuo sam se sa mojim starim ahbabom,Muftic Elvirom,kojem veceras na sijelo dolazi direktor kkBosna.
                                Sta mozemo traziti od kk Bosne?Posto su na programu jos nekoliko utakmica,mogao bi se postaviti transparent,apel za pomoc Eni Feriz,humanitarni telefon.
                                Utakmice kk Bosne prenosi televizija,pa eto jos jedne mogucnosti da se dodje do kojeg poziva vise,poziva koji znaci ljudski zivot….Twin Peaks

                                webmaster
                                Keymaster
                                  Post count: 3712
                                Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 242 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.