Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 242 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      Post o Eni i upute kako pomoci objavljene su na stranici Crvenog kriza opcine Ilidza a takodje i na web portalu Crvenog kriza Federacije BiH.

      Crveni kriz općine Ilidza

      http://ckilidza.blogger.ba

      Crveni kriz Federacije BiH

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        Jucer je bilo nekih problema u vezi slanja novca iz inostranstva. Pa nam se KIZA obratio u porukama:

        [color=#0000FF][b]KIZA:

        Obavijesten sam da ne prolaze devizne uplate,te Vas sve molim da do daljnjeg iste obustavite kako bi smo u jutro kod banke provjerili u cemu je problem i ispravili eventualne greske.
        Molim Vas da nam oprostite i sigurni smo da cemo sutra sve saznati.

        Svi oni koji su uplatili sredstva bit ce naknadno obavjesteni da li su im uplate legle na Enin racun.
        Hvala na razumjevanju i svima se neizmjerno zahvaljuje moja porodica![/b][/color]

        OCEKUJEMO DANAS DA SAZNAMO U CEMU JE BIO EVENTUALNI PROBLEM

        ponekad ovdje
        Participant
          Post count: 1139


          Evo jos jedne Kizine poruke sa naslovne stranice:

          kiza: jutros je provjereno u banci, sve je u redu, svi brojevi su tacni,Uplate su stigle na devizni racun: iz Holandije – neka firma, iz Austrije porodica Hidic, iz Svedske porodica Jahic.

          Stanje sa 29.04.2009. uplaćeno:

          240 eura,
          6.665,00KM

          Zahvaljujemo se svima.porodica

          Bulbul
          Participant
            Post count: 35

            ponekad ovdje napisao:


            Bila sam danas u banci, i iako mi je vec poznato da uzimaju veliku proviziju, pokusala sam nadajuci se da se nesto promijenilo na bolje. Medjutim stanje sa provizijom je potpuno isto, i iako bismo voljeli sto prije to uraditi, ipak cemo sacekati da neko podje za Bosnu ( to moze potrajati samo par sedmica ) i da to uradi za nas dolje. Njima davati toliku proviziju je steta.

            Ako se ljudi organizuju i skupljaju pare za pomoc Eni u svojim mjestima/drzavama najbolje bi bilo da se sve skupi na jedno mjesto i izvrsi jedna uplata i tako da se izbjegne trosak oko placanja provizije vise puta, jer bi taj novac korisniji bio Eni nego bankama i Wester Unionima, itd. Naravno ako ucestvuje vise ljudi onda neko moze da vodi evidenciju o imenima i iznosu para koje su dali i objavi na ovoj stranici kao sto se to i prije radilo.
            U Engleskoj npr. iznos provizije ostaje isti (£20) bez obzira dali saljes 5.00 ili 50.000. Iz licnog iskustva znam da WU uzima puno vise, ako je suma veca onda i vise provizije, tako da bi dosta para propalo na ovaj nacin.
            Naravno da su uplate pozeljne izvrsiti sto prije, ali isto tako posto je akcija tek krenula treba i vremena da se odredjeni broj ljudi kontaktira i dadne novcani doprinos.
            Mislim da sedmica ili dvije nece napraviti veliku razliku u cekanju, vazno je da se skupi odredjeni novac i da nam Ena ozdravi.

            Veceras ce biti prica o Eni u emisiji “Fokus” i na portalu RTV MO ce do daljnjeg ostati apel za Enu.

            Mustafa
            Participant
              Post count: 8282

              [b]U Danskoj APEL poslan na BH SAVEZ i 18. bh udruzenja:

              BiH savez DK – 2200 KBH N

              1. BKC KBH 2200 København N
              2. Bosanski kulturni centar “Kolding”
              3. „Most-Broen“ Svendborg
              4. BKC Vejle
              5. Klub Sunce Odense
              6. Udruženja BiH logoraša u DK
              7. Bh Klub Brande
              8. Klub Esbjerg
              9. Bh klub Fredrikshven
              10. Dan-Bos Viborg
              11. Bonus BHS Odense
              12..BIHDAN Hobro
              13. Tisted BKC
              14. BKC RandesLervangen 52
              15.Bonus Århus
              16. Bonus Kopenhagen
              17. Ålborg klub Ljilan
              18. Udruzenje Banjalucana[/b]

              Mustafa
              Participant
                Post count: 8282

                spisak portala koji su prenijeli APEL se siri svakog dana
                evo jos par nekih:

                Portal: intermezzo.ba

                http://intermezzo.ba/latn/?page=9&kat=2&vijest=26561

                Portal – gamers.ba

                http://gamers.ba/vijest/6497/apel-za-pomoc-eni-feriz

                Portal: – vijesti7.com

                http://www.vijesti7.com/index.php?news=1688

                Portal: bihvijesti.net

                http://www.bihvijesti.net/izvor81139_Apel-za-za-pomoc-19-godisnjoj-Eni-Feriz.html

                Mare
                Participant
                  Post count: 1546

                  Muto svaka cast.Trebali bi svi slijediti tvoj primjer i pokusati sve sto je u nasoj mogucnosti da pomognemo Eni

                  Braco70
                  Participant
                    Post count: 27

                    Poslo sam sada apel Savezu svih Bosanskih udruzenja u Svedskoj

                    Braco70
                    Participant
                      Post count: 27

                      Ako neko moze da stupi u kontakt sa Batkom u emisiji Udri muski koja ide na Obn-u i radio kameleonu, oni stvarno mogu uciniti puno, samo ga treba pokrenuti, emisija je svaki danu u 9 sati ujutru na obn i kameleonu i gleda je cijeli svijet !

                      Kaza
                      Keymaster
                        Post count: 6138

                        Braco, ici ce sigurno i emisija kod Batka, samo je pitanje termina. To mi je rekao Kiza u razgovoru a Batko mu je savjetovao da puno ne ceka i da sto prije salje kceku na preglede u Italiju. Naravno cim se skupi neka svota na racunu.Rekao mu je da ne treba cekati kraj akcije jer je vrlo bitno da se to obavi dok se Ena dobro osjeca, a ona se hvala Bogu jos uvijek dobro osjeca.
                        Batko je dakle vec u akciji kao i mnogi mediji u BiH.

                        Kaza
                        Keymaster
                          Post count: 6138

                          Evo par slika iz Eninog albuma:

                          behar
                          Participant
                            Post count: 514

                            Evo ko nije imao priliku da pogleda sinocnju emisiju Fokus, RTV Mostar-a, koja je takodje isla i na satelitu NTV Hayat, imate link dole. Prilog o Eni je na samom kraju emisije u rubric humanitarne akcije pa mozete ubrzati. Nadam se da ce i ovo doprinjeti u prikupljanju pomoci za Enu. Idemo dalje….

                            http://www.rtvmo.ba/index.php?option=com_seyret&Itemid=130&task=videodirectlink&id=963

                            Kaza
                            Keymaster
                              Post count: 6138

                              Upravo sam pogledao emisiju Fokus. Svaka cast Bulbulovom ocu i Beharovom puncu gospodinu Aliji Behramu na izvanredno odradjenom prilogu o nasoj Eni.

                              Sad sam pogledao program ntv Hayat. Emisija ce ici na satelitskom programu Hayata i u nedelju u 20h.

                              Mare
                              Participant
                                Post count: 1546

                                Zasto sam tako naivan ?
                                Mislijo sa da samo okrenem broj telefona ili da posaljem e-mail.Da objasnim pa ce me ljudi shvatiti.Rekoh mi , ljudi su imaju srce,vecina ima djecu,moraju shvatiti.Koja naivnost sa moje strane.Zaboravijo sam da ima ljudi sa kamenim srcem.Hladnim.Srce koje nista ne osjeca.Srce koje vise lici na nos koji prepoznaje jedino miris novca.Srce koje voli da prima a koje nikad nedaje.Zamolijo sam Ambasadora u Francuskoj listu Bosanskih udruzenja.Zamolijo sam ga za 1 minutu njegovog dragocijenog vremena.Listu nisam dobijo,cak ni odgovor na moj e-mail.Gospodin Ambasador je cini mi se previse zauzet.Bas ga briga sto jedna mlada Bosanka treba pomoc da spasi svoj zivot.On je zadovoljan svojom platom,svojim sluzbenim kolima,svojim sluzbenim stanom,svojim sluzbenim posjetama ostalim Ambasadama gdje pije sampanjac i krka hranu koja ga nista ne kosta.Zalosno je vidjeti da »nasi » diplomatski predstavnici,umjesto Bosanskog naroda,predstavljaju sami sebe.A da je Ena slucajno njegova scerka ?Pa vec bi bila u najboljim i najskupljim klinikama.O drzavnom trosku naravno.

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  Mare,ko nece pomoci i ne mora,ima onih koji hoce,a boricemo se do zadnjeg dok ne uspijemo,samo nikad nemojte odstupati nazad,samo naprijed,glavu gore….

                                  svaka marka je ko 300.000

                                Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 242 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.