Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 72 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      Miting u Slovenskoj Bistrici

      Alić najbolji u SlovenijiPiše: Aragorn

      Nedjelja, 24.05.09.

      Najbolji bh. atletičar Hamza Alić osvojio je prvo mjesto u bacanju kugle na uvodnom takmičenju Međunarodne lige za Veliku nagradu Slovenske Bistrice.

      Alić (30), član AK Zenica, slavio je sa hicem od 20.07 metara što je za samo jedan centimetar slabija dužina od njegovog najboljeg rezultata sezone kada je osvojio prvo mjesto na mitingu u Baru.

      Dobar nastup naših atletičara zaokružili su Senaid Hasić, osvojivši drugo mjesto u trci na 3.000 m, sa vremenom 8:51,03, te sprinter Nedim Čović, koji je bio treći na 100 m (10,81 s.).

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        scandinavien Powerboat Grand Prix

        30. maja je u Horsensu odrzano takmicenje u disciplinama
        formula 2 000
        Formula Mercury

        Lijepo vrijeme izmamilo je nekoliko hiljada ljudi u luku Horsens gdje se odrzalo ovo takmicenje

        nastupali su takmicari iz Danske, Svedske, Norveske, Rusije, Finske, Francuske, Njemacke….

        Bilo je prelijepo – pogledajte par slika

        ovo je pobjednik jedne trke a postigao je i najbrzu brzinu u toj trci od 186 km/h

        na ovoj stranici mozete pogledati i dva klipa:

        http://www.baadgalleri.dk/html/vid_vis.asp?VideoID=1004

        http://www.baadgalleri.dk/html/vid_vis.asp?VideoID=1005

        Mustafa
        Participant
          Post count: 8282

          Atletski miting u Istanbulu

          Prvo mjesto za Hamzu Alića

          Hamza Alić, najbolji bosanskohercegovački atletičar osvojio je prvo mjesto u bacanju kugle na 64. tradicionalnom međunarodnim mitingu „Cezmi Or“ koji je održan u Istanbulu.
          Član Atletskog kluba Zenica u jakoj konkurenciji slavio je hicem od 20.30 m.

          S ovim rezultatom Alić trenutno zauzima osmo mjesto na listi najboljih evropskih bacača kugle. Izvanrednim nastupom u Istanbulu Alić je na najbolji način najavio nastup na Evropskom timskom prvenstvu u atletici, koje će se održati 20. i 21. juna na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović – Hase” u Sarajevu, kada će zajedno sa ostalim kolagama i kolegicama pokušati da našoj reprezentaciji osigura što bolji plasman u konkurenciji 14 evropskih reprezentacija, koliko će ih se okupiti na Koševu narednog vikenda.

          mirsad_d
          Participant
            Post count: 4000

            24.08.09 07:44
            Atletika: Poredak zemalja osvajača medalja na SP u Berlinu

            Reprezentacija SAD najuspješniji je učesnik 12. svjetskog prvenstva u atletici, koje je danas završeno u Berlinu. Amerikanci su ukupno osvojili 22 medalje, od kojih 10 zlatnih. Druga je Jamajka sa 13 medalja (sedam zlatnih), a treća Kenija sa 11 (četiri zlatne):

            Poredak zamalja osvajača medalja na SP:

            država zlato srebro bronza ukupno
            ————————————————————-
            1. SAD 10 6 6 22
            2. Jamajka 7 4 2 13
            3. Kenija 4 5 2 11
            4. Rusija 4 3 6 13
            5. Poljska 2 4 2 8
            6. Njemačka 2 3 4 9
            7. Etiopija 2 2 4 8
            8. Velika Britanija 2 2 2 6
            9. Južnoafrička Republika 2 1 0 3
            10. Australija 2 0 2 4
            11. Bahrein 2 0 1 3
            12. Kuba 1 4 1 6
            13. Kina 1 1 2 4
            14. Norveška 1 1 0 2
            15. Španija 1 0 1 2
            16. Barbados 1 0 0 1
            . Hrvatska 1 0 0 1
            . Novi Zeland 1 0 0 1
            . Slovenija 1 0 0 1
            20. Francuska h 0 1 2 3
            . Trinidad i Tobago 0 1 2 3
            22. Bahami 0 1 1 2
            . Japan 0 1 1 2
            24. Eritreja 0 1 0 1
            . Irska 0 1 0 1
            . Kanada 0 1 0 1
            . Panama 0 1 0 1
            . Portugal 0 1 0 1
            . Portoriko 0 1 0 1
            . Češka 0 1 0 1
            . Kipar 0 1 0 1
            32. Estonija 0 0 1 1
            . Katar 0 0 1 1
            . Meksiko 0 0 1 1
            . Rumunija 0 0 1 1
            . Slovačka 0 0 1 1
            . Turska 0 0 1 1

            Fena

            mirsad_d
            Participant
              Post count: 4000


              Suada Durmišević – posle treninga
              Bavila se atletikom (bacanje kugle, diska, koplja…)
              Bila je juniorski prvak BiH u bacanju kugle negdje oko 1967 ili 1968 godine u Mostaru i Sarajevu.

              Teva
              Participant
                Post count: 8872

                Mirso, jesul sad ovo slike iz albuma tvoje sestre, mislim na ovu sliku ovdje gore i onu sto si postavio odjutra u podtemi: Slike iz skolskih klupa ? :)

                mirsad_d
                Participant
                  Post count: 4000

                  Teva, jesu, ali neće biti puno slika (za sada). Biće još slika o rogatičkim fudbalerima. Obećala mi je radna kolegica, jer joj je otac igrao u FK Mladost. Pa će ili ona ili ja to postaviti na rogatica.com.

                  Mustafa
                  Participant
                    Post count: 8282

                    Softićevoj zlatna medalja

                    Datum: 12.10.2009

                    Merima Softić, karate reprezentativka BiH, osvojila je zlatnu medalju na 4. međunarodnom turniru “Istanbul open 2009”, koji je održan proteklog vikenda.

                    Softićeva je do titule u kategoriji do 68 kilograma došla pobjedama u četiri borbe. U finalnom meču naša karatistkinja bila je bolja od predstavnice Rusije. Softićeva je u prethodna tri meča savladala tursku, holandsku, pa grčku predstavnicu.

                    “Ovogodišnje izdanje turnira u Istanbulu bilo je najjače do sada. Pored vrhunskih boraca iz Evrope, u Turskoj su nastupili najbolji karatisti iz drugih svjetskih zemalja, što je dodatno otežalo put do zlatne medalje. Pokazala sam kvalitet i mogu biti jako zadovoljna”, rekla je reprezentativka naše zemlje.

                    Turnir u Istanbulu bio je komercijalnog karaktera, a nagradni fond iznosio je 72.000 dolara. Pored Softićeve, na takmičenju je nastupila i Mirsada Suljkanović, dok je Mensur Cakić osvojio bronzanu medalju kao jedini predstavnik naše zemlje u muškoj konkurenciji. Cakić je do trećeg mjesta došao u kategoriji do 75 kg, pobijedivši reprezentativca Francuske.

                    “Nakon povrede koju sam imao, osvajanje trećeg mjesta na jednom od najjačih evropskih turnira znači da sam se vratio u formu i da mogu nastaviti sa dobrim rezultatima. Prvi put sam ove godine nastupio na turniru u Istanbulu i stekao sam veliko iskustvo. Ukoliko želimo osvajati svjetske i evropske medalje, onda moramo nastupati u jakoj konkurenciji kakva je bila u Turskoj”, rekao je Cakić.

                    Na ovogodišnjem izdanju “Istanbul opena” učestvovalo je oko 3.000 takmičara iz 44 zemlje svijeta.

                    mirsad_d
                    Participant
                      Post count: 4000

                      slike Salim Ćesko

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        Prvi je rahmetli Sinan Cesko, zlatni Lljiljan iz Zepe.

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Jos jedna od velikih atleticarki Rogatice

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            Bojim se lupicu jer se pomalo zaboravlja.
                            Nije li ova Zepka bacala kuglu i nezove li se mozda Camka.
                            Znam da je pomalo hramala na jednu nogu i sobzirom da se niko ne javi do sad makar ce mo od Mustafe saznati tacno.;)

                            Mustafa
                            Participant
                              Post count: 8282

                              NA ARD TV U SUBOTU NAVECE
                              BOKSOVALI MARCO HUCK (MUAMER HUKIC) I OLA AFOLABI (BRITANAC)

                              NAS MUMAER GA ISIBO PRAVO I POSTAO SVJETSKI PRVAK

                              SVAKA CAST MUAMERE

                              Mustafa
                              Participant
                                Post count: 8282

                                Kakanj u “zlatnom setu” izbacio Vojvodinu

                                sportsport
                                Srijeda, 09.12.09.

                                Odbojkaši Kaknja večeras su napravili veliki uspjeh i plasirali se u 3. kolo Challenge Cupa. Naime, naš prvak poražen je u Novom Sadu (3:1), ali su skupili snagu i u tzv. “zlatnom setu” došli do pobjede.

                                U prvoj utakmici u Kaknju, naš predstavnik u okviru 2. kola Challenge Cupa porazio je Vojvodinu iz Novog Sada (3:1 po setovima). Druga utakmica, ona večerašnja, pripala je Novosađanima, no Kakanjci su bili uspješniji u tzv. “zlatnom setu” i uspjeli izboriti plasman u 3. kolo. Osim Hernandeza, u redovima Kakanjaca briljirali su i Šuljagić, te Karišik i Čorić. U redovima “crveno-belih” ponajviše se pokazao kapiten Vemić te mladi Ivović.

                                Trener Vojvodine i ovaj je put imao problema s povredama, dok je Almir Begić imao na raspolaganju sve svoje ključne igrače. Naš predstavnik furiozno ulazi u prvi set i na kraju pobjeđuje sa 25:22.

                                No, Novosađani, potom, uspijevaju nanizati tri dobijena seta i tako ostaviti da se pobjednik odluči u dodatnom “zlatnom setu”. Izvrsni Hernandez i društvo odmah na početku odlučujućeg seta prave seriju od 6:2, da bi se domaći igrači vratili, no niti jednom predstavnik Srbije u zadnjem setu nije vodio. Na kraju sa dva odlična poena kapiten Aganović rješava utakmicu u korist Kakanjaca. Treba napomenuti da je glavni sudija bio Bart Frigne iz Belgije, koji je veoma dobro vodio ovu utakmicu.

                                “Građevinari” su briljirali kada je bilo najpotrebnije i trener Almir Begić zajedno sa svojim igračima ima razloga za veliko slavlje.

                                OK “Vojvodina” Novi Sad – OK “Kakanj” 3:2 (22:25, 25:13, 25:18, 11:15)

                                mirsad_d
                                Participant
                                  Post count: 4000

                                  Predstavljamo: Mufid Isaković (tekvondo)
                                  Datum: 11.12.2009 22:13
                                  Autor: Osman Zukić
                                  Nezavisne novine

                                  Mufid Isaković je rođen 18. marta u Rogatici. Tekvondo je počeo trenirati u sedmoj godini, od kada bilježi izvanredne rezultate na međunarodnim turnirima, za što je nagrađen pozivom u reprezentaciju.

                                  Naš reprezentativac je u godini koja je na izmaku ostvario najznačajniji rezultat u karijeri. Na Svjetskom prvenstvu koje je održano u Kopenhagenu (Danska) osvojio je deveto mjesto nakon što je eliminisan u trećem kolu. Pored toga, osvojio je zlatne medalje na nekoliko međunarodnih turnira u Srbiji, Slovačkoj, kao i na turnirima koji su održani u našoj zemlji.

                                  U tekućoj godini je nastupio na Balkanskom prvenstvu koje je održano u Beogradu, gdje se popeo na pobjedničko postolje. Također, osvojio je naslov prvaka države u svojoj kategoriji. Isaković je kao primarni cilj u svojoj karijeri postavio nastup na Olimpijskim igrama, odnosno osvajanje medalje na svjetskom ili evropskom prvenstvu. Ranije je učestvovao na turnirima u juniorskoj konkurenciji, gdje je osvajao medalje i sticao potrebno iskustvo.

                                  Na osnovu rezultata koje je ostvario u ovoj godini, Isaković je u užem izboru za naslov sportiste godine u Izboru sportiste koji organiziraju “Nezavisne novine” i Radio-televizija BiH.

                                  “Velika mi je čast što sam u najužoj konkurenciji za sportistu godine u našoj zemlji. Zadovoljan sam nastupima u ovoj godini koja je najvažnija u mojoj karijeri. Još sam mlad takmičar i očekuje me mnogo važnih nastupa. Narednih godina se nadam dobrim rezultatima i realizaciji postavljenih ciljeva. Također, raduje me činjenica da sam u društvu najboljih sportista naše zemlje, što je ujedno i nagrada za moj rad”, rekao je Isaković.

                                  Svečana manifestacija proglašenja najboljih sportista naše zemlje u 2009. godini održaće se 16. decembra u sarajevskom hotelu “Holiday Inn”

                                  Mufid Isaković

                                Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 72 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.